Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Indi, 18-vjeçarja martohet me qen

prej Thu 4 Sep 2014 - 14:24
Indi, 18-vjeçarja martohet me qen Vajza-qeni
Një vajzë 18-vjeçare indiane është martuar me një qen rrugësh në mënyrë që të heqë fatin e keq. Mangli Munda, nga një fshat i humbur i Jharkhandit, u martua me qenin me ceremoni dhe në të ishin të pranishëm të vjetrit e fshatit, ata që e kishin organizuar këtë martesë.
Indi, 18-vjeçarja martohet me qen Vajza-qeni3
Të vjetrit mendojnë se vajza është e pushtuar nga fati i keq dhe nëse do të martohej me një njeri këtë fat do ia përcillte familjes së saj dhe të gjithë komunitetit. Për këtë arsye ata vendosën që vajza të martohej me një qen rrugësh që fatin e saj të keq t’ia kalojë kafshës.
Indi, 18-vjeçarja martohet me qen Vajza-qeni2
“Sigurisht që nuk jam e lumtur. Po martohem me qen pasi të vjetrit mendojnë se kjo gjë do më heqë fatin e keq”, thotë vajza.
Indi, 18-vjeçarja martohet me qen Vajza-qeni1
Kjo nuk është hera e parë që në këtë fshat vajzat martohen me qen. Sipas traditave të fshatit, një martesë e tillë nuk ndikon aspak në të ardhmen e vajzave pasi ato janë të lira të martohen me burra pas largimit të fatit të keq, pa iu futur procedurave të divorcit me qenin.

/ Top Channel


Indi, 18-vjeçarja martohet me qen Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi