Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Paguan më shumë nëse nuk porosisni asgjë

prej Tue 20 May 2014 - 0:11
Paguan më shumë nëse nuk porosisni asgjë 10352880_545009902274524_274158607737895283_n
Pyetja klasike “çfarë dëshironi?” është e pritshme nga çdokush që ulet në një bar. Por klientët e një bari në Varese të Italisë duhet të tregohen të kujdesshëm me përgjigjen që do të japin.

Menaxherët e barit “Ancient coffee Bosisio”, kanë hartuar një listë provokative për ata që ulen në tavolinë dhe nuk porosisin.

Përgjigja, “jo, faleminderit” do t’ju kushtojë 1 euro, “pres të tjerë” 1.5 euro. “Jam në rregull” do t’ju kushtojë 2 euro, ndërsa nëse zini një tavolinë me katër karrige për një orë do të paguani 5 euro.

“Sigurisht që nuk mund t’i dërgohet një faturë një klienti që nuk ka konsumuar asgjë, por kjo është një mënyrë vërtetë e lezetshme për t’u tërhequr vëmendje klientëve për këtë temë”, shpjegon menaxheri i barit.


Paguan më shumë nëse nuk porosisni asgjë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi