Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Bie në greminë, mbijeton 13 ditë duke ngrënë insekte

prej Sat 12 Jul 2014 - 22:16
Bie në greminë, mbijeton 13 ditë duke ngrënë insekte Imbijetuari
Ai ka mbijetuar 13 ditë duke ngrënë insekte dhe bar pasi gjatë një ekskursioni në malin Taishan të Kinës ka rënë në një greminë. Burri 43-vjeçar, nga provinca e Liaoning, është gjetur nga rojet e pyllit që po patrullonin zonën.
Bie në greminë, mbijeton 13 ditë duke ngrënë insekte Imbijetuari1
43-vjeçari kishte shkuar për të bërë një shëtitje pas një zënke me familjen. Pas rrëzimit në greminë ai kishte qëndruar tre ditë në koma. Kur është zgjuar ka kuptuar që telefonit i kishte mbaruar bateria dhe nuk mund të lëvizte për shkak të dhimbjeve në këmbë.
Bie në greminë, mbijeton 13 ditë duke ngrënë insekte Imbijetuari2
Pasi kishte pirë shishen e ujit që kishte patur me vete, ai gjatë 2 javëve ka ngrënë bar, krimba toke dhe milingona. Në 13 ditë të mbijetesës së tij “tërësisht natyrale” 43 vjeçari kishte humbur 15 kg duke peshuar nga 75 në 60 kilogramë.
/ Top Channel


Bie në greminë, mbijeton 13 ditë duke ngrënë insekte Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Bie në greminë, mbijeton 13 ditë duke ngrënë insekte

prej Sun 13 Jul 2014 - 20:10
Në raste të caktuara edhe të vështira edhe  insektet shpëtojnë jetën.


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi