Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Kundër pirjes së duhanit.. Empty Kundër pirjes së duhanit..

Sun 23 Feb 2014 - 15:59
Kundër pirjes së duhanit

Kundër pirjes së duhanit.. Shkendije-1393055863

Cilësohet si njëra nga femrat më seksi të skenës muzikore, por këto tipare Skëndije Mujaj thotë t’i ketë arritur me mjaftë përkushtim ndaj dukjes dhe peshës trupore. Por nuk është vetëm kjo që këngëtaren e bënë për tu veçuar dhe për tu ndjerë mirë, pasi edhe mos pirja e duhanit është njëra nga faktorët që ka ndikuar që Shkëndije të duket në këtë formë. Ajo urren duhanin për të cilin thotë se nuk e ka tymosur asnjëherë.
“Pirja e duhanit është një dukuri negative tek shoqëria jonë. Jam me fat që nuk e pi, sepse kam një shëndet të pastër që nuk jam infektuar me duhan. Një rëndësi të veçantë padyshim se i kushtoj dukjes dhe peshës trupore, por këto plotësohen mirë duke mos pirë duhanin. Është e vërtetë që pirja e duhanit shkakton plakjen e parakohshme dhe dëmton rëndë shëndetin, por njëherë e përgjithmonë duhet të vetëdijesohen të gjithë duhanpirësit dhe t’i shmangen sa më shumë konsumimit të duhanit”, ka thënë ajo për “Zëri”.
Ndërkaq sa i përket angazhimeve muzikore, Shkëndija bënë të ditur se është duke përgatitur dy këngë të reja, ku njëra do të jetë në gjuhën angleze.

zeri info
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi