Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën

prej Thu 11 Dec 2014 - 1:12
  • Mamaja zbulon dëshirën e vajzës së saj 4-vjeçare për Krishtlindje

Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën PAY-Dying-tots-wish-to-hold-unborn-baby-sister%201
Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën PAY-Dying-tots-wish-to-hold-unborn-baby-sister
Një nënë ka zbuluar dëshirën e vajzës së saj të sëmurë për Krishtlindje, që të copëton zemrën kur e dëgjon- një përqafim nga motra e saj që ende s’ka lindur.

Isabelle Hale, 4 vjeç po bën një garë kundër kohës për të takuar motrën e saj që lind në prill, pasi u diagnostikua me një tumor në tru në nëntor të vitit 2011.

Sëmundja u vlerësua nga mjekët si e pashërueshme në tetorin e vitit të kaluar, por çuditërisht 4-vjeçarja ka thyer parashikimet e mjekëve për të jetuar edhe 12 muaj. Vogëlushja shpreson që të mund të arrijë vitin 2015, në mënyrë që t’i japë motrës së saj të palindur puthje dhe përqafime.
Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën PAY-MAIN-Jolene-Hale-with-her-daughter-Isabella
Mamaja Jolene, 33 vjeç, tha: "Unë jam e sigurt se disa njerëz do të më kritikojnë mua që kam ngelur shtatzënë, ndërsa vajza ime është duke vdekur, por unë mund të them sinqerisht se Isabella nuk ka qenë më e lumtur kur i thashë se një fëmijë tjetër po vjen. Unë besoj se kjo është diçka që i jep asaj jetë, dhe unë lutem që dëshira e saj të plotësohet”.

Prindërit e vogëlushes ranë dakord për të ndaluar trajtimin e kancerit, për të siguruar që ajo të jetë mjaftueshëm mirë për të gëzuar Krishtlindjet që do të jenë të fundit për të.

/Shekulli Online/E.H./


Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën

prej Fri 12 Dec 2014 - 19:45
Inshalla Zoti e  sheron Aminganimet
ganimet
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 49
<b>Postime</b> Postime : 43
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Aty ku shpirti imndjehet rehat
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/12/2014

default Re: Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën

prej Sat 13 Dec 2014 - 11:06
I dhent Zoti sherim asaj vajze dhe te rriten e te mplaken e behen dy gjyshe te mira ..me motren qe e pre te vij ne jete>...
Sponsored content

default Re: Dëshira e 4-vjeçares me tumor që të thyen zemrën

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi