Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë

prej Wed 15 Jan 2014 - 23:00
Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë SkeletetTEHERAN-Një grup arkeologësh rusë kanë bërë zbulimin më të madh të këtyre dekadave të fundit. Në një zonë të Teheranit, përgjatë gërmimeve të bëra, ata kanë gjetur pesë skeletë njerëzish, ku secili prej tyre ishte nga pesë metra i gjatë, raporton "Daily Mail".

Shkencëtarët e këtij zbulimi, nuk kanë sqaruar ende nëse skeletet e gjetura i përkasin specieve të para të njeriut, që janë homo-sapiensët, apo është një zbulim i ri, që nuk ka lidhje me paraardhësit tanë, por që mund të jenë specie të veçanta, të cilat kanë bashkëjetuar në të njëjtën kohë me paraardhësit tanë. Andrei Asimov, professor i arkeologjisë në “University of St-Petersburg” dhe studiues në vendin ku u gjetën skeletet, thotë se ky zbulim mund t’i japë shpjegim një sërë historive, të cilat deri më tani ka qenë të pashpjegueshme nga historianët.

/Shekulli Online/ E.B./


Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë

prej Wed 15 Jan 2014 - 23:48
Me duket se eshte dhene njeher ky lajm i tille ketu????? scratch


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë

prej Thu 16 Jan 2014 - 22:03
Dhe me duket se eshte mashtrim...!!  Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë 723485774 


Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë

prej Thu 16 Jan 2014 - 23:10
Nese eshte mashtrim apo jo kjo ha debat...por fjalen e kisha se e njejta tem eshte hapur dy here...ndoshta gaboj,ose ndoshta eshte postuar me nje titull tjeter...ndoshta... Neutral


Sponsored content

default Re: Zbulohen skelete njerëzish 5 metra të gjatë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi