Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Fotografi filozofike

Tue 25 Mar 2014 - 6:18
Message reputation : 100% (1 vote)
Fotografi filozofike For6Babak Hosseiny është një artist, i cili ka zgjedhur foto të frikshme për të kuptuar se çfarë është jeta. Seti fotografik i mëposhtëm tregon burra me duar që i “mbijnë” në qafë ose që i dalin nga goja dhe këto “poza” janë zgjedhur për të përshkruar dëshirën, shpresën apo frikën e secilit prej subjekteve. Babaku është frymëzuar nga filozofi Ludwig Wittgenstein, i cili ka thënë se nëse një njeri ka duar, mund të jetë i sigurt për ekzistencën e një bote të jashtme. Së bashku me fotografin Jeffrey Vanhoutte, Babak Hosseiny ka arritur të krijojë këto efekte të mrekullueshme.

/Shekulli Online/ E.L./
Fotografi filozofike For5Fotografi filozofike For4Fotografi filozofike For3


Fotografi filozofike Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi