Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Thu 7 May 2015 - 18:37
Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar Femrrr
Lidhja me mashkullin e martuar fsheh kurthe të shumta. Këtë rol e pranojnë edhe intelektualet, edhe ato të cilat nuk e angazhojnë edhe aq trurin. Statistika është e ashpër – vetëm tre për qind e meshkujve braktisin bashkëshorten për shkak të një femre tjetër.
Femra e di që kjo ide nuk është e mençur, mirëpo megjithatë pranon të jetë e dyta... Shumica e dashnoreve e mashtrojnë vetveten dhe thonë se atë që e bëjnë nuk është gjë e keqe, qoftë për të mposhtur ndjenjat vetjake apo i pranojnë gënjeshtrat e dashnorit se gjoja ka martesë të keqe. Madje, nëse në ndonjë çast pyet se “ku çon kjo lidhje”, bëhet “femër e cila flet me hidhërim”, ndërkaq dashnori një të tillë tashmë e ka në shtëpi, transmeton Telegrafi.
Nëse filloni lidhjen me mashkullin e martuar, duhet t’i dini këto gjëra: shpesh do të ndiheni tepër keq; do të detyroheni të fshihni lotët, sepse askush nuk do të ketë dashnore të dëshpëruar, por të durueshme, argëtuese dhe seksi. E pra, mos keni iluzione se ai do të shkurorëzohet.
Vërejtjet janë të shumta: harroni festat dhe pushimet, sepse ai atëherë do të jetë me gruan e tij “të parë”; përgatituni të dëgjoni gënjeshtrat që ai me të është vetëm për shkak të fëmijëve, mirëpo nuk fle në të njëjtin shtrat; të jeni e gatshme për jetë të fshehtë, për motele të lira dhe takime të shpejta në veturë. Sa më shumë që të zgjasë lidhja, gjendja juaj psikofizike do të rrezikohet edhe më shumë.
Shumica e femrave arsyetojnë sjelljen e partnerëve të tyre duke thënë se “ai është më ndryshe”. Shumica e këtyre tregimeve pikërisht janë klishe që përfundojnë në të njëjtën mënyrë. Statistikat janë të tmerrshme – vetëm tre për qind e meshkujve braktisin bashkëshortet për dashnore. Duke pritur shpesh kalojnë vitet më të mira, andaj femrat lejojnë t’u ikin rastet që të gjejnë mashkullin tjetër, partnerin e lirë. /Telegrafi/


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Sat 6 Jun 2015 - 22:59
E pse duhet te mendojne ato faktin qe ai esht i martuar kur ai vete se ka problem? Fundja ajo spo merr njeri ne qafe perkundrazi burri i martuar rrezikon familjen!


Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Thu 11 Jun 2015 - 22:03
Epo kshu eshte kur skane mend ..
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Fri 12 Jun 2015 - 21:44
Sepse meshkujt kur behet fjale per femrat e kane mendjen poshte!!! kyyyy


Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Sat 13 Jun 2015 - 3:00
Ha ha ha .jo shume poshte .zakonisht ne mes.?()
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Sat 13 Jun 2015 - 21:53
Edhe per kete e kane fajin femrat prap!!! Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar 723485774 Very Happy


Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Sun 14 Jun 2015 - 4:59
Femrat jane  engjuj lal.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

prej Tue 6 Oct 2015 - 22:13
Kushtet ekonomike hahahahaSinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Sponsored content

default Re: Përse femrat pranojnë të jenë dashnorja e një burri të martuar

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi