Share
Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default C'donin sllavet ne Ballkan?!

prej Thu 18 Jun 2015 - 17:19
-Duke pare per pak harten e hapesires tokesore, thurra nje humor mbi te verteten e mundeshme njerezore...
-Shikoja se siperfaqja e Rusise eshte shume e madhe dhe me erdhi pyetja "C'donin sllavet ne Ballkan?!"...
-I munduar t'i justifikoj per aq sa lejon humori, arrita kete kuptim:...
-Shkon Rusi ne Shqiperi dhe thote "dua te pi pak uje ne Adriatik se vij nga udhe e larget", Shqiptari i pergjigjet "po nuk te arriti ai det qe ke rreth e rreth, e ato brigje te Kaspise e detit te Zi, po mire dhe te lashe por po Italise me pas si do t'i thuash perseri se u lodhe apo te mesuar italianet nga lodhja dhe do kuptojne pa te ndaluar, e me pas me Spanjen cfare do t'u thuash se s'te arriti deti Adriatik e deti Mesdhe dhe don te pish pak uje ne Atlantik; po a e di se c'do te te thone spanjollet, 'ti mor zagar e thave Thaharen the na e thave gjuhen fare'; dhe do te te japin nje shkelm sa do t'i trokasesh Kines ne dere me koke!"
-Sa qe akoma dhe deri me sot, koka e Rusit troket te dera e Kines!
-Nese nuk eshte keshtu, atehere c'donin sllavet ne Ballkan?!


Luan_Valikardi
(E.J.K)


C'donin sllavet ne Ballkan?! 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi