Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Ariu shqiptar” i Irlandës

prej Sun 12 Jan 2014 - 23:07
“Ariu shqiptar” i Irlandës Valdrin-Lubishtani
Quhet Valdrim Lubishtani dhe është vetëm 18 vjeç. Ai në fund të vitit të kaluar ka hyrë si boksier profesionist i luftërave “në kafaz”.

Në katër ndeshjet e para, tri i ka fituar me nokaut dhe një me vendim të gjyqtarëve.

Ndryshe, Valdrimi kishte shkuar si imigrant gjatë luftës në Kosovë në Irlandë dhe atje ka arritur që të zhvilloj karrierën e boksierit.

Atë tashmë kanë filluar ta quajnë “The Albanian Bear” apo “Ariu shqiptar”.

Videoja duke mundur Daniel Danilovilç:


“Ariu shqiptar” i Irlandës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi