Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Si mund t'i parandalojmë asteroidet?

prej Sun 27 Apr 2014 - 22:36
Një asteroid, mjaftueshëm i madh për të shkatërruar një qytet, kërcënon Tokën çdo 100 vjet. Cila është strategjia jonë për të parandaluar këtë katastrofë?

Videoja është bërë nga Fondacioni B612 me bazë në Kaliforni, i cili promovon strategji për ta mbrojtur Tokën nga goditjet e asteroideve.

Fondacioni jep të dhëna për 26 shpërthime në pjesën e sipërme të atomosferës midis vitit 2000 dhe 2013, me një energji që varion nga 1 deri në 600 kilotonë.


Si mund t'i parandalojmë asteroidet? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi