Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Arrestohet hajduti që shiste tru

prej Fri 3 Jan 2014 - 19:31
Arrestohet hajduti që shiste tru Brains-in-jarsArrestohet hajduti që shiste tru Brains-in-jars2Policia amerikane ka arrestuar një 21-vjeçar, i cili dyshohet se kishte vjedhur trurin pacientëve të vdekur, të ekspozuar në një muze, më pasi ai bënte shpalljet për t’i shitur online. I dyshuari besohet se ka nxjerrë në shitje trurin e 60 pacientëve.

Ngjarja ka ndodhur në Indiana Dairy Queen të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kurse i dyshuari David Charles i kishte vjedhur trutë në tetor në Muzeun Historik të Mjekësisë, ku ata ishin ekspozuar që para disa vjetësh.

Në këtë muze, ku ishin ekspozuar trutë e disa personave, ishin kryer ekspertiza dhe më i vjetri daton që nga viti 1890.

Besohet se çmimi i një truri që Charles kishte vendosur në rrjetin e shitjes “eBay” ishte 600 dollarë.

/Shekulli Online/ E.L./


Arrestohet hajduti që shiste tru Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi