Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Pjesëmarrja në terrorizëm, Arabia cakton masën ‘Burg deri në 20 vjet’

prej Mon 3 Feb 2014 - 22:17
Pjesëmarrja në terrorizëm, Arabia cakton masën ‘Burg deri në 20 vjet’ARABIA-Mbreti Abdullah i Arabisë Saudite deklaroi sot nënshkrimin e një dekreti që parashikon një dënim deri në 20 vjet burg për pjesëmarrje në luftime në vende të huaja dhe “anëtarësisë në grupe terroriste”.

“Pjesëmarrja në luftime jashtë territori të Mbretërisë, nuk ka rëndësi se në çfarë lloj forme, do të ndëshkohet me dënime që nisin nga tre dhe arrijnë deri në 20 vjet burg”, sipas një dekreti të publikuar sot.

“Anëtarësimi në grupet fetare dhe ideologjike ekstremiste, të konsideruara si organizata terroriste, në planin e brendshëm, rajonal apo ndërkombëtar po ashtu do të jetë subjekt i të njëjtave ndëshkime me burgim”, sipas po të njëjtit dokument të nënshkruar Mbreti Abdallah i Arabisë Saudite.

(d.b/BalkanWeb)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Pjesëmarrja në terrorizëm, Arabia cakton masën ‘Burg deri në 20 vjet’ 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi