Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default I riu zgjohet nga koma, beson se është aktori Matthew Mc Conaughey

prej Tue 23 Dec 2014 - 21:13
Një i ri zgjohet pas 6 ditësh nga koma dhe beson se ishte një tjetër person. Ai fliste gjuhë që nuk i kishte njohur kurrë dhe besonte se ishte shumë më i bukur nga sa ishte në realitet.

Rory Curtis, në fakt u zgjua duke folur një frëngjishte perfekte dhe mendonte se ishte aktori amerikan Matthew Mc Conaughey. Hera e fundit që ai kishte studiuar frëngjisht ishte në moshën 12- vjeçare. “ Kur shkova në banjë u shokova dhe mezi po prisja që të dilja nga aty, në mënyrë që të merrja pjesë në filmin e ardhshëm”,- ka thënë anglezi pasi u zgjua.

Mjekët e spitalit në Birmingham thonë se kjo ka lidhje me hemorragjinë cerebrale. Rory ka lënë spitalin dhe është i vetëdijshëm për identitetin e tij. Pavarësisht kësaj ai vazhdon që ta flasë frëngjishten në mënyrë të përkryer.

23 dhjetor 2014 (gazeta-Shqip.com)


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 I riu zgjohet nga koma, beson se është aktori Matthew Mc Conaughey 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi