Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Wed 19 Nov 2014 - 22:08
Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve HjgfjytVdekja e këngëtarit dhe kantautorit të njohur shqiptar Doktor Florit, i ka prekur të gjithë, por veçanërisht miqtë dhe bashkëpunëtorët e ngushtë të tij.
19 nëntor 2014 -  Njëra prej tyre është Aurela Gaçe e cila, ditën e djeshme përcolli për në banesën e fundit mikun e saj. Në një status në Facebook, Aurela shprehet mjaft e revoltuar me deklaratat që pasuan vdekjen e  Florit.
“Morali dhe të ndershmit”, kështu titullohet shkrimi i saj në Facebook, që shfaq një pikëpamje tepër kritike të këngëtares për ata njerëz “që hiqen për të moralshëm, por që kanë për dashnore gratë e shokëve”.
Për Aurelën, Flori ka qenë gjithnjë një person që nuk u shfaq kurrë siç nuk ishte, nuk gjykoi askënd, dhe foli hapur për atë që besonte dhe jetonte.
Ajo ngre dilemën e të ashtuquajturve “njerëz të ndershëm” që hiqen si të tillë dhe gjykojnë jetën e tjetrit. Me kë të jetë revoltuar Aurela Gaçe?!!
"Puna është tek ata-ato të "ndershmit" të "moralshmit". Si i bëhet që pikërisht këta që sot na shesin moral , janë pikërisht ata që për dashnore kanë gratë e shokëve...si i behet me ata që për hir të të qenurit "moderne" ka raste edhe i ndërrojnë dashnoret me njeri-tjetrin....që grave të tyre në shtëpi u flasin me fjalorin më të ulët, pikërisht sepse s' kane respekt për to”, shkruan Gaçe.
[size=14]/index.al/
[/size]


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Wed 19 Nov 2014 - 22:41
A vdiq ky tipi nga droga? Tani cme hidhet Aurela hu me hu...jo se e ka gabim ne cka thote por teme me vete ajo e moralistave,,kjo sdo te thote se ata qe marrin droge mjafton ta pranojne te jene vetvetja sic pretendon kjo se ishte ky dhe na paska moral sepse merka droge!! Ndoshta si kengetar mund te ishte profesionist ne llojin e tij une se njoh vec kam degjuar disa kenge te tij kshu qe smund ta gjykoj por persa i perket vdekjes ja hapi gropen vete vetes fundja,,,,I ri gjynah por e zgjodhi vete fundin e tij,,, ctu bej atyre qe i ze e keqja dhe vuajne nga semundje  vdekje prurese qe te sjell jeta ,,,per keta po qe me vjen keq!!!


Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Wed 19 Nov 2014 - 22:57
AnGeLiC shkruajti:A vdiq ky tipi nga droga? Tani cme hidhet Aurela hu me hu...jo se e ka gabim ne cka thote por teme me vete ajo e moralistave,,kjo sdo te thote se ata qe marrin droge mjafton ta pranojne te jene vetvetja sic pretendon kjo se ishte ky dhe na paska moral sepse merka droge!! Ndoshta si kengetar mund te ishte profesionist ne llojin e tij une se njoh vec kam degjuar disa kenge te tij kshu qe smund ta gjykoj por persa i perket vdekjes ja hapi gropen vete vetes fundja,,,,I ri gjynah por e zgjodhi vete fundin e tij,,, ctu bej atyre qe i ze e keqja dhe vuajne nga semundje  vdekje prurese qe te sjell jeta ,,,per keta po qe me vjen keq!!!
aurela e thote me kuptimin qe dhe keto te tjeret drogohen cthuren dhe bejne te ndershmin duke qortuar dok florin sikur vet jane qelibar


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Wed 19 Nov 2014 - 23:14
AnGeLiC shkruajti:A vdiq ky tipi nga droga? Tani cme hidhet Aurela hu me hu...jo se e ka gabim ne cka thote por teme me vete ajo e moralistave,,kjo sdo te thote se ata qe marrin droge mjafton ta pranojne te jene vetvetja sic pretendon kjo se ishte ky dhe na paska moral sepse merka droge!! Ndoshta si kengetar mund te ishte profesionist ne llojin e tij une se njoh vec kam degjuar disa kenge te tij kshu qe smund ta gjykoj por persa i perket vdekjes ja hapi gropen vete vetes fundja,,,,I ri gjynah por e zgjodhi vete fundin e tij,,, ctu bej atyre qe i ze e keqja dhe vuajne nga semundje  vdekje prurese qe te sjell jeta ,,,per keta po qe me vjen keq!!!
Kush je ti qe gjykon jeten e tjetrit?

Eshte sikur te shkruajme ne ketu,se a u dehe mbreme ti me alkolin qe konsumon,apo sa te dashur ke pasur kete vere,edhe sa te dashur vererave te kaluara scratch Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 723199497 .
C'me intereson se si jeton tjetri a,po tjetri,ose ti?

Shih punen tende,ose me mire tuajen.
MESAZHI QE DUHET TE PERCJELLE SECILI ESHTE.
Drogat vrasin,jo duke gjykuar.
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Wed 19 Nov 2014 - 23:21
ana se dija qe paske pire mbreme ti uaaaaaaa
dhe kaq shume te dashur paske pas moj vajze ncncncnc mire ai qe e pranonte qe merrte droge por ka dhe shqipetar te tjere qe dhe nqs ske te dashur te bejne ,e te dashur sezonal dhe pastaj te thone kush je ti qe gjykon jeten e tjetrit pfffffffffffffff


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Wed 19 Nov 2014 - 23:48
-------------------------------------------------------------------
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Thu 20 Nov 2014 - 23:17
Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 10348174_10152786000089034_3504873116205389172_n
Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 10613036_10152787014299034_997531076829810936_n
Vdekja e këngëtarit dhe kantautorit të njohur shqiptar Doktor Florit, i ka prekur të gjithë, por veçanërisht miqtë dhe bashkëpunëtorët e ngushtë të tij.

Njëra prej tyre është Aurela Gaçe e cila, ditën e djeshme përcolli për në banesën e fundit mikun e saj. Në një status në Facebook, Aurela shprehet mjaft e revoltuar me deklaratat që pasuan vdekjen e  Florit.

“Morali dhe të ndershmit”, kështu titullohet shkrimi i saj në Facebook, që shfaq një pikëpamje tepër kritike të këngëtares për ata njerëz “që hiqen për të moralshëm, por që kanë për dashnore gratë e shokëve”.

Për Aurelën, Flori ka qenë gjithnjë një person që nuk u shfaq kurrë siç nuk ishte, nuk gjykoi askënd, dhe foli hapur për atë që besonte dhe jetonte.

Ajo ngre dilemën e të ashtuquajturve “njerëz të ndershëm” që hiqen si të tillë dhe gjykojnë jetën e tjetrit. Me kë të jetë revoltuar Aurela Gaçe?!!

"Puna është tek ata-ato të "ndershmit" të "moralshmit". Si i bëhet që pikërisht këta që sot na shesin moral , janë pikërisht ata që për dashnore kanë gratë e shokëve...si i behet me ata që për hir të të qenurit "moderne" ka raste edhe i ndërrojnë dashnoret me njeri-tjetrin....që grave të tyre në shtëpi u flasin me fjalorin më të ulët, pikërisht sepse s' kane respekt për to”, shkruan Gaçe.
Shekulli
Aurela Gace shkruajti:Morali dhe te ndershmit.
Ai iku. Por kurre s' u shfaq dikush qe nuk ishte. Kurre nuk tha jam I ndershem. Kurre nuk gjykoi askend. Madje ne kenget e tij thoshte"jam po I njejti , vazhdoj te pi prape jack" .... foli hapur per ate qe ishte .... per cfare besonte, cfare jetonte .
Edhe kur e mundi demonin e tij, ate qe vetem ai e familja e dinte sa shume luftoi , ai perseri doli hapur ne tv, dhe deklaroi se ishte fitimtar.
Cili artist ka qene kaq troc e kaq I vertete e kaq I hapur te linte kedo t'a shikonte sic ishte?
Cili artist ishte kaq I gatshem te lejonte kedo te kuptonte qofte edhe problemet e tij bashke me shpirtin e tij plot dashuri.
Ai ashtu ishte e iku I njejte. Prandaj dhe e deshem.
Puna eshte tek ata-ato te "ndershmit" te "moralshmit"
Si I behet qe pikerisht keta qe sot na shesin moral , jane pikerisht ata qe per dashnore kane grate e shokeve...si I behet me ata qe per hir te te qenurit "moderne" ka raste edhe I nderrojne dashnoret me njeri-tjetrin....qe grave te tyre ne shtepi u flasin me fjalorin me te ulet, pikerisht sepse s' kane respekt per to....sepse e dine qe edhe ato rrine me ata sepse u sigurojne jeten....si t'ja u bejme atyre qe rrine me grate e tyre e anasjelltas, per hir te "femijeve" ose me sakte per syte e botes....si t'ja u bejme atyre qe flene me burrat e tyre dhe bejne sikur nuk dine qe burri fle me nje, dy, tre....madje impotenca e ben te perdore edhe viagra .
Ketyre te moralshmeve te pa moralshem si t'ja u bejme??? Qe sigurisht thithin nga pak kokaine tavolinave ku flasin per moral, ku mes tymit te purove e gllenjkave te whiskey-t , na shesin aq shume moral se si duhet te jete artisti, e pikerisht ai qe kuurreee nuk e fshehu veten perpara askujt.
Pra, na shesin aq shume moral sa pordhet e tyre te "ndershme" mbajne aq shume ere sa na qelben ajrin.
Lereni or dreqer te prehet I qete. Lereni or djaj familjen te qaje djalin e vete .
Lereni edhe veten tuaj te lire ndonjehere po ja u mbajti e dilni hapur ashtu sic jeni ...por s' mundeni se e dini shume mire te vertetat e jeteve tuaja te mbushura me bosh, te mbushura me trishtim ... e kujtohuni qe rrisni femije edhe ju e mund t'ju dhembe zemra njesoj ndonje dite.
Nuk mundeni te jeni te lire si ai qe u kenaqet duke gjykuar, as ne endrrat tuaja me te shfrenuara.
Ai ishte I lire, dhe vetja e vete. Shpirt I lire , pranoi Zotin ne jeten e tij, dhe Zoti e mori ne gjirin e tij.
Une kam hallin tuaj ku di te shkoni kur te ikni nga kjo jete ....sado tym te beje puroja juaj , nuk mund te behet re e t'ju ngreje deri tek Zoti.
Mesazh I qarte per ju qe hodhet sado pak balte mbi dhimbjen e nje njeriu qe ju dha vecse dashuri mes artit te tij...qe hodhet balte mbi dhimbjen e familjes ....karma mund t'e vije t'ju takoje ndonje dite....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Fri 21 Nov 2014 - 0:40
Albo shkruajti:
Kush je ti qe gjykon jeten e tjetrit?

Eshte sikur te shkruajme ne ketu,se a u dehe mbreme ti me alkolin qe konsumon,apo sa te dashur ke pasur kete vere,edhe sa te dashur vererave te kaluara scratch Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve 723199497 .
C'me intereson se si jeton tjetri a,po tjetri,ose ti?

Shih punen tende,ose me mire tuajen.
MESAZHI QE DUHET TE PERCJELLE SECILI ESHTE.
Drogat vrasin,jo duke gjykuar.

Tani vime tek ju Albo!

Me fal por une askund nuk gjykova dikend ne ato qe thashe.
Thash se deri diku pajtohem me tonin kritikues te Aureles drejt atyre qe hiqen gjoja te moralshem dhe ka shume te drejte por nuk pajtohem ne ate piken kur ajo thote se ai ishte i hapur,   "ai kurre s' u shfaq dikush qe nuk ishte. Kurre nuk tha jam I ndershem. Kurre nuk gjykoi askend. Madje ne kenget e tij thoshte"jam po I njejti , vazhdoj te pi prape jack" ....

Po trimeri te madhe ka treguar sepse ka deklaruar hapur cfare,qe eshte drogaxhi?

Tani te gjithe e dime shume mire se keta si te famshem qe jane ndiqen nga nje nr mjaft i madh fansash duke  percjell edhe mesazhe shpesh permes kengeve dhe figures se tyre tek publiku i gjere,rinia Shqiptare.... ketu mesazhi cili eshte?

Pastaj pse duhet dikush i njohur te jape llogari per jeten e tij sic shprehet Aurela...Kur automatikusht duke e bere kete japin vete te drejten qe dhe opinioni te kete nje mendim per ta! Cme duhet mua dhe publikut se cfare ben dikush ne jeten e tij personale,ndac pi,ndac ka dashnore,ndac pi droge, ndac rreh gruan e tij pune per ta sna hyne ne pune neve ,,,por ne momentin kur dikush na hapet  atehere gjithsecili merr te drejten te nxjerr mendime rreth personit te tij!!
Ne fakt me shume me neveriti ky teatri qe luanin te gjithe te njohurit e te ndjerit ne vdekjen e tij...Benin sikur sdinin gje sikur u cuditen e u tronditen nga kjo ngjarje kur ne te vertet e dinin mire te gjithe se ku ishte ngaterruar dhe kshu qe pritej nje perfundim i tille!!!

Albo shkruajti:MESAZHI QE DUHET TE PERCJELLE SECILI ESHTE.
Drogat vrasin,jo duke gjykuar.

Edhe une kete mesazh percolla me siper thjeshte u shpreha ndryshe!

PS; E dyta here qe u detyrova te shkruaj nje pergjigje ketu sepse ne te paren sapo isha gati ta postoja nje difekt ndodhi me google dhe me nxorri jashte,,Dhe fale disponimit te mire qe kisha sot pasi ne provimin e logotexni-se isha e vetmja qe mora noten 19-te ( me arista to 20 kyyyy ) kshu qe hallall po jua bej grrrr


Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Fri 21 Nov 2014 - 19:43
---------------------------------------------------
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

prej Fri 21 Nov 2014 - 22:21
Mos jeni nen efektin e jack dhe ju gje se kshu mund te shpjegoj dhe sjelljen tuaj?! kyyyy


Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Revoltohet Aurela Gaçe: Shesin moral ata që kanë dashnore, gratë e shokëve

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi