Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default ALARM! Peshku helmues mbërrin në brigjet e Adriatikut

prej Mon 22 Dec 2014 - 0:34
Message reputation : 100% (1 vote)
Ekspertët paralajmërojnë që peshku të mos konsumohet pasi është vdekjeprurës

ALARM! Peshku helmues mbërrin në brigjet e Adriatikut 20141221_86610_download
Peshku helmues me lëkurë të argjendtë ka mbërritur në ujërat e detit Adriatik. Alarmi vjen nga Instituti Oqeanografik Spalato. Mediet italiane shkruajnë se ditët e fundit, peshkatarët në Itali kanë kapur një numër të lartë peshqish të këtij lloji.

Sipas Il matino, Ky peshk është i rrezikshëm për t’u konsumuar nga njeriu, pasi mishi i tij përmban toksina të rrezikshme për njerëzit.
ALARM! Peshku helmues mbërrin në brigjet e Adriatikut 20141221_86610_fugu02
Është i bukur për t’u parë, por jo për t’u ngrënë. Peshku i cili ka mbërritur në brigjet e Italisë, provokon paralizë të sistemit të frymëmarrjes dhe mund të shkaktojë vdekjen e konsumatorëve. Prezenca e tij në Mesdhe përbën një rrezik të madh për ata që s’e njohin.

/Shekulli Online/E.H./


ALARM! Peshku helmues mbërrin në brigjet e Adriatikut Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi