Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës

prej Thu 4 Sep 2014 - 14:38
Message reputation : 100% (1 vote)
Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës Shefiiiii
Mediat kosovare kanë bërë të ditur se është arrestuar imami i Xhamisë së Madhe të Prishtinës, Shefqet Krasniqi.

Imami Krasniqi është arrestuar në orët e para të mëngjesit dhe pas tij aksioni policor ka vazhduar me arrestimin edhe të disa personave të tjerë.

Nuk dihen ende motivet e arrestimit të tij, por emri i imamit Krasniqi është përfolur në të kaluarën për nxitje të ekstremizmit islamik.

Javë më parë, Polica e Kosovës ka arrestuar më shumë se 40 të dyshuar për terrorizëm. Për ta ka dyshime se kanë marrë pjesë ose po tentonin t’i bashkoheshin grupeve terroriste islamike, si ISIS e Al Nusra, në Siri e Irak.

/ Top Channel


Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës

prej Thu 4 Sep 2014 - 23:55
Message reputation : 100% (1 vote)
Me ne fund ja tregun vendin dhe keti se e kishte mor me vrull....
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës

prej Sun 7 Sep 2014 - 20:15
Message reputation : 0% (1 vote)
http://www.asabija.com/loja-e-flliqt-me-islamin-e-kosoves/
 Nji shkrim  i bukur ne lidhje me lojen e pist  ne Kosove ne lidhje me  islamin..

fatkeqsisht shum pak zgjati gezimi i Islamofobeve..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës J5zhxd
Sponsored content

default Re: Kosovë, arrestohet imami i Xhamisë së Prishtinës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi