Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mahnitëse: Kasollja e “tejdukshme”

prej Tue 3 Dec 2013 - 23:39
Mahnitëse: Kasollja e “tejdukshme”  E130A2A3D6E41B4218C06375C3B7B129
Disa pasqyra, drita LED dhe pak kreativitet kanë mjaftuar që një kabinë e dëmtuar 70 vjeçare të kthehet në një fenomen ndërkombëtar.
Artisti Phillip K. Smith ka bërë “shtëpinë e pasqyrave" e cila në pamje të parë duket e tejdukshme.
Mahnitëse: Kasollja e “tejdukshme”  Lucid2
Instalimi i quajtur “Vendi i tejdukshëm” ndryshon pamjen varësisht nga koha e ditës. Në saje të pasqyrave, kur Dielli shkëlqen, duket transparente, ndërsa natën errësohet e kuadratet e gjelbra dhe të kaltra qëndrojnë në dyer e dritare, transmeton Telegrafi.
Mahnitëse: Kasollja e “tejdukshme”  Lucid3
"Qëllimi ishte bashkimi me shkretëtirën në ndryshimet e heshtura që janë aty. Kur përshtateni me shkretëtirën, projekti fillon të zhvillohet para syve tuaj”, thotë ai.


Mahnitëse: Kasollja e “tejdukshme”  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi