Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Wed 19 Jan 2011 - 3:03
Kjo ishte nje nga menyrat kur nje
mashull e ndalte nje femer ne kohet e meparhsme -. te lutem goce a ka mundsi nje minut? eh kur e themi apo e degjojme na vjen per et qeshur ama kjo ishte fraza e propozime te asaj kiohe. Nuk e di cmendim keni ju
ama mua kjo shprehje me pelqen shuem . shume me teper sesa ne kohet esotme qe meshujt thone : ' O ZOGU A DO E PIME NJE KAFENE SOT? HE ZEMRA SI THUA? ahahahha ...... tani meshjt kan metoda apo menyra te tjera kur ipropozojne nje femer. pika nje eshte qe e nisin
me O zogu hiihihihiihih. jeni per tu vrar ju, hiiihihih
po diskutoja me shoqen time Dingo rreth kesaj teme
sesi propozojne meshujt sot .kohet e sotme ose me sakte per rrethana kur nje mashull e gjen menyrenper te propozuar nje femer.......edhe pse janë tëshumta mënyrat e propozimeve, unë dhe Dingo do bëjmë një kompilacion të mënyrave të ndryshme të të propozuari


Rasti i 1. Gjendeni në diskotekë/kafeteri, ti me një grup
shoqesh ndërsa ai me një grup shokësh. Secili me grupin e vet kalon bukur. Pas një kohe AI vendos t’ju dërgon nga një pije[ kujdesni se ca ka brenda se iket pastaja per l.......hhiihihihihi] , dhe mbas disa casteseve sëbashku me njërin nga shokët vendos t’i bashkangjitet grupit të saj dhe shoqeve, më vonë bashkohen tavolinat.DHE KSHTU FILLOJNE PROPOZIMET :

A-ti me pelqen shuem

B- dhe ti mua.

A- a do te behesh e dashura ime?

B- po dua

A- hajde ikim ne nje vedn me te qete

B- po mire jemi ktu ku jemi dhe kercejme

A- po do jemi me rehat aty se kam shume deshir te rri me ty vetem........bla bla

te nesermen ne krevat........ mbas nje jave te ndar kshtu mbraoi romancaaaaaaaaaa

ihiihihihih

Rasti i 2. E njëjta situatë, gjendeni diku. Rastësisht femra
ju pyet ose për atë se sa është ora ose ju drejtohet me ndonjë lutje. JU do i përgjigjeni por edhe do shfrytëzoni rastin për t’i dhënë ndonje kompliment ose t’i ofroni një pije.

A-me falni sa eshte ora?

B- 9 e gjysem

A- shume faliminderit

B- me falni po a mudn te pime nje kafe ?

A- me falni po kam harru gjellen ne zjarr dhe smundem

hiiihihihih

Rasti i 3. Sëbashku për çdo ditë voziteni me autobus kur shkoni në shkollë ose punë. E shfrytëzoni çdo rast për t’i dhënë me dije se jeni duke e shikuar (e hutoni me shikim) dhe normal që në lëvizjen e saj të
parë ju do shfrytëzoni rastin që t’a ndalni.

A- ckemi mire?

B- mire fim ti?

A- mire. ju kam pare disa her he me keni pelqyer shume si thoni te prezantohemi ? deh pse jo te pime nje kafe?

B - po un kam nje te dashur gjithsesi shume fim

A- po kush tha mi yllo se do lidhena bashk? un thahs pime kafe jo lidhena?

A- epo pse do e pi kafen un me ty atehere? per shok? rrofsh kam boll

B- epo po deshe o zogu se set lus fort . sa e eger qenke mi

hihiihihihihi

rasti 4

A -o rrusho ta honksha gjoksin a do e pime nji kafe ne te dy ? se si po me ke ngel fiksim

B- ik mo pivuu........hihiihihihi

rasti 5

A- o zogu . ti me pelqen shume yllo deh du me pi nji kafe . un kam ra mbrena me ty qe diten e pare qe te pash dhe kam shume deshire te te njohe.

B- dhe ti mua me pelqen shume

[lidhen mbas nje muaji ndahen]

c- hemi u ndate e? po pse mi?

A- eh mosperputhjsh karakteresh mi..........

d- he mo lol u ndate e?

B- eh me nji muj ia piva lengun una asaj mo burr , me doli nga qefi.......u bo ne e merzithsme tani se me kontrollonte .abababab k e dreqit..........

hihiihihih eeeeeeeee meshkujt. [e plot situata te ndryhsme]

Mendoni se propozimet sot nga mehskujt jane shume falco?
LeViS
LeViS
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 559
<b>Hobi</b> Hobi : Karraterist-
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ke zemra njeres-
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2010

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Wed 19 Jan 2011 - 3:27
A -o rrusho ta honksha gjoksin a do e pime nji kafe ne te dy ? se si po me ke ngel fiksim.
A- o zogu . ti me pelqen shume yllo deh du me pi nji kafe . un kam ra mbrena me ty qe diten e pare qe te pash dhe kam shume deshire te te njohe.

A-ti me pelqen shuem

B- dhe ti mua.

A- a do te behesh e dashura ime?
C-te nesermen ne krevat........ mbas nje jave te ndar kshtu mbraoi.
Une mendoj se me kto shembuj qe zgjodha,Permenden shume Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Thu 20 Jan 2011 - 15:43
Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746

e a Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 sa kam qesh

ahaha

shi si mendoj une

o goce me fal nje minut mos kujto se jam hajdut vellain e kam skafist x vete jam xhepist kam nje vil me 3 kate rreth e rrotull me pallate kam dhe nje limuzin po skam lek me i hedh benzin qafsha ty jam djal i vetem po nk besove pyt vllain tjeter o shpirti im o ylli botes kur menoj x ty harroj me i hedh bar lopes  Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746

Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Mon 7 Feb 2011 - 16:30
Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 Sa tem gallate dhe interesante Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746 Te lutem goce a ka mundsi nje minut? 1698836746

Te them te drejten asnje nga keto variantet e lart permenduara do me pelqente!!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Mon 7 Feb 2011 - 16:32
apa pa i urrej kto gjena
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Mon 26 Mar 2012 - 21:48
ne shqiperi ke frik te dalesh vetem...papapa si jeni...
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Sun 5 Aug 2012 - 20:29
Vertet ka ik nga moda propozimi ''te lutem ka mundesi nje minut '' por ende mbetet propozimi me i mire, pse do thoni ju ? Sepse brenda ketyre fjaleve ka miresjellje ..degjon dicka qe tingellon bukur ..ku ka me bukur se kur djali thote '' te lutem '' !!
Po sot ? Sot as njihet ne fjalorin e tyre kjo fjale Very Happy
Sponsored content

Te lutem goce a ka mundsi nje minut? Empty Re: Te lutem goce a ka mundsi nje minut?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi