Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Fri 13 Dec 2013 - 23:25
Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove 1386943897-paraushtarakuNjë paraushtarak serb ka rrëfyer publikisht për krimet e bëra në Kosovë. Në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë”, Zoran Rashkoviq, ish-pjesëtar i njësitit paraushatarak serb “Çakejtë”, ka treguar për krimet që ka kryer ky njësit në fshatrat Qyshk, Zahaq, Pavlan e Lubeniq të komunës së Pejës, ku janë vrarë më shumë se 100 shqiptarë, gjatë luftës në Kosovë. Rashkoviqi është duke dëshmuar në gjykatën speciale në Beograd një një rast të krimeve të luftës. Sipas kësaj aktakuze, trembëdhjetë “çakalla” kanë vranë më shumë se 100 shqiptarë në vitin 1999.

Që kur se ka filluar gjykimi para dy viteve, Rashkoviqi ka qenë nën mbrojtje konstante të policisë në Serbi për shkak se kishte vendosur të dëshmonte haptazi, pa e fshehur fytyrën. Si pasojë e kësaj ai ka marrë kërcënime prej ish-anëtarëve paraushtarakë të kësaj njësie, madje edhe prej njerëzve të policisë që ishin caktuar si roje për ta mbrojtur. Rashkoviqi ka vendosur të flasë, sepse, siç thotë, është i bindur që në Serbi jeta e tij nuk do të jetë shume e gjatë, për shkak të kësaj dëshmie.shqiperia.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Re: Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Sat 14 Dec 2013 - 14:24
E kam par kete emision dhe e kam shikuar me vemendje kur ky Person kerkonte falje nga Shqiptaret ..Te Falesh, eshte veprimi me human, qe ndoshta kerkon nje karakter te forte. Por kurresesi Falja s'duhet te vendoset perpara Ndeshkimit. Cdo njeri duhet me pare te denohet per veprimin qe ka bere e me pas, nese eshte e arsyeshme: Te Falet...por kjo se besoi se mund te falet kurr  dhe keta duhet te denohen me vdekje qe ta perjetojn dhe familjet e tyre e ta kuptojn se cafr eshte  vdekja e padrejt .
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Re: Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Sat 14 Dec 2013 - 18:25
paska edhe jetu me perpara ne Peje ky
dhe sot kerkon tokat e babes
...........................................
ska falje per kriminelet
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Re: Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Sat 14 Dec 2013 - 19:32
Une nuk e di kur eshte dhen kjo interviste nese ka kohe apo eshte transmetuar tani kohet e fundit (ndoshta e thote ne video po se kam ven re une) por gjithsesi me ben pershtypje dhe kam kureshtjen te di nese ky njeri mbas kesaj interviste vazhdon te jete ende i gjalle?!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Re: Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Sat 21 Dec 2013 - 15:02
Serbia ende vazhdon te kryej KRIM me qendrimin e saj armik ne mos-njohjen e Pavaresise se Kosoves, duke mbeshtetur keshtu veprimet e saja c'njerezore kur historia e saj pershkruhet nga ardhja e sllaveve ne Ballkan prej shekullit te 6 pas lindjes se Krishtit e deri me sot ne formimin e tyre (Serbia) mbi tokat shqipetare...

Tragjedia pa fund eshte se nderkohe qe Serbia nuk pendohet dhe nuk shpaguan krimet e bera ne Kosove, fillimisht me njohjen e Pavaresise se Kosoves dhe me respektimin e te drejtave te shqipetareve te Anamorines (Lugine dhe Tregushe), ajo synon hyrjen ne Bashkimin Europian pa pergjegjesine e veprimeve te saja!
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Re: Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Sat 21 Dec 2013 - 21:59
Tmerruese
Sponsored content

Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove Empty Re: Tronditese/ Paraushtaraku serb rrefen per krimet ne Kosove

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi