Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbori i vërtetë para viteve 1990

prej Tue 7 Jan 2014 - 21:44
Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor1-271x330Të rinjtë e sotëm duhet ta kenë dëgjuar shpesh shprehjen e famshme ‘të bëj zbor’, por realisht në praktikë nuk e kanë provuar se çfarë është zbori në të vërtetë.

Për të gjithë ata që kanë lindur pas viteve 1990 që janë në dijeni që prindërit e kanë kryer zborin, ne ju sjellim disa foto për t’ju treguar sesi bëhej zbori.

Të rinj e të reja, gra e burra mësonin të përdornin armët luftarake dhe përgatiteshin gati për luftë, nëse do të kishte të tillë. Sapo nisje vitin e tretë dhe të katërt të shkollës së mesme, 1 muaj ishte i detyruar të bëje zbor. Kjo vijonte dhe në shkollën e lartë, dhe ishte me detyrim. shekulli
Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor2

Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor3-450x330

Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor4

Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor5-450x330

Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor6

Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbor-450x330


Zbori i vërtetë para viteve 1990 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Zbori i vërtetë para viteve 1990

prej Tue 7 Jan 2014 - 22:48
sidomos neper eto trasete  grrrr 
apo bunkeret  grrrr 
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Zbori i vërtetë para viteve 1990

prej Wed 8 Jan 2014 - 11:11
Zboristet tona
Angelic ke bo zbor ti?
Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbori10
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Zbori i vërtetë para viteve 1990

prej Wed 8 Jan 2014 - 16:30
...e, po sote e mesojne zborin nepermjet edukates seksuale!!!

Perparon me b*the, koka jone!...


Zbori i vërtetë para viteve 1990 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zbori i vërtetë para viteve 1990

prej Wed 8 Jan 2014 - 21:51
Alex_A shkruajti:Zboristet tona
Angelic ke bo zbor ti?
Zbori i vërtetë para viteve 1990 Zbori10

Jo,skisha mbushur moshen akoma  kyyyy  por beri mami im... Mbaj mend qe mblidheshin grate e burrat neper zetore mbrapa ne karrocen e zetorit e shkonin neper koperativa punonin tokat per Enver Hoxhen atehere,une merrja nje fete te madhe buke qe ma pergatiste gjyshja ne fshat me kos e sheqer dhe dilja rrija anes rruges i vezhgoja njerin me kazme tjetren me lopate apo me gjemb per te pastruar stallat  Zbori i vërtetë para viteve 1990 2178555173  hde tek tuk ndonje teta apo xhaxhi qe me pyeste ate pyetjen e zakonshme e te merzitshme : A mbesa e Letes (gjyshja ime) kjo! Po do e marrim per nuse ne fshatin tone kete apo ste pelqen fshati ty moj?  kyyyy  Une skuptoja gje por gjyshja bente pazaret pastaj per djalin me te mire te fshatit  grrrr 


Zbori i vërtetë para viteve 1990 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Zbori i vërtetë para viteve 1990

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi