Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Barbaritë mesjetare të xhihadistëve, kryqëzime dhe prerje kokash

prej Sat 17 Jan 2015 - 20:44

Hedhje nga çatia, vrasje me gurë, kryqëzime: ekzekutimet e ISIS-it dëshmojnë një brutalitet mesjetar të grupit xhihadist, dhe është pikërisht kjo që ekstremistët kërkojnë të sjellin në Perendim.

Fotografite e hedhura ne internet nga vete miliantet, jane prova e mizorive te cilave i nenshtrohen te gjithe ata qe ne syte e ithtareve te shtetit islamike, nuk respektojne sheriatin. Viktimat e ekzekutimeve publike kete here, ishin gay-t, ose te pakten, te akuzuarit per homoseksualitet dhe te rinj te dyshuar per perdhunim.

Nje luftetar i ISIS-it me fytyren e mbuluar, lexon listen dhe i shpall personat ne fjale fajtore per angazhim ne aktivitete homoseksuale, siç thote ai, e per keto, sipas intepretimit radikal qe shtetit islamik i ben ligjit te sheriatit, denimi eshte vdekja.

Ne ndryshim nga kostumi i zakonshem portokalli me te cilin i veshin ekstremistet te burgosurit e tyre, personat ne fotografi jane me rroba te zakonshme. Te gjithe i kane syte e lidhur. 2 te kryqezuarit nuk qendrojne gjate ashtu, sepse ekzekutohen me gjakftohtesi nga luftetaret ne kembe ne krah te tyre.Ndeshkimet tmerruese mesohet te kene ndodhur ne provincen irakiane al-Furat.

Foto te tjera tregojne nje grua me Burka teksa vritet me gure po nga militantet e ISIS-it. Gruaja akuzohet per tradheti bashkeshortore. Nje cope blu perdoret per te mbuluar trupin e saj pas ekzekutimit te kryer ne nje zone te qete rezidenciale, pa pranine e ndonje turme njerezish.

Kjo nuk eshte hera e pare qe shteti islamik nxjerr foto vrasjesh te homoseksualeve ne Irak. Dhjetorin e 2014-tes, ne median sociale qarkulluan fotografi te nje burri te akuzuar per homoseksualitet, te cilin 8 luftetare te ISIS-it e shtynin nga çatia e nje ndertese te larte drejt vdekjes.

/ Top Channel


Barbaritë mesjetare të xhihadistëve, kryqëzime dhe prerje kokash  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi