Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default “Çetnikët serbë zbresin në kufirin e Kosovës”

prej Tue 6 May 2014 - 13:44
Pas xhandërmarisë serbe, çetnikët kanë zbritur në mbrojtje të vijës administrative Kosovë – Serbi. Kështu shkruajnë mediumet serbe, të cilat flasin për një lëvizje të re çetnike në Kosovë. Po ashtu, shkruhet se qëndrimet publike të Vuçiç bien në kundërshtim me atë çka po shihet në këtë agim të qeverisë së re së Beogradit. Komandanti i Lëvizjes Çetnike Bratislava Zhivkoviç njoftoi se do të fillojë patrullimin përgjatë vijës kufitare mes Kosovën dhe Serbisë në rajonin e fshatrave shqiptare mes Pudujevës dhe Kurshmlisë, në Terpezë dhe Luginë të Preshevës. Motoja e tyre është “Ne jemi gati”. Çetnikët besojnë se serbët në veri të Kosovës sulmohen nga shqiptarët dhe se ata duhet të mbrohen me çdo kusht. /dionis xhafa/


“Çetnikët serbë zbresin në kufirin e Kosovës” 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi