Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Mon 30 Jun 2014 - 22:53
Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Gjergj
Vetëm pak ditë më parë u raportua se Kaçaniku, është çerdhja e xhihadistëve në Kosovë.

Këtë fakt e mbështet edhe kjo video e cila po qarkullon sot në “Youtube”, ku disa persona kanë filmuar veten duke e fyer dhe duke e goditur bustin e Gjergj Kastriot Skënderbeut në Kaçanik.

Ata përdorin fjalët më fyese që mund të përdor një njeri karshi një tjetri e aq më shumë ndaj një figure kombëtare e cila për pjesën më të madhe të shqiptarëve llogarit si hero.

Për më shumë shikoni vet videon.

/Zëri/Shekulli Online

Gjergj Kastriot qafiri ne Kaqanik. από GazetaExpressTV


Edituar për herë të fundit nga AnGeLiC në Tue 1 Jul 2014 - 22:19, edituar 1 herë gjithsej


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Tue 1 Jul 2014 - 22:08
Keta sjan ne vete ...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Tue 1 Jul 2014 - 22:27
Kaçanikasit që përdhosën bustin e Skënderbeut, mund të dënohen me tetë vjet burg
Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut 06458300-06466800_2609
Dy personat nga Kaçaniku të cilët përdhosën bustin e heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, rrezikojnë të dënohet prej një deri në tetë vjet burg. Kjo për shkak se ata janë ndaluar “për veprën e kryer të nxitjes së urrejtjes, përçarjes dhe mosdurimit fetar, racor apo kombëtar”.
Për videon që u postua në rrjetet sociale e që u realizua në Kaçanik nga dy persona, të njëjtit kanë marrur 48 orë paraburgim.

Agim Gashi, zëdhënës i Policisë në Ferizaj, i ka thënë Klan Kosovës se një 40 vjeçar dhe një 37 vjeçar, me vendim të Prokurorit, janë ndaluar për 48 orë në paraburgim.

E bashkëqytetarët e dy kaçanikasve, thonë se kjo është një vepër e shëmtuar. Ata thonë se ofendimi i Skënderbeut, mund të bëhet vetëm nga një kategori e personave të caktuar.

Busti i Skenderbeut από GazetaExpressTV
Busti i Skenderbeut by GazetaExpressTV

Ndryshe, Policia e Kosovësnë rajonin e Kaçanikut, të martën në orët e paradites ka arrestuar J. V. 40 vjeç dhe A. B. 37 vjeç, nën dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë kryer veprën penale nga neni 147 i Kodit Penal të Kosovës “Nxitje e urrejtjes, përçarjes ose mosdurimit kombëtar, racor apo fetar”.

“Hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve, me urdhër të prokurorit të Shtetit, kanë bastisur banesat e të dyshuarve dhe kanë konfiskuar një kompjuter dhe një telefon celular”, bën me dije Policia e Kosovës.


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Tue 1 Jul 2014 - 22:40
AnGeLiC shkruajti:Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Gjergj
Vetëm pak ditë më parë u raportua se Kaçaniku, është çerdhja e xhihadistëve në Kosovë.

Këtë fakt e mbështet edhe kjo video e cila po qarkullon sot në “Youtube”, ku disa persona kanë filmuar veten duke e fyer dhe duke e goditur bustin e Gjergj Kastriot Skënderbeut në Kaçanik.

Ata përdorin fjalët më fyese që mund të përdor një njeri karshi një tjetri e aq më shumë ndaj një figure kombëtare e cila për pjesën më të madhe të shqiptarëve llogarit si hero.

Për më shumë shikoni vet videon.

/Zëri/Shekulli Online

Gjergj Kastriot qafiri ne Kaqanik. από GazetaExpressTV


Hera e pare degjoni turq, qe flasin Shqip?
Apo ne vend se qysh ka vdek, doni te mesoni se qysh ka lind?

Ma thone emrin Gjergj Kastrioti ne Perendim, mos Lindja do qe te mesoje se qysh ka Lind?

SHQIPERISE
T'I HANI RROTEN
SE KA MBROJE
GJERGJ KASTRIOTEN

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut 6ds9w0
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Tue 1 Jul 2014 - 23:15
Message reputation : 100% (2 votes)
Te vijne ata fetaret qe urrenin heroin tone kombetar  e te gezohen tashme.

Te kalben ne burg,edhe ta mesojne bushtrat tjera,hienat tjera se me figuren e Skenderbeut s'mund te tallet askushi,madje tu kujtoje se as sa nje qime nga topet e kalit te tij s'jane idiotet.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Wed 2 Jul 2014 - 15:01
Luan_Valikardi shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Gjergj
Vetëm pak ditë më parë u raportua se Kaçaniku, është çerdhja e xhihadistëve në Kosovë.

Këtë fakt e mbështet edhe kjo video e cila po qarkullon sot në “Youtube”, ku disa persona kanë filmuar veten duke e fyer dhe duke e goditur bustin e Gjergj Kastriot Skënderbeut në Kaçanik.

Ata përdorin fjalët më fyese që mund të përdor një njeri karshi një tjetri e aq më shumë ndaj një figure kombëtare e cila për pjesën më të madhe të shqiptarëve llogarit si hero.

Për më shumë shikoni vet videon.

/Zëri/Shekulli Online

Gjergj Kastriot qafiri ne Kaqanik. από GazetaExpressTV


Hera e pare degjoni turq, qe flasin Shqip?
Apo ne vend se qysh ka vdek, doni te mesoni se qysh ka lind?

Ma thone emrin Gjergj Kastrioti ne Perendim, mos Lindja do qe te mesoje se qysh ka Lind?

SHQIPERISE
T'I HANI RROTEN
SE KA MBROJE
GJERGJ KASTRIOTEN

Luan_Valikardi
(E.J.K)Albo shkruajti:Te vijne ata fetaret qe urrenin heroin tone kombetar e te gezohen tashme.

Te kalben ne burg,edhe ta mesojne bushtrat tjera,hienat tjera se me figuren e Skenderbeut s'mund te tallet askushi,madje tu kujtoje se as sa nje qime nga topet e kalit te tij s'jane idiotet.


Te lumte o Trim
Ti u pergjigje si Geg e une u pergjigja si Tosk
Se ne SHQIP, SHQIPERINE:
Gege e Toske
Gjergje e Kastrioske

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Wed 2 Jul 2014 - 22:09
"Skënderbeu është hero i Vatikanit, jo i Kosovës"
Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Forum
Forumi i të Rinjve Myslimanë bënë thirrje “policisë e prokurorisë së Kosovës që të mos kryej diskriminime fetare gjatë muajit të Ramazanit”, duke iu referuar arrestimin e disa personave për vandalizëm ndaj Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Ky Forum kërkon largimin nga sheshet e “heronjve të Krishterimit, në mënyrë që shqiptarët muslimanë të mos revoltohen kur i shohin, raportojnë mediet në Kosovë.

“Veprimi i qytetarëve kosovarë është i ngjashëm me atë që qytetarët shqiptarë të Maqedonisë ndërmorën në Tetovë kundër bustit të Stefan Dushanit pak javë më parë. Stefan Dushani, sikur Skënderbeu kanë vrarë shqiptarët në emër të Kishës”, thuhet në reagim.

“Por edhe pse Skënderbeu që është hero i një vendi tjetër, Vatikanit, dhe nuk është hero i Kosovës, edhe pse Kushtetuta e Kosovës apo ligjet e saj nuk e njohin Skënderbeun si hero të Kosovës dhe shqiptarëve, policia dhe prokuroria e Kosovës duket se është bërë palë me antishqiptarët. Ajo po sillet si polici fetare e Kishës Katolike dhe jo si polici e shqiptarëve.”


shekulli


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

prej Thu 3 Jul 2014 - 19:59
AnGeLiC shkruajti:"Skënderbeu është hero i Vatikanit, jo i Kosovës"
Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Forum
Forumi i të Rinjve Myslimanë bënë thirrje “policisë e prokurorisë së Kosovës që të mos kryej diskriminime fetare gjatë muajit të Ramazanit”, duke iu referuar arrestimin e disa personave për vandalizëm ndaj Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Ky Forum kërkon largimin nga sheshet e “heronjve të Krishterimit, në mënyrë që shqiptarët muslimanë të mos revoltohen kur i shohin, raportojnë mediet në Kosovë.

“Veprimi i qytetarëve kosovarë është i ngjashëm me atë që qytetarët shqiptarë të Maqedonisë ndërmorën në Tetovë kundër bustit të Stefan Dushanit pak javë më parë. Stefan Dushani, sikur Skënderbeu kanë vrarë shqiptarët në emër të Kishës”, thuhet në reagim.

“Por edhe pse Skënderbeu që është hero i një vendi tjetër, Vatikanit, dhe nuk është hero i Kosovës, edhe pse Kushtetuta e Kosovës apo ligjet e saj nuk e njohin Skënderbeun si hero të Kosovës dhe shqiptarëve, policia dhe prokuroria e Kosovës duket se është bërë palë me antishqiptarët. Ajo po sillet si polici fetare e Kishës Katolike dhe jo si polici e shqiptarëve.”


shekulliNese bastardeve "turq" nuk u arrin ky shpjegim:

https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t41932-principatat-arberore-dhe-flamuret-perkates-nga-shekulli-12-14#654757

Luan_Valikardi shkruajti:Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut 2emh65w


Flamuri i Principates se Kastrioteve eshte Flamuri i Kombit Shqiptar


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut 316t1ki

...atehere, shikoni edhe shpjegimet e tjera:


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Rsr3ts


Kush i ka krahet e hapurta?


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Zldykk


Kush i ka krahet e hapurta?


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut Dokttx


Kush i ka krahet e hapurta?


-Ai qe te shqyen po e preke.

Ndaj mos e prekni krenarine SHQIPTARE GJERGJ KASTRIOTI (Skenderbeun), se kam me ju q* Turqine e gopin e Turqise bashke.

Luan_Valikardi
(E.J.K)


Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Xhihadistët shajnë dhe godasin bustin e Skënderbeut

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi