Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

prej Sat 5 Apr 2014 - 22:51
Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin Ateisti
David Bonney drejtor i një kompanie gjermane të quajtur “Këpucë ateiste” lajmëroi këtë javë që ai do të ndaloj prodhimin e vijës së njohur të tij të këpucave që e mohojnë Zotin.
“Nuk do të vazhdojë më me linjën ‘Këpucë Ateiste’, sepse jam i prekur më përvojën më të mirë të jetës sime, një që me ka detyruar që të vë në pyetje gjithçka kam bërë më parë”, tha David në një deklaratë të tij.

“Është një pervojë e thellë personale dhe nuk dëshiroj që të bisedojë për këtë gjë, por e di që njerëzit do të pyesin për këtë gjë”.

Sipas Davidit, javët e fundit “shpirti ndjenjte një gjë që nuk mund të imagjinohet. Ndjej që e kam kuptuar tërësisht, lidhjen dhe qëllimin që nuk e kam ndjerë përpara. Dikush mund ta quaj këtë gjë argëtim, por ishte një gjë që me ndodhi në tërë trurin tim, në tërë qenien tim...një ndjenjë hyjnore”.

David, në këpucët e të cilit shkruan “Ich Bin Atheist (Unë jam ateist, shputat e tyre, mendon që ka qenë “thellësisht hipokrit” që ka vazhduar të shes mallrat e tij sidomos këpucët ATHEIST “të cilat shumë shpejt do t’i ndal së prodhuari”.

“Përderisa ne kemi arritur diçka besimtare me një komfor të jashtëzakonshëm të këpucëve tona (diçka për të cilën krenohe) nuk mundem, me vetëdije të mirë, që dikush të prodhojë këpucë ATHEIST”, vazhdoi ai.

“...Por ende kemi shumë stoçe për t’i ndërruar (fatkeqësisht nuk jam ende në mbretërinë e Zotit dhe ende i detyrohem disa para një skuteri, përderisa foshnja Tobin ka nevojë që të hajë derisa babai i tij të gjej një punë). Kështu ne do të paralajmërojmë 20 euro lirim për të gjitha këpucët duke filluar nga tani”.

Megjithatë, një kthim i investimit për David e bën atë shumë skeptik, veçanërisht pasi që ky lajm u dha më 1 prill, ditën e gënjeshtrave.

Pas kishte ardhur të komentet për besimin, David, kolegu i tij Tobin në këpucët Atheist tha se përderisa “e tërë kjo gjë dukej si një gënjeshtër për Ditën e Gënjeshtrave, kolegët e tij ende shpresojnë që është...fatkeqësisht ne nuk mund konfiromojmë këtë në një anë apo tjetër”, pasi që bosi i tyre nuk ka qenë në dispozicion të tyre që nga e marta. Kështu, koha e zhdukjes së Davidit tregon se jo gjithçka është ashtu si shihet.

Po ashtu, nuk janë të sigurt produktet e kompanisë, Tobin shton që David “ka shkruar në një deklaratë të tij që ai do të ishte i lumtur të flisnin pa fjalën të shkruar, “Ich Bin Atheist”, në shputën e këpucëve për besimtarët të cilët mund të mbathin një palë këpucë në shputa të cilat shkruan “Ich bin kein Atheist” (“Nuk jam ateist”) .

“Ndoshta kjo mund t’ju interesojë lexuesve të juaj”, shtoi ai.

Edhe pse të krishterët ndoshta do të jenë të lumtur që të shpenzojnë para në një kompani që ka treg të fuqishëm dhe që ka rritur numrin e tregun e ateistëve.

Kodi i promos së kësaj “bisede: të 1 prillit është “iprekurngaengjujtnëtokë”.

gazetaexpress


Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

prej Sat 5 Apr 2014 - 23:13
Teme provokuese kjo me kete rigjetjen !
Ku e rigjeti?
Me Maria Magdalenen duke bere sex??


Ne rrjetin social te fb te panjohur sapo me bejne nje kerkese per shoqerim,edhe e pranoj nqs diten tjeter gjej qe kane shperndare te tilla permbajtjesh ne mynyren indirekte i fshij nga shoqeria.
Te etur per pak genjeshtra e thashethem.

Noten njehere thojne tironst! scratch
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

prej Sat 5 Apr 2014 - 23:37
Komenti ne lidhje me hapesen e temes (mua)!!!  scratch 

Qe hapa temen nuk do te thote se une besoj ose pranoj gjithashtu ate c'fare shkruhet!

Nese kishte te bente me mua "etja" per genjeshtra e thashetheme!!!


Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

prej Sat 5 Apr 2014 - 23:46
Mos i merr per zemer shume ti,sepse s'ke hapin e duhur te intervistosh autorin per c'ka tema flet,edhe as mundesine.

Ne rastin konkret ehet fjale per gazeten express.

Hajt mos u bej si Kushtrimi me temat!Noten njehere thojne tironst!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

prej Sat 5 Apr 2014 - 23:55
Ndaj e kisha me pikepyetje nese!!!

Sepse s'kishe konkretizuar!!!

Te lutem mos me te tilla krahasime!

Sot s'jam per ngacmime qofte e me shaka!


Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

prej Sun 6 Apr 2014 - 1:12
Me ne fund dhe pak propagande per fene e zotit sa na myten celulistat!
Sponsored content

default Re: Ateisti që ju kthye besimit pasi gjeti Jezusin

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi