Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Test i vogel mbi mentalitetin dhe karakterin tuaj! :D

prej Sun 11 Jan 2015 - 2:55
Message reputation : 100% (1 vote)
Nje kompani belge per te dalluar tendencat morale te punetoreve te saj i vuri te plotesojne nje test. Testi ishte si me poshte:

Ishte nje zone bregdetare dhe perballe saj ekzistonte nje ishull i vogel. Ne kete ishull qendronte nje Europian dhe nje njeri i eger. Kurse ne token bregdetare qendronin nje vajze, nje i mencur dhe dhe nje varketar. Vajza ishte e dashuruar me Europianin ne ishullin perballe dhe i kerkoi varketarit qe ta shpjere atje. Varketari i tha vajzes se mund ta shpiente vetem nese ajo pranonte qe te udhetonte me te e cveshur fare. Vajza vendosi qe te pyesi te mencurin e vendit dhe ky i fundit i tha asaja qe te bente ate cka i deshironte zemra. Keshtu vajza pranoi te udhetonte me varketarin e c'veshur me qellim te vetem qe te takoje te dashurin e zemres. Kur arriten tek ishulli varketari iku dhe i pari u shfaq njeriu i eger. Njeriu i eger e pa vajzen te cveshur dhe e perdhunoi. Me vone erdhi edhe Europiani i cili pasi morri vesh se c'kishte ndodhur e perzuri vajzen me percmim.


Protagonistet jane 5: Njeriu i eger, Europiani, Vajza, Varketari dhe i Mencuri.

Do kerkoja qe ju te vleresoni keta duke i renditur nga numri 1 deri tek 5, dmth nga me i miri tek me i keqi sipas mendimit tuaj! Very Happy Mire do ishte te na tregoni dhe arsyen pse i vleresuat ne ate renditje?!                                                                 Flm per pjesemarrjen tuaj! Very Happy Very Happy Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Test i vogel mbi mentalitetin dhe karakterin tuaj! :D Bar_glitter_crown_bar
Ylli
Ylli
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 752
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia, Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ferizaj - Kosovë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/06/2012

default Re: Test i vogel mbi mentalitetin dhe karakterin tuaj! :D

prej Wed 14 Jan 2015 - 9:08
1.Vajza - eshte per mua me e mira, megjithese naive, por dashuria te ben naiv!

2. i Mencuri- megjithese nuk i jep udhezime te duhura vajzes, edhepse ia hap rrugen e menimit.

3. Njeriu i eger - sepse shansi qe iu dha e shfrytezoi, pa menduar per pasojat, gje e cila edhe mund te pritet nga nje i eger.

4. Varketari - sepse veprimet e bera, kerkesen ndaj vajzes e kishte me prapavi te keqe.

5. Europiani - nuk e cmoi sakrificen e vazes qe e donte dhe e largoi ne vend se ta afronte dhe ngushellonte.


Kurre mos i bej keq askujt, sepse e keqja kthehet e shumefishuar tek ti!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi