Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

prej Mon 9 Mar 2015 - 21:48
VIDEO: TERBOHEN FEMRAT PER 8 MARS NE TIRANE!
MESHKUJ LAKURIQ DHE SEKS I STIMULUAR!

Ka qene nje nate e shfrenuar per shume femra nga kryeqyteti por edhe te ardhura nga rrethet ajo e 8 Marsit ne Tirane. Meshkuj te zhveshur striptiste kane performuar nudo per femrat ne nje nga lokalet e nates ne Tirane. Nje video qe zbulon me teper rreth nates se mbremshme. Duket se tashme festa e 8 Marsit ka marre nje tjeter dimension.


Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

prej Tue 10 Mar 2015 - 15:05
Striptizëm me meshkujt, femrat që zhveshën 8 Marsin
Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Capture1
Neritan Gjergo

Ndërsa në të gjitha qytetet e tjera u organizua dhe u festua si një ditë feste, tradita e së cilës është ruajtur prej vitesh, kryeqytetit “i doli nami”. Në fakt, dita e 8 Marsit shkoi siç pritej dhe u panë në rrugë, gra e nëna me lule në duar, por nata i zhveshi të gjitha. Në klubet e Tiranës, në dy-tri prej tyre, ku protagoniste ishin femrat, në skenë u panë krejt të zhveshur meshkuj që performonin dhe ftonin për kërcim femrat, të cilat ndodheshin aty për dy arsye; për të festuar dhe për të shuar kureshtjen.
Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO A0iGFh3
E themi këtë të fundit, sepse ky nuk është 8 Marsi, festa e gruas dhe nënës që kalon kështu. Prej 4 vitesh në klube pranë qendrës së kryeqytetit luhen shfaqje të tilla, imazhet e të cilave, i shihni në foto, por ky është viti i parë, që këto imazhe janë kaq lakuriq. Skandal! I tillë u cilësua nga pjesa më e madhe e protagonisteve, të cilat hynë dhe dolën prej aty. Për të mos përmendur komentet e mijëra njerëzve, të cilat i cilësuan videot dhe fotot, ashtu siç dinë të shajnë shqiptarët. Sigurisht që është një prirje për të imituar Perëndimin, kryesisht ato lokale nate të Amerikës që te ne kanë ardhur rishtas nga filma e dokumentarë, madje dhe nga ndonjë emigrant qejfli, që ka shijuar shfaqjen e striptizmit profesional.
Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO RbybGjn
Filmi “The proposal” me aktoren Sandra Bullock, ka një sekuencë kur kjo e fundit padashur hipën në skenë e shtyrë nga mikeshat e saj dhe një striptist i kërcen rrotull, ndërsa ajo ka në kokë vellon e nuses. Pikërisht, pyetja që doli ashtu krejt rastësisht nga kureshtia (mllefi) i njerëzve ishte; cilat ishin femrat që ulërinin në klub dhe cilat ishin ato të tjerat që hipën në skenë?
Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Twn3Vxo
Dukej se një pjesë e tyre ishte aty për të humbur nën zhurmën e muzikës dhe për të ulërirë pa zë me pamjen që servirej, por ato që ishin në radhët e para, pranë skenës e humbën fillin, duke mos i ndarë për asnjë çast sytë dhe duke marrë me vete, bashkë me atë ndjesinë që ne nuk e dimë, një arsenal fotografish në telefonat dhe aparatet e tyre. Në orët e vona, atëherë kur lodhja, qejfi dhe pija bëjnë të vetën, një pjesë e tyre ulën kokën prej turpit, një pjesë e quajtën si shfaqje anormale në një skene normale dhe të tjera, si kërcime krejt të zakonta.
Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO CbrQCZz
Nëse i klasifikojmë me kujdes, përgjigjet lidheshin më shumë me moshën e tyre se sa me efektin që kishte bërë alkooli. Më të voglat në moshë, ato që kishin pak që kishin mbushur vitin plus 18, thanë se striptizmi ishte zbavitës, madje pse duhet të pyesni me habi?: “ishte një mbrëmje e zakonshme”. Dikur mezi e prisnim 8 Marsin për të uruar nënat. Po nesër?
Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO 5GCb7eD

Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Y8mEgMQ
Historik


Për herë të parë Dita e Femrave u organizua në ditën e fundit të muajit shkurt. Ka filluar të festohet që prej vitit 1909. Në Kopenhagen, vetëm një vit më vonë, u mblodhën rreth 100 gra për të kërkuar të drejtat e tyre. Në 1913 gratë ruse festuan Ditën e Gruas, të dielën e fundit të muajit shkurt si pjesë e manifestimeve për paqe. Ndërsa në pjesë të tjera të Evropës, kjo ditë filloi të festohej në 8 Mars. Shoqërohej gjithnjë me mbledhje dhe manifestime kundër Luftës së Parë Botërore. Gratë, u ngritën në grevë për herë të parë në Rusi.

Kishin humbur jetën rreth dy milionë rusë. Tre ditë më vonë Cari i Rusisë jep dorëheqjen. Përpos kësaj, ai u jep grave ruse të drejtën e votës. Që atëherë "Dita Ndërkombëtare e Gruas" mori dimensione të tjera. Ajo filloi të festohej në mbarë Botën, si dita që reflektonte mbi kurajën dhe veprimet e grave. Sepse ato luajtën një rol shumë të rëndësishëm në historinë njerëzore dhe në atë të të drejtave, që sot femrat sigurojnë. Për çdo 8 Mars fëmijët në të gjithë botën u dhurojnë nënave të tyre diçka si shenjë dashurie. Tani femrat presin dhurata edhe nga bashkëshortët apo kolegët e tyre.


Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

prej Tue 10 Mar 2015 - 15:15


8 Mars apo festë beqarie?
Në Shqipëri po kthehet në një traditë që data 8 Mars, të festohet vetëm nga femrat dhe pa shoqërinë e meshkujve.

Pa shoqërinë e meshkujve të njohur, pasi shumë nga femrat zgjedhin klubet që ofrojnë stripizëm për të festuar.

Shumë nga këto vajzat që marrin pjesë në këto festa, nuk pranojnë të flasin edhe pse brenda mureve të klubit “tërbohen”.


Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mili-GJILAN
Mili-GJILAN
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 10
<b>Hobi</b> Hobi : Udhetimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan,Kosove.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/02/2015

default Re: Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

prej Wed 11 Mar 2015 - 12:58
Turp turp turp per femrat shqiptare,kte e quajne emancipim,kulminacioni i degjenerimit TURP
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

prej Thu 12 Mar 2015 - 18:54
Edi Rama kerkon ta kthej vendin ne diktature dhe per t'u arritur kjo gje na shfaq disa te meta te demokracise...

E hengert djalli Edi Ramen, Sali Berishen, Lulezim Bashen dhe ndonje ekstra mahmut tjeter, moj Shqiperi qe te lane pa cipe ne faqe...

Ndersa Europa e Amerika e fjetur kane harruar c'eshte festa e 8 marsit dhe e konsiderojne femren shqiptare si kurrwe, se per mashkullin shqiptar jane mbush e jane mbush burrgjet (per gje tjeter s'i kane)!!!

T'ju kujtoj pak c'eshte festa e 8 marsit dhe pse eshte dita e femres?...

Po ju kujtoj, se me sa po duket ju ka marre djalli trrute nga lindja ne perendim...

-KUR CELIN LULET?
-NE PRANVERE!
-KUR VJEN PRANVERA?
-NE MARS!
-KUR CEL LULJA E PARE?
-M'NE 8 MARS!
-ME CFARE MUND TE KRAHASOHET FEMRA?
-ME LULEN!
-ATEHERE, CILA ESHTE LULJA E PARE QE CEL M'NE 8 MARS?
-FEMRA!

-PRA, E KUPTUAT PSE 8 MARSI ESHTE DITA E FEMRES?

...po kur ke bastarde, nuk ka se si ndryshe te mos krahasohet femra me kurrwen e jo me lulen!


(o gjilans, "turp" nuk thua gje fare, por "TRRU" s'i thua e s'i thua te pa trruve...)


Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

prej Mon 16 Mar 2015 - 0:43


Ndersa femrat Greke e festuan kshu!

Beni krahasim kulturash!!


Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Terbohen femrat per 8 Mars ne Tirane! VIDEO

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi