Share
Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Rusia po e kërcënon Kosovën! A do ta merr Amerika fatin tonë në duart e saj?

prej Sat 20 Dec 2014 - 0:07
Rusia po e kërcënon Kosovën! A do ta merr Amerika fatin tonë në duart e saj? Largea_obama-putini1418932395-620x330
Shqiptarët në Kosovë janë të kërcënuar seriozisht nga ambiciet ruse. Konfirmimi më nuk është spekulim. Është Amerika ajo që ka dhënë alarmin. Ky rrezik e ka shtyrë atë, që të hartojë një gjeostrategji të re ligjore, e cila do ta obligonte SHBA-në që të mbrojë Kosovën nga rreziqet që po rriten kërcënimet ruse.
Pra, nëse Kosova jo, atëherë Amerika po vazhdon kujdesin ndaj saj ndaj rreziqeve të mundshme. Këtë e dëshmoj duke e shqyrtuar instalimin e një kornize të re mbrojtëse dhe të forcimit të bashkëpunimit ekzistues me vendet e Evropës juglindore dhe të Ballkanit, me qëllim të parandalimit të ndikimit ekspansionist të Rusisë.
—-
Sipas Malokut, forca ushtarake e Serbisë si për kah numri ashtu edhe kapaciteti tekniko- profesional paraqet forcën më të madhe në rajon dhe me doktrinën e saj të bazuar në qëndrimet politike të Serbisë paraqet edhe kërcënimin më serioz për sigurinë e tërësisë territoriale të shteteve të rajonit ne veçanti tërë Kosovën, BeH dhe Maqedoninë.
http://www.lajmeflash.us/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Rusia po e kërcënon Kosovën! A do ta merr Amerika fatin tonë në duart e saj? 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Rusia po e kërcënon Kosovën! A do ta merr Amerika fatin tonë në duart e saj?

prej Sun 21 Dec 2014 - 10:17
Mesa di un russia po iken per lesh per vete e jo me te kercenoje popuj ,pfffff u lodhem me kto provokime


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi