Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Ambasadorja Mimoza Ahmetaj shkon te Mbreti i Belgjikës e veshur me 'dallama'

prej Mon 10 Mar 2014 - 19:52
Ambasadorja e Kosovës në Mbretërinë e Belgjikës, Mimoza Ahmetaj, duket se ka nostalgji për dasmat dhe ahengjet tradicionale.
Në takimin e parë që e ka pasur me mbretin Filip të Belgjikës, me 9 janar të këtij viti, Ahmetaj, ka shkuar e veshur sikurse të shkonte në ndonjë “ditë të grave”.
Gazeta Blic ka siguruar një fotografi ku shihet ambasadorja duke ia dorëzuar mbretit letrat kredenciale, ndërkaq, bie në sy veshja e saj e pazakontë.
Ambasadorja Mimoza Ahmetaj shkon te Mbreti i Belgjikës e veshur me 'dallama'  2_6142
Për më tepër, në emër të veshjes kombëtare ajo ka shkuar në Pallatin Mbretëror e veshur me një fustan që njihet me emrin "dallame" – që në fakt është veshje kombëtare turke dhe jo shqiptare.
Ambasadorja Mimoza Ahmetaj shkon te Mbreti i Belgjikës e veshur me 'dallama'  3_4649

Dhe pikërisht njëri nga lajmet për të në faqen e MPJ-së është se pak kohë pasi e ka marrë detyrën e ambasadores ajo i ka dorëzuar letrat kredenciale tek presidenti slloven, Danilo Turk, ku “për çudi” ajo ka shkuar me veshje normale. Kjo gjë shihet nga foto e mësipërme.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi