Vizitor
Vizitor

Ch.League, Chelsea 0- Manchester United 1, Barcelona 5 - Shakhtar 1 Empty Ch.League, Chelsea 0- Manchester United 1, Barcelona 5 - Shakhtar 1

Thu 7 Apr 2011 - 8:49
Emocionuese kanë qenë ndeshjet e sotme në kuadër të Champions League. E mbushur me tension ka qenë “përballja angleze” mes Chelsea dhe Manchester United e cila u vendos me një gol të Wayne Rooney, në minutën e 24. I gjithë takimi vazhdoi me tentativa të dëshpëruara nga Chelsea për barazim por pa ia arritur qëllimit. Ndërkohë, ndeshja tjetër, Barcelona Shakhaar Donetsk përfundoi me rezultatin 5-1 në fitore të spanjollëve.
Katalanasit e filluar serinë e golave me Iniesta, në minutën e dytë të takimit dhe vazhduan më pas me Dani Alves, në minutën e 34. Barcelona avancoi diferencën në minutën e 53-të me anë të golit të realizuar nga Pique ndërkohë që më pas shënoi Keita. Goli i pestë u shënua nga Xavi Hernandez. Ndërkohë “goli i nderit” nga Shakhatar u shënua në minutën e 59-të nga Rikitskiy.