Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Sfida e jashtëzakonshme e italianit, do të gjejë gjilpërën në kashtë (FOTO LAJM)

prej Fri 14 Nov 2014 - 19:45
Sfida e jashtëzakonshme e italianit, do të gjejë gjilpërën në kashtë (FOTO LAJM) 155220Të gjesh gjilpërën në kashtë.

Kjo është një thënie popullore, e cila kurrë nuk është provuar në realitet.

E, ndaj një artist italian kaprovuar nëse vërtetë mund të gjendet një gjilpërë në kashtë apo jo.

Sven Saksalber ka ngritur kështu një mullar të lartë me kashtë, brenda Galerisë “Palais de Tokyo” në Paris dhe do të përpiqet të gjejë brenda 48 orëve gjilpërën e fshehur aty brenda nga Drejtori i galerisë, Zhan de Loisi.

Sipas artistit, projekti është mjaft praktik dhe se ka besim se do të pëlqehet edhe nga publiku./albeu.com/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Sfida e jashtëzakonshme e italianit, do të gjejë gjilpërën në kashtë (FOTO LAJM) 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi