Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 9 Mar 2014 - 15:56
Turqia nuk lejon shkollën shqipe Tfug7i9y
Turqia nuk lejon shkollën shqipe Në Turqi jetojnë rreth 6 milionë shqiptarë të harruar apo asimiluar; atyre nuk u lejohet ta mësojnë gjuhën shqipe as si gjuhë të huaj. Nëpër shkolla publike e private, si dhe universitete mund të mësohet anglisht, frëngjisht, gjermanisht dhe italisht, por sistemi arsimor turk nuk e lejon shkollimin në gjuhën shqipe.
Në asnjë universitet turk nuk ka katedër të gjuhës shqipe, kur vetëm në Itali ka shtatë të tilla. Katedra të gjuhës shqipe ka edhe në disa vende të tjera, ku prania shqiptare është shumë e vogël ose pothuajse mungon si në Rusi dhe në Kinë.
Në Stamboll flitet gjerësisht rusisht, ndërsa shqiptarët që punojnë në treg, me vështirësi të flasin shqip, madje disa prej tyre, të përmalluar të ftojnë brenda dyqanit të vetë, se vetëm atje e ndjejnë se mund ta flasin gjuhën e tyre, pa u dënuar.


Turqia nuk lejon shkollën shqipe Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 9 Mar 2014 - 18:39
Message reputation : 100% (1 vote)
"Vellau dhe partnei yne strategjik" sa na dun kta turqit ne more njerez te mjere qe vdisni per ta!!!
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 9 Mar 2014 - 18:48
Message reputation : 75% (4 votes)
o popull vella
o vella mysliman

lere nje shkoll shqipe o popull kopil,sepse e gjuhen turke moderne te perkthyer nga ajo osmanllishtja e leshit nga Sami Bej Frasheri e kini o kopila.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 9 Mar 2014 - 18:52
Message reputation : 50% (2 votes)
"Gjith ato qe jan kunder Turqis dhe (popullit te saj) jan Idijota"

Edi Rama


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Turqia nuk lejon shkollën shqipe J5zhxd
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 9 Mar 2014 - 19:39
Message reputation : 0% (1 vote)
O popull vella grrrr 

Para dijes jam shume i vogel,e s'me le te rritem madheshtia e dijes pasi s'eshte segment ajo,por ne krahasim me turkofile e vellezerit arabe sinqerisht me ngjason vetja si ai ne avantar grrrr  grrrr  grrrr  Turqia nuk lejon shkollën shqipe 1540093706
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Mon 10 Mar 2014 - 8:05
Message reputation : 0% (2 votes)


Turrqise i krruhet ta haje nga e para???


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Në Turqi nuk mësohet gjuha shqipe as si gjuhë e huaj

prej Mon 10 Mar 2014 - 20:47
Në Turqi ka rreth 6 milionë njerëz që kanë një origjinë shqiptare. Pavarësisht se përbëjnë numrin më të madh të diasporës sonë, sërish shqiptarët në Turqi nuk munden ta mësojnë shqipen, madje as si një gjuhë të huaj. Nëpër shkolla publike dhe jopublikë mund të mësohen gjuhë nga ajo anglisht, gjermanisht, frëngjisht dhe italisht, por asesi shqipja. Sistemi turk nuk e lejon mësimin në gjuhën shqipe. Në asnjë universitet turk nuk ka një katedër shqipe, ku vetëm në Itali gjenden 7 katedra të gjuhës shqipe. Madje, katedra nëpër universitete për gjuhën shqipe ka edhe nëpër vende ku ka pak shqiptarë, si në Rusi apo Kinë…dhe nuk ka në Turqi. Përmes një njoftimi të dërguar nga agjencia e lajmeve Albemigrant, bëhet me dije se në Stambollin e mbushur me shqiptarë flitet edhe rusisht nëpër rrugët e qytetit, por shqip rrallë dëgjon. /Dionis Xhafa/


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Mon 10 Mar 2014 - 22:56
Message reputation : 0% (1 vote)
Temat u bashkuan!

Ku jane turrqit mo, te themi gjysem kile sallamallekum?!  Turqia nuk lejon shkollën shqipe 2178555173


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:21
Message reputation : 0% (1 vote)
Dedikuar Turrqise...

Titulli: Gjuha turrke

---------------------------
---------------------------

Perkthimi:

Vdeksha une per Shqiperine
qe ne ferr ta q! Turrqine...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Edituar për herë të fundit nga Luan_Valikardi në Tue 11 Mar 2014 - 13:59, edituar 1 herë gjithsej


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:26
Shqiptari nuk lejon kurre te mos respektohet Gjuha Shqipe.

6 milione vellezer shqiptare ne Turqi, mos e harroni Gjuhen Shqipe.


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:31


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:40
https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t41084-shkupi-shperfill-gjuhen-shqipe

Kush mund qe ta gjeje pak ate lajmin e Turqise ku thoshte se edhe me lufte do t'i mbroje te drejtat e shqiptareve...

Jo per gje por qe ta dije Kina a ta q! a mos ta q! Turrqine qe i shkel vete te drejtat e shqiptareve...

 8-d-


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 11 Mar 2014 - 13:57
vre fuck te pa beset 500 vjet roberi na mbajten keshtu qe kurre sbehen te mire kta


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 11 Mar 2014 - 18:57
Perandoria Idiote

Vdiqen turrqit
per te pare
dhe njehere
Albanian k#rre...

Ne te urte
ata te marre
ne te lashte
ata bastarde...

500 vjet
dhe prap s'u ngopen
si kopila
njohen boten...

Si osmane
emrin e ndoten
dhe si turrq
na kerkojn rroten...

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Wed 12 Mar 2014 - 18:56
Message reputation : 100% (1 vote)
Turqia nuk lejon shkollën shqipe 1431_10152292732836952_1044426963_n
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Mon 31 Mar 2014 - 21:12
Message reputation : 0% (1 vote)
Princo shkruajti:"Gjith ato qe jan kunder Turqis dhe (popullit te saj) jan Idijota"

Edi Rama


Luan_Valikardi shkruajti:Perandoria Idiote

Vdiqen turrqit
per te pare
dhe njehere
Albanian k#rre...

Ne te urte
ata te marre
ne te lashte
ata bastarde...

500 vjet
dhe prap s'u ngopen
si kopila
njohen boten...

Si osmane
emrin e ndoten
dhe si turrq
na kerkojn rroten...

Luan_Valikardi
(E.J.K)...si puna jote Princo!  grrrr


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 7 Aug 2014 - 21:09
Message reputation : 0% (1 vote)
Princo shkruajti:"Gjith ato qe jan kunder Turqis dhe (popullit te saj) jan Idijota"

Edi Rama


Pa perserite edhe njehere o Princ Osman kush eshte idiot???

Talibani i buzqeshur 09.03.2014 / 15:32
I lumte Eroganit, mikut te madh te shqiptareve. Feja dhe hoxhallaret tane na mesojne se vetem arabishtja, e ne raste te caktuara turqishtja, jane gjuhe ne te cilat flet shefi i madh - allahu. Shqipja ose gjuha e arnauteve eshte gjuhe e djallit, prandaj vllazeria myslimano-talibano-turke do ta shpall te jashteligjshme ashtu sic beme ne vitin 1908/09 ku secili qe shkruante shqip burgosej. Ne vllaznia turk-myslimane kemi plan qe brenda 10 vitesh te shuajme cdo gje shqiptare qe te realizohet qellimi se ''Kosva eshte Turqi''. Ne kete drejtim kemi shenuar suksese te medha: tekstet e historise me ndihmen e Rame BUjes i ndryshuam: tani shqiptaret injorant s'na shohin si pushtues por si miq. pjesa e dyte e planit eshte ngritja e xhamive dhe perhapja e fese shkretinore, ne menyre qe t'ua zbehim shqiptareve ndjenjen kombetare. shqiptaret do t'i bejme te mendojne se jane arabe e te vriten per kauza arabe gjithandej ku e kerkon interesi taliban. Pjesa tjeter e planit eshte qe shqiptaret ta shohin Turqine si mike, kurse kjo do te vazhdoje te mbaje raporte te mira me Rusine e Serbine. Qe te realizohet me sukses ky plan lipset perhapja e injorances masive dhe konservatorizmit. per kete qellim kemi angazhuar Vetevendosjen e Kurtit qe kerkon shami per femna e lende islamike ne shkolla; shefqet krasniqin qe i mashtron shqiptaret si dhe levizjen e UDBA-ashit, fuad ramiqit. poashtu do t'ua thejme moralin shqiptareve: do te perhapim martesen brenda familjes se ngushte; do te perhapim pedofiline (martesen e burrave te vjeter me zogza 9vjecare) e pse jo edhe zakone tjera primitive.

http://www.indeksonline.net/?FaqeID=2&LajmID=88287


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Wed 13 Aug 2014 - 20:42
Message reputation : 50% (2 votes)
Ne e knaqem qe kemi shkolla shqipe. ahahhaa


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sat 16 Aug 2014 - 11:47
Message reputation : 0% (1 vote)
Dasa shkruajti:Ne e knaqem qe kemi shkolla shqipe. ahahhaa


Ti o muxhahedin di vetem te besh emrin ASAD - DASA se vetem per se prapthi jeni...

Nuk mbeti gjuha Shqipe ta perfaqesoje muxhahedini...


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sat 16 Aug 2014 - 23:38
Message reputation : 50% (2 votes)
Dasa shkruajti:Ne e knaqem qe kemi shkolla shqipe. ahahhaa
Kujdes fjalorin
Me gjuhen tende pe tregon karakterin tend.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 17 Aug 2014 - 0:16
Message reputation : 100% (3 votes)
500 vite na sundoi ne trojet tona vetem per te asimiluar gjuhen shqipe e do te lejoj te mesohet gjuha shqipe neper shkolla, ky eshte turku pra ...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Tue 19 Aug 2014 - 14:41
Message reputation : 50% (2 votes)
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Ne e knaqem qe kemi shkolla shqipe. ahahhaa


Ti o muxhahedin di vetem te besh emrin ASAD - DASA se vetem per se prapthi jeni...

Nuk mbeti gjuha Shqipe ta perfaqesoje muxhahedini...
Dote kisha komentu por nuk e di a kupton,besoj si emri je edhe vet(bon pjes ne  boten e tyre edhe me mend ) Very Happy 


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 21 Aug 2014 - 8:52
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Ne e knaqem qe kemi shkolla shqipe. ahahhaa


Ti o muxhahedin di vetem te besh emrin ASAD - DASA se vetem per se prapthi jeni...

Nuk mbeti gjuha Shqipe ta perfaqesoje muxhahedini...
Dote kisha komentu por nuk e di a kupton,besoj si emri je edhe vet(bon pjes ne  boten e tyre edhe me mend ) Very Happy 


Ndaj nuk e hani mishin e derrit ju turrqet se jeni nga fisi i derrave?...
Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 21 Aug 2014 - 9:19
Dasa shkruajti:Ne e knaqem qe kemi shkolla shqipe. ahahhaa


Me qe paske edhe mahmut Princosmanin qe te ve + te ky mendim talles qe ke thene, ta zberthejme pak kenaqesine e gjuhes Shqipe qe t'ju dali islami nga hundet...

Sic e keni zakon ju njerezit e seprapthe qe emrin ASAD e beni DASA, ate emrin Islam nga e keni bere mo???

ISLAM - MALSI

Ndaj thoni ju njerezit e seprapthe, "Kur nuk shkon mahmuti te mali, shkon mali te mahmuti"???

Domethene, islami nuk eshte fe perdrejt Zotit por TEORI PUSHTIMI E BAZUAR NE GENJESHTREN SE GJOJA I BESOKAN ZOTIT!

NDAJ E NDALON GJUHEN SHQIPE TURRKU, SE I DALIN TE PALARAT NE SHESH DHE NUK KA SE SI TE PUSHTOJE???

Po aty ne Siri, e kenaqet qe keni shkolla arabe mo???

...apo se ashtu shkruan arabi seprapthi dhe fjalen "malsi" e lexoni "islam" ju dhe thoni fluturoi gomari!


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Fri 22 Aug 2014 - 21:50
Message reputation : 0% (1 vote)
Asad,basad tasad te gjith emrat kan ni kuptim bilem


Paramendo emrin tend KAFSH,EDHE BESO NUK KE DALLIM AS NGA DERRI,AS NGA QENI,,,AS NGA KALI,etj etj
Perkete komentet jan te teperta       amo pasi je kap mas emrit thash ta kujtoj se qfar emri ke dhe si je


Vertet je per gjynah,ke shum mllef ne zemer te prishur


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 24 Aug 2014 - 14:54
Dasa shkruajti:Asad,basad tasad te gjith emrat kan ni kuptim bilem


Paramendo emrin tend KAFSH,EDHE BESO NUK KE DALLIM AS NGA DERRI,AS NGA QENI,,,AS NGA KALI,etj etj
Perkete komentet jan te teperta       amo pasi je kap mas emrit thash ta kujtoj se qfar emri ke dhe si je


Vertet je per gjynah,ke shum mllef ne zemer te prishur

Mire mo Bastardasa, te pakten nuk jam bastardas si puna jote apo mahmutas...

Kaq shume bastardas mahmutas je sa qe s'ta mban t'i thuash kafshe turkut qe ndalon gjuhen Shqipe dhe i thua shqiptarit...

Po emri "Luan" vjen nga fjala "Luman" (LUmturAN) se edhe kafshen di ta cmoje gjuha Shqipe, po si t'ju besh kafsheve si puna jote qe njeriun e bejne kafshe...

Paramendo emrin tend MEHAMUT dhe ngopu...  grrrr 


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sun 24 Aug 2014 - 19:58
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Asad,basad tasad te gjith emrat kan ni kuptim bilem


Paramendo emrin tend KAFSH,EDHE BESO NUK KE DALLIM AS NGA DERRI,AS NGA QENI,,,AS NGA KALI,etj etj
Perkete komentet jan te teperta       amo pasi je kap mas emrit thash ta kujtoj se qfar emri ke dhe si je


Vertet je per gjynah,ke shum mllef ne zemer te prishur

Mire mo Bastardasa, te pakten nuk jam bastardas si puna jote apo mahmutas...

Kaq shume bastardas mahmutas je sa qe s'ta mban t'i thuash kafshe turkut qe ndalon gjuhen Shqipe dhe i thua shqiptarit...

Po emri "Luan" vjen nga fjala "Luman" (LUmturAN) se edhe kafshen di ta cmoje gjuha Shqipe, po si t'ju besh kafsheve si puna jote qe njeriun e bejne kafshe...

Paramendo emrin tend MEHAMUT dhe ngopu...  grrrr 
Ngom knej kopil i shkaut,qdoher me bind se ti ke gjak shkau..

Paramendo gjakun e shkaut...........emrin e kafshes..............tash spedi qka met than ty,,,,,,qka je.....................
Memir emri DERRRRRRRR tukish pershtat


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Mon 25 Aug 2014 - 19:58
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Asad,basad tasad te gjith emrat kan ni kuptim bilem


Paramendo emrin tend KAFSH,EDHE BESO NUK KE DALLIM AS NGA DERRI,AS NGA QENI,,,AS NGA KALI,etj etj
Perkete komentet jan te teperta       amo pasi je kap mas emrit thash ta kujtoj se qfar emri ke dhe si je


Vertet je per gjynah,ke shum mllef ne zemer te prishur

Mire mo Bastardasa, te pakten nuk jam bastardas si puna jote apo mahmutas...

Kaq shume bastardas mahmutas je sa qe s'ta mban t'i thuash kafshe turkut qe ndalon gjuhen Shqipe dhe i thua shqiptarit...

Po emri "Luan" vjen nga fjala "Luman" (LUmturAN) se edhe kafshen di ta cmoje gjuha Shqipe, po si t'ju besh kafsheve si puna jote qe njeriun e bejne kafshe...

Paramendo emrin tend MEHAMUT dhe ngopu...  grrrr 
Ngom knej kopil i shkaut,qdoher me bind se ti ke gjak shkau..

Paramendo gjakun e shkaut...........emrin e kafshes..............tash spedi qka met than ty,,,,,,qka je.....................
Memir emri DERRRRRRRR tukish pershtat


Une jam pasardhes i Gjergj Kastriotit.

Me ne fund e tregoi fytyren djalli dhe e quan shqiptarin shka, shume u fsheh turku duke e quajtur shqiptarin vella...


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Mon 25 Aug 2014 - 21:36
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Asad,basad tasad te gjith emrat kan ni kuptim bilem


Paramendo emrin tend KAFSH,EDHE BESO NUK KE DALLIM AS NGA DERRI,AS NGA QENI,,,AS NGA KALI,etj etj
Perkete komentet jan te teperta       amo pasi je kap mas emrit thash ta kujtoj se qfar emri ke dhe si je


Vertet je per gjynah,ke shum mllef ne zemer te prishur

Mire mo Bastardasa, te pakten nuk jam bastardas si puna jote apo mahmutas...

Kaq shume bastardas mahmutas je sa qe s'ta mban t'i thuash kafshe turkut qe ndalon gjuhen Shqipe dhe i thua shqiptarit...

Po emri "Luan" vjen nga fjala "Luman" (LUmturAN) se edhe kafshen di ta cmoje gjuha Shqipe, po si t'ju besh kafsheve si puna jote qe njeriun e bejne kafshe...

Paramendo emrin tend MEHAMUT dhe ngopu...  grrrr 
Ngom knej kopil i shkaut,qdoher me bind se ti ke gjak shkau..

Paramendo gjakun e shkaut...........emrin e kafshes..............tash spedi qka met than ty,,,,,,qka je.....................
Memir emri DERRRRRRRR tukish pershtat


Une jam pasardhes i Gjergj Kastriotit.

Me ne fund e tregoi fytyren djalli dhe e quan shqiptarin shka, shume u fsheh turku duke e quajtur shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Mon 25 Aug 2014 - 22:27
Message reputation : 100% (1 vote)
 shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr
Sakte qe s'je shqiptar,sepse investon serbi per ju te shkoni ne Siri ne ndihme te vellezerve tu.

Kini vdekje te ngadalte me fene tuaj,vellazerimin tuaj,edhe faljen tuaj mendjeleshe.

Mos me fshi me postimet (merre ne konsiderate).
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Wed 27 Aug 2014 - 20:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Kujdes fjalorin admina dhe respektoni anetaret ,rregullat e forumit, dhe temat!
Mos shfrytezoni gradat ne interesin tuaj! Per te gjithe ata qe e bejne e bien ne kundershtim me rregulloren dhe sjelljen e tyre drejt anetareve do meren masa!
Jam me pushime tani per tani ndaj ju lutem te jeni kalamaja shembullore derisa te kyhehem! :)


Turqia nuk lejon shkollën shqipe Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 28 Aug 2014 - 11:06
Message reputation : 0% (1 vote)
Albo shkruajti:
 shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr
Sakte qe s'je shqiptar,sepse investon serbi per ju te shkoni ne Siri ne ndihme te vellezerve tu.

Kini vdekje te ngadalte me fene tuaj,vellazerimin tuaj,edhe faljen tuaj mendjeleshe.

Mos me fshi me postimet (merre ne konsiderate).
Me qka krenohesh ti qe je shqiptar.

Njerzit si ti ikan pru shqiptaret neket gjendje.


Mamir  mi ndihmu me i shpetu shpirtqt ,se me fjet ne shtrat me armikun


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 28 Aug 2014 - 11:08
Message reputation : 0% (1 vote)
AnGeLiC shkruajti:Kujdes fjalorin admina dhe respektoni anetaret ,rregullat e forumit,  dhe temat!
Mos shfrytezoni gradat ne interesin tuaj! Per te gjithe ata qe e bejne e bien ne kundershtim me  rregulloren dhe sjelljen e tyre drejt anetareve do meren masa!
Jam me pushime tani per tani ndaj ju lutem te jeni kalamaja shembullore derisa te kyhehem! :)
Mos ka qen me mir me shiku mir temen edhe meju drejtu direkt inciatorit.Ike dhen edhe grad,ndersa ky njeri eshte me banali ne forum


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 28 Aug 2014 - 19:29
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Asad,basad tasad te gjith emrat kan ni kuptim bilem


Paramendo emrin tend KAFSH,EDHE BESO NUK KE DALLIM AS NGA DERRI,AS NGA QENI,,,AS NGA KALI,etj etj
Perkete komentet jan te teperta       amo pasi je kap mas emrit thash ta kujtoj se qfar emri ke dhe si je


Vertet je per gjynah,ke shum mllef ne zemer te prishur

Mire mo Bastardasa, te pakten nuk jam bastardas si puna jote apo mahmutas...

Kaq shume bastardas mahmutas je sa qe s'ta mban t'i thuash kafshe turkut qe ndalon gjuhen Shqipe dhe i thua shqiptarit...

Po emri "Luan" vjen nga fjala "Luman" (LUmturAN) se edhe kafshen di ta cmoje gjuha Shqipe, po si t'ju besh kafsheve si puna jote qe njeriun e bejne kafshe...

Paramendo emrin tend MEHAMUT dhe ngopu...  grrrr 
Ngom knej kopil i shkaut,qdoher me bind se ti ke gjak shkau..

Paramendo gjakun e shkaut...........emrin e kafshes..............tash spedi qka met than ty,,,,,,qka je.....................
Memir emri DERRRRRRRR tukish pershtat


Une jam pasardhes i Gjergj Kastriotit.

Me ne fund e tregoi fytyren djalli dhe e quan shqiptarin shka, shume u fsheh turku duke e quajtur shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr


https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t42036-kodi-armiqesor-turqia

Kines nuk i arrini as te maja e thojit, se nga Kina keni per ta ngrene...

Shqiponja = SHQIP : -ONJA = SHQIP DRAGONJA

Kina = Drakina (DRAGINA)

Ka Drago, ka dhe Dragonja...

EAGLE = FEMA DRAGLE = FEMRA DRAGESHE (SHQIP : DRAGONJA)

I thuaj asaj Turqise, per HER RRON Gjergj Kastrioti per Shqiperine.Luan_Valikardi
(E.J.K)


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 28 Aug 2014 - 21:27
Dasa shkruajti:
Albo shkruajti:
 shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr
Sakte qe s'je shqiptar,sepse investon serbi per ju te shkoni ne Siri ne ndihme te vellezerve tu.

Kini vdekje te ngadalte me fene tuaj,vellazerimin tuaj,edhe faljen tuaj mendjeleshe.

Mos me fshi me postimet (merre ne konsiderate).
Me qka krenohesh ti qe je shqiptar.

Njerzit si ti ikan pru shqiptaret neket gjendje.


Mamir  mi ndihmu me i shpetu shpirtqt ,se me fjet ne shtrat me armikun
Une s'krenohem.Ne thjesht deshmojme qe kemi pas stratege,edhe atdhedashes qe e kan pas dashur kete vend.Perderisa primare kemi pas kombin,kjo eshte ajo qe me ben krenar per vendin tim,sepse per fete e Kryepeshkopet ate na kan sugjeruar,para atdheut s'ka fe.Deri tashme jemi ne kete rruge,drejt paqes e respektit,packa se c'fe kane.Festojme bajram e pashke,por Shqiperine e kemi bashke.

Lind pyetja me ju c'do behet??

Sperma turke ka lene njolla,sa qe duan te humbin c'do vlere shqiptare,por s'do mundni t'ia arrini qellimit.

Lexo mbi ata qe ne shkolle i kemi mesuar atdhetare,edhe ec e fol c'ka me ben krenar.


Ti je ai i pasuri plot sukses(me kete mendje)??? grrrr grrrr grrrr grrrr


Luan!
Ke lene nam me keto zberthimet,por ndalu or burre.
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 28 Aug 2014 - 22:33
Albo shkruajti:
Dasa shkruajti:
Albo shkruajti:
 shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr
Sakte qe s'je shqiptar,sepse investon serbi per ju te shkoni ne Siri ne ndihme te vellezerve tu.

Kini vdekje te ngadalte me fene tuaj,vellazerimin tuaj,edhe faljen tuaj mendjeleshe.

Mos me fshi me postimet (merre ne konsiderate).
Me qka krenohesh ti qe je shqiptar.

Njerzit si ti ikan pru shqiptaret neket gjendje.


Mamir  mi ndihmu me i shpetu shpirtqt ,se me fjet ne shtrat me armikun
Une s'krenohem.Ne thjesht deshmojme qe kemi pas stratege,edhe atdhedashes qe e kan pas dashur kete vend.Perderisa primare kemi pas kombin,kjo eshte ajo qe me ben krenar per vendin tim,sepse per fete e Kryepeshkopet ate na kan sugjeruar,para atdheut s'ka fe.Deri tashme jemi ne kete rruge,drejt paqes e respektit,packa se c'fe kane.Festojme bajram e pashke,por Shqiperine e kemi bashke.

Lind pyetja me ju c'do behet??

Sperma turke ka lene njolla,sa qe duan te humbin c'do vlere shqiptare,por s'do mundni t'ia arrini qellimit.

Lexo mbi ata qe ne shkolle i kemi mesuar atdhetare,edhe ec e fol c'ka me ben krenar.


Ti je ai i pasuri plot sukses(me kete mendje)??? grrrr grrrr grrrr grrrr


Luan!
Ke lene nam me keto zberthimet,por ndalu or burre.
Te ty edhe fara jote,ka ndiku sperma e shumllojshme,,,,,,,,,,shkaut,,,,grekut,,italiani...........paramendo qfar kombinimi je grrrr grrrr grrrrJam krenar qe kem pas ni ADEM JASHARI dhe heronjet ton qe kan vra shkaun,,e jo heronj qe kan vra shqiptar qe krenoheni ju.
Jam krenar qe jam Shqiptar,dhe sadopak muka dhen mundesia me i dal zot vendit tim kur ka qen nevoja.
Dashuria ime per vendin tim u deshmu me pun,jo si ti me fjal.
Pe mu shkrun historia,per ty ahmakia


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Thu 28 Aug 2014 - 23:45
Dasa shkruajti:
Albo shkruajti:
Dasa shkruajti:
Albo shkruajti:
 shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr
Sakte qe s'je shqiptar,sepse investon serbi per ju te shkoni ne Siri ne ndihme te vellezerve tu.

Kini vdekje te ngadalte me fene tuaj,vellazerimin tuaj,edhe faljen tuaj mendjeleshe.

Mos me fshi me postimet (merre ne konsiderate).
Me qka krenohesh ti qe je shqiptar.

Njerzit si ti ikan pru shqiptaret neket gjendje.


Mamir  mi ndihmu me i shpetu shpirtqt ,se me fjet ne shtrat me armikun
Une s'krenohem.Ne thjesht deshmojme qe kemi pas stratege,edhe atdhedashes qe e kan pas dashur kete vend.Perderisa primare kemi pas kombin,kjo eshte ajo qe me ben krenar per vendin tim,sepse per fete e Kryepeshkopet ate na kan sugjeruar,para atdheut s'ka fe.Deri tashme jemi ne kete rruge,drejt paqes e respektit,packa se c'fe kane.Festojme bajram e pashke,por Shqiperine e kemi bashke.

Lind pyetja me ju c'do behet??

Sperma turke ka lene njolla,sa qe duan te humbin c'do vlere shqiptare,por s'do mundni t'ia arrini qellimit.

Lexo mbi ata qe ne shkolle i kemi mesuar atdhetare,edhe ec e fol c'ka me ben krenar.


Ti je ai i pasuri plot sukses(me kete mendje)??? grrrr grrrr grrrr grrrr


Luan!
Ke lene nam me keto zberthimet,por ndalu or burre.
Te ty edhe fara jote,ka ndiku sperma e shumllojshme,,,,,,,,,,shkaut,,,,grekut,,italiani...........paramendo qfar kombinimi je grrrr grrrr grrrrJam krenar qe kem pas ni ADEM JASHARI dhe heronjet ton qe kan vra shkaun,,e jo heronj qe kan vra shqiptar qe krenoheni ju.
Jam krenar qe jam Shqiptar,dhe sadopak muka dhen mundesia me i dal zot vendit tim kur ka qen nevoja.
Dashuria ime per vendin tim u deshmu me pun,jo si ti me fjal.
Pe mu shkrun historia,per ty ahmakia
Kuptoj mllefin tend,nivelin tend,horizontin tend.
Je i cale gjithandej,edhe per heronjte e mi normal qe s'ke vend per ti adhuruar ti,sepse ai si puna jote i kish armiq o Ballaban pasha(prapanica duhet t'thuash).Di ti morr te respektosh heronj(veper ti)na hape barkun.Kalama biznesmen  kyyyy kyyyy.

Ik e fli tani,edhe meso shqipen,sepse ndryshe te ndalohet te shkruash ne mediume te ndryshem virtuale,sepse tallen tjeret o rrot.

Ps
Do te te flakerija jasht me kete sjellje e ofendim drejt heroit kombetar te SHQIPTAREVE,por keshtu i do mushka drute ketu. cyc
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Fri 29 Aug 2014 - 9:26
Albo shkruajti:
Dasa shkruajti:
Albo shkruajti:
Dasa shkruajti:
Albo shkruajti:
 shqiptarin vella...
Nese ti je shqiptar une jam Kinez grrrr
Sakte qe s'je shqiptar,sepse investon serbi per ju te shkoni ne Siri ne ndihme te vellezerve tu.

Kini vdekje te ngadalte me fene tuaj,vellazerimin tuaj,edhe faljen tuaj mendjeleshe.

Mos me fshi me postimet (merre ne konsiderate).
Me qka krenohesh ti qe je shqiptar.

Njerzit si ti ikan pru shqiptaret neket gjendje.


Mamir  mi ndihmu me i shpetu shpirtqt ,se me fjet ne shtrat me armikun
Une s'krenohem.Ne thjesht deshmojme qe kemi pas stratege,edhe atdhedashes qe e kan pas dashur kete vend.Perderisa primare kemi pas kombin,kjo eshte ajo qe me ben krenar per vendin tim,sepse per fete e Kryepeshkopet ate na kan sugjeruar,para atdheut s'ka fe.Deri tashme jemi ne kete rruge,drejt paqes e respektit,packa se c'fe kane.Festojme bajram e pashke,por Shqiperine e kemi bashke.

Lind pyetja me ju c'do behet??

Sperma turke ka lene njolla,sa qe duan te humbin c'do vlere shqiptare,por s'do mundni t'ia arrini qellimit.

Lexo mbi ata qe ne shkolle i kemi mesuar atdhetare,edhe ec e fol c'ka me ben krenar.


Ti je ai i pasuri plot sukses(me kete mendje)??? grrrr grrrr grrrr grrrr


Luan!
Ke lene nam me keto zberthimet,por ndalu or burre.
Te ty edhe fara jote,ka ndiku sperma e shumllojshme,,,,,,,,,,shkaut,,,,grekut,,italiani...........paramendo qfar kombinimi je grrrr grrrr grrrrJam krenar qe kem pas ni ADEM JASHARI dhe heronjet ton qe kan vra shkaun,,e jo heronj qe kan vra shqiptar qe krenoheni ju.
Jam krenar qe jam Shqiptar,dhe sadopak muka dhen mundesia me i dal zot vendit tim kur ka qen nevoja.
Dashuria ime per vendin tim u deshmu me pun,jo si ti me fjal.
Pe mu shkrun historia,per ty ahmakia
Kuptoj mllefin tend,nivelin tend,horizontin tend.
Je i cale gjithandej,edhe per heronjte e mi normal qe s'ke vend per ti adhuruar ti,sepse ai si puna jote i kish armiq o Ballaban pasha(prapanica duhet t'thuash).Di ti morr te respektosh heronj(veper ti)na hape barkun.Kalama biznesmen  kyyyy kyyyy.

Ik e fli tani,edhe meso shqipen,sepse ndryshe te ndalohet te shkruash ne mediume te ndryshem virtuale,sepse tallen tjeret o rrot.

Ps
Do te te flakerija jasht me kete sjellje e ofendim drejt heroit kombetar te SHQIPTAREVE,por keshtu i do mushka drute ketu. cyc
Nuk e kuptova kush eshte heroi yt se.ndoshta millosh kopiliqi a grrrr
Beso asgje nuk pot marr vesh qka jeka thu........
Nejse ska pas faj hitleri........


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Fri 29 Aug 2014 - 16:19
Dasa shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Kujdes fjalorin admina dhe respektoni anetaret ,rregullat e forumit,  dhe temat!
Mos shfrytezoni gradat ne interesin tuaj! Per te gjithe ata qe e bejne e bien ne kundershtim me  rregulloren dhe sjelljen e tyre drejt anetareve do meren masa!
Jam me pushime tani per tani ndaj ju lutem te jeni kalamaja shembullore derisa te kyhehem! :)
Mos ka qen me mir me shiku mir temen edhe meju drejtu direkt inciatorit.Ike dhen edhe grad,ndersa ky njeri eshte me banali ne forum

I kam dhene dhe ja kam hequr..tani kush ka grade ti edhe Princo nderkohe flisni me dy anetare te thjeshte qe skane te njejten
Pozite me ty pervec fjaleve...dhe ti si pjese e stafit I cili staf ka per detyre ne radhe te pare te mbaj harmonine dhe kulturen mes anetareve te respektohen te krijoj nje dialog shoqeror perkundrazi ti vete si staf me shume I nxit dhe tallesh rende njehere me heronjte kombit dhe pastaj me anetaret!
Edhe njehere I drejtohem stafit te bej kujdes dhe te respektoj anetaret dhe mendimet e tyre ne te kunderten kur sjeni and te afte si staf te mbash harmoni permes dialogut , respektit me anetaret me mire te mos e pranoje graden!Turqia nuk lejon shkollën shqipe Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

prej Sat 10 Jan 2015 - 22:54
Moj Turqi
te q!fte Kina,
sa te vij
une nga Athina...


Moj te rente
vetetima,
500 vjete
e dymij stina...


Shqiperis
s'ja zhduke lotin,
por as dot
Gjergj Kastriotin...


Luan_Valikardi
(E.J.K)


Turqia nuk lejon shkollën shqipe 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Turqia nuk lejon shkollën shqipe

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi