Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ushqimet që iu shtojnë barkun meshkujve

prej Wed 29 Jan 2014 - 23:39
Ushqimet që iu shtojnë barkun meshkujve Beer-guts-cropped
Pasi kalojnë një farë moshe tek meshkujt nis të shfaqet barku, i cili brenda pak kohësh merr një rrumbullakësi të frikshme.

Federata mjeko-sportive italiane (FMSI) rendit disa ushqime që shtojnë barkun e meshkujve.

1-Ëmbëlsirat kur hahen në mëngjes

2-Biftek dhe mish i skuqur

3-Pasioni për fast-food-et. Kini parasysh se një hamburger i vetëm ka 1000 kalori, prandaj duhet mbajtur sa më larg, pasi nëse shtohet edhe ketchup, patate etj. doza bëhet shumë më e lartë.

4-Patatet e paketuara. Shpesh patatet merren të paketuara, pa e ditur se janë një “bombë” e vërtetë për kalori. Kjo pasi vetëm 15 fije të tilla kanë plot 160 kalori.

5-Pica është armiku numër një. Mjekët këshillojnë të hahet sa më rrallë dhe nëse konsumohet, rekomandohet të hahet me perime dhe e pjekur me dru.

6-Birra. Një shishe birrë përmban 150 kalori ndaj këshillohet të shmanget.

/Shekulli Online/ E.L./


Ushqimet që iu shtojnë barkun meshkujve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Ushqimet që iu shtojnë barkun meshkujve

prej Thu 30 Jan 2014 - 0:36
te gjitha gjonat qe me pelqejne muve  :sad26: :sad26: 
 :sad26: :sad26: :sad26: sdo haj mo kshu ushqimesh  Merzitur 
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi