Share
Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sat 16 Apr 2011 - 0:43
Kuvendi i Kosovës ka miratuar me shumicën e votave propozimin për të njohur si gjuhë zyrtare edhe turqishten, duke e çuar në tre numrin e gjuhëve zyrtare në Kosovë, pas shqipes dhe serbo-kroatishtes. Parlamenti i Kosovës e kishte refuzuar dy herë më parë kërkesën. Refuzimi i fundit u bë më 14 shtator, gjë e cila bëri Ankaranë të shprehej “shumë e zhgënjuer nga votimi”.

Sipas agjencisë turke “Zaman”, në Kosovë jetojnë 15 mijë turq, të cilët kanë dëshirë që gjuha e tyre të përdoret në dokumentat zyrtarë. Pas anullimit të vendimit të Parlamentit javën e shkuar, ministri i Jashtëm turk, i këkroi parlamentit kosovar të shqyrtonte edhe njëherë vendimin dhe theksoi interesimin e Turqisë në këtë çështje. Turqishta u deklarua si gjuhë zyrtare në Kosovë në vitin 1974, por administrata e Kombeve të Bashkuara në Kosovë e hoqi në vitin 1999. Që nga ky vit, Kosova është nën drejtimin e forcave shumëkombëshe të NATO-s. Turqia ka pasur 350 forca paqeruajtesë në vend, nga 17,500 që numëroheshin në total në vitin 1999. Forcat ushtarake janë përgjegjëse për vendosjen dhe mbajtjen e sigurisë në vend.


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Wed 2 Apr 2014 - 14:13
15 000 turq dhe turqishtja gjuhe zyrtare ne Kosove!

6 000 000 shqiptare dhe shqipja nuk lejohet ne Turqi!

https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t41257-turqia-nuk-lejon-shkollen-shqipe

Tani, ose serbi ju ka lene me te meta mendore, ose keni lojtur nga mendja vetiu ju!


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Wed 2 Apr 2014 - 15:48
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:15 000 turq dhe turqishtja gjuhe zyrtare ne Kosove!

6 000 000 shqiptare dhe shqipja nuk lejohet ne Turqi!

https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t41257-turqia-nuk-lejon-shkollen-shqipe

Tani, ose serbi ju ka lene me te meta mendore, ose keni lojtur nga mendja vetiu ju!

Hahahahahahahaa pika e pare duhet ta kuptosh se Kosova eshte nje shtet me nje pavarsi ne tranzicion dhe ka vetem 6 vite jo 100.
Ne Kosove gjuhe zyrtare ehste edhe Anglishtja edhe pse ska anglez  grrrr  grrrr  grrrr  grrrr 
Tani, ose serbi ju ka lene me te meta mendore, ose keni lojtur nga mendja vetiu ju!
Ja ku tregon se sa injorant dhe I keq cenke ose me thjesht kush di cfar je sepse pas monitorit mund te ket cdo gje.
Une po te pyes KU ISHTE SHQIPERIA QE E LA KOSOVEN NEN SERBI PRA? Ku ishit ju patriotat ? Lere aman mos e trego budallakun tend me postime qe ske lidhje me koke cfar shkruan.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Wed 2 Apr 2014 - 18:28
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:15 000 turq dhe turqishtja gjuhe zyrtare ne Kosove!

6 000 000 shqiptare dhe shqipja nuk lejohet ne Turqi!

https://engjujtshqipetare.forumotion.com/t41257-turqia-nuk-lejon-shkollen-shqipe

Tani, ose serbi ju ka lene me te meta mendore, ose keni lojtur nga mendja vetiu ju!

Hahahahahahahaa pika e pare duhet ta kuptosh se Kosova eshte nje shtet me nje pavarsi ne tranzicion dhe ka vetem 6 vite jo 100.
Ne Kosove gjuhe zyrtare ehste edhe Anglishtja edhe pse ska anglez  grrrr  grrrr  grrrr  grrrr 
Tani, ose serbi ju ka lene me te meta mendore, ose keni lojtur nga mendja vetiu ju!
Ja ku tregon se sa injorant dhe I keq cenke ose me thjesht kush di cfar je sepse pas monitorit mund te ket cdo gje.
Une po te pyes KU ISHTE SHQIPERIA QE E LA KOSOVEN NEN SERBI PRA? Ku ishit ju patriotat ? Lere aman mos e trego budallakun tend me postime qe ske lidhje me koke cfar shkruan.Shqiperia, per hir te copetimit vijoi diktature...
Shqiptaret hanin nje kothere buke per te ndertuar ushtrine me te fuqishme qe te mundesohej Bashkimi i Shqiperise...

Dhe sot, ju qeshni me faqe te zeze se nuk mund te pergjigjeni drejt...

KU ISHTE SHQIPERIA QE E LA KOSOVEN NEN SERBI PRA?

Ku eshte Shqiperia dhe Kosova sot qe lene Maqedonine, Camerine, Luginen e Malesine ne armiq PRA?

Ku eshte pergjigjja jote ne ndalimin e gjuhes Shqipe ne Turqi?


Qe te tregoj une budallakun ty, atehere duhet te shikohesh mire ne pasqyre...


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Wed 2 Apr 2014 - 18:53
Message reputation : 0% (1 vote)
Hahahahaha tek ne thone " Ma mbaj shoqe kopilin ti them sa nuk me ka thene ".
Ore I nderuar pasqyra eshte per ty se sa po shof asgje nuk paske ne tru ose e din por injoranca nuk ta lejon ta thuash te verteten.
Une po te them ku ishte Shqiperia qe Kosova mbeti nen Jugosllavi (Serbi) ?
Nese nuk din thuaj se di valla dhe te kuptojme. Ta them une shume shkurt e nese je I ditur do ta gjesh te verteten nese nuk di gje veq ke me ba bla bla bla  Very Happy 
Pse Kosova mbeti nen Serbi ? sepse :
Enveri “e mbante mire” me serbet kunder Kosoves. Hoxha “harroi” te ngrinte çeshtjen e trojeve shqiptare ne takimin me Titon ne vitin 1946. Enver Hoxha mohon Kosoven ne Koferencen e Paqes ne Paris.
E sa i perket gjuheve zyrtare ne Kosove momentalisht veje gishtin ne koke e mendo se dikush tjeter kerkoi keshtu dhe ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit pranadaj ata qe e ndihmuan Kosoven normal se kerkojne edhe te degjohen. Ishalla mbushesh pak mend dhe largoje injorancen.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Wed 2 Apr 2014 - 19:26
Naki shkruajti:Hahahahaha tek ne thone " Ma mbaj shoqe kopilin ti them sa nuk me ka thene ".
Ore I nderuar pasqyra eshte per ty se sa po shof asgje nuk paske ne tru ose e din por injoranca nuk ta lejon ta thuash te verteten.
Une po te them ku ishte Shqiperia qe Kosova mbeti nen Jugosllavi (Serbi) ?
Nese nuk din thuaj se di valla dhe te kuptojme. Ta them une shume shkurt e nese je I ditur do ta gjesh te verteten nese nuk di gje veq ke me ba bla bla bla  Very Happy 
Pse Kosova mbeti nen Serbi ? sepse :
Enveri “e mbante mire” me serbet kunder Kosoves. Hoxha “harroi” te ngrinte çeshtjen e trojeve shqiptare ne takimin me Titon ne vitin 1946. Enver Hoxha mohon Kosoven ne Koferencen e Paqes ne Paris.
E sa i perket gjuheve zyrtare ne Kosove momentalisht veje gishtin ne koke e mendo se dikush tjeter kerkoi keshtu dhe ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit pranadaj ata qe e ndihmuan Kosoven normal se kerkojne edhe te degjohen. Ishalla mbushesh pak mend dhe largoje injorancen.Nuk e di cila shoqe te ka mbajtur ti qe qesh pa grame trruri, por sic te thashe:

Shqiperia vijoi diktature per arritjen e thurrjes se nje ushtrie te forte qe te mund te c'liroje trojet e saj...

Ndersa per mbrojtjen e menjehershme te popullsise shqiptare ne trojet e pa-c'liruara, krijoi minoritetin fallco grek...

Deri ketu ke kuptuar apo po te mban shoqja si kopil?

Per mos shfarosjen e shqiptareve ne ish-Jugosllavine pushtuese Shqiperia formoi minoritet grek fallco per kunderpergjigjje ne rast se sllavet vepronin masaker kunder shqiptareve...

Deri ketu e kuptove cfare beri Shqiperia e copetuar per trojet dhe kombin e saj te pushtuar?

Pra, shqiptaret hanin buke thate dhe arriten krijimin e ushtrise me te forte mbrojtese ne bote per te mundesuar Shqiperine e Bashkuar...
Krijuan nje minoritet te huaj fallco brenda Shqiperise se copetuar per te siguruar popullsine shqiptare qe ndodhej ne shinjester te armikut dhe prej ketij minoriteti fallco Greqia sot ferkon duart...

Ndersa ju, qeshni se "ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit"...

Skenderbeu me 10 000 ushtare si i'u kundervu agresorit, 2 000 000 turq te vdekur?

Jeni dhe polic mo Naki, mos jeni si ai qe me tha ne Prishtine se jam ne shtet te huaj?

Duhet t'ju skuqet pak faqja pas ketij leximi...


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Alex
Alex
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 167
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/11/2013
http://www.zeriyt.net/

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 0:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Naki shkruajti:Hahahahahahahaaaaaa
Jo mua nuk me skuqet faqa ngase edhe une kam veshe uniformen e UCK-se dhe kam dal perball serbit ne lufte dhe kam te vrare nga familja ne luften e Kosoves.
Ti me thuaj ku je tani pasi cenke patriot  Very Happy  Very Happy
 Ose mos ma thuaj se e di ku je ore patriot ahahahahaha

Mesohu te ndiesh nje ere ose te mutit ose te lules  grrrr
IP e antareve nuk duhet te behet publike Naki...!
Persa i perket temes mendoj qe gjuha Turke nuk duhet te jete kurresesi gjuhe zyrtare ne Kosove, por meqe na qeverisin te tjere ngelet ta pranojme realitetin tragjik!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 0:34
Message reputation : 100% (1 vote)
Postimet jashte teme dhe me te dhena personale te anetareve si ip etj u hodhen ne kosh nga une.Naki e kuptuam mllefin qe ke ndaj Shqiptareve por te pakten respekto rregulloren dhe mos abuzo me graden kunder anetareve !

E sakte verejtja juaj Alex!


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 10:11
Message reputation : 50% (2 votes)
Luan_Valikardi shkruajti:
Naki shkruajti:Hahahahaha tek ne thone " Ma mbaj shoqe kopilin ti them sa nuk me ka thene ".
Ore I nderuar pasqyra eshte per ty se sa po shof asgje nuk paske ne tru ose e din por injoranca nuk ta lejon ta thuash te verteten.
Une po te them ku ishte Shqiperia qe Kosova mbeti nen Jugosllavi (Serbi) ?
Nese nuk din thuaj se di valla dhe te kuptojme. Ta them une shume shkurt e nese je I ditur do ta gjesh te verteten nese nuk di gje veq ke me ba bla bla bla  Very Happy 
Pse Kosova mbeti nen Serbi ? sepse :
Enveri “e mbante mire” me serbet kunder Kosoves. Hoxha “harroi” te ngrinte çeshtjen e trojeve shqiptare ne takimin me Titon ne vitin 1946. Enver Hoxha mohon Kosoven ne Koferencen e Paqes ne Paris.
E sa i perket gjuheve zyrtare ne Kosove momentalisht veje gishtin ne koke e mendo se dikush tjeter kerkoi keshtu dhe ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit pranadaj ata qe e ndihmuan Kosoven normal se kerkojne edhe te degjohen. Ishalla mbushesh pak mend dhe largoje injorancen.Nuk e di cila shoqe te ka mbajtur ti qe qesh pa grame trruri, por sic te thashe:

Shqiperia vijoi diktature per arritjen e thurrjes se nje ushtrie te forte qe te mund te c'liroje trojet e saj...

Ndersa per mbrojtjen e menjehershme te popullsise shqiptare ne trojet e pa-c'liruara, krijoi minoritetin fallco grek...

Deri ketu ke kuptuar apo po te mban shoqja si kopil?

Per mos shfarosjen e shqiptareve ne ish-Jugosllavine pushtuese Shqiperia formoi minoritet grek fallco per kunderpergjigjje ne rast se sllavet vepronin masaker kunder shqiptareve...

Deri ketu e kuptove cfare beri Shqiperia e copetuar per trojet dhe kombin e saj te pushtuar?

Pra, shqiptaret hanin buke thate dhe arriten krijimin e ushtrise me te forte mbrojtese ne bote per te mundesuar Shqiperine e Bashkuar...
Krijuan nje minoritet te huaj fallco brenda Shqiperise se copetuar per te siguruar popullsine shqiptare qe ndodhej ne shinjester te armikut dhe prej ketij minoriteti fallco Greqia sot ferkon duart...

Ndersa ju, qeshni se "ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit"...

Skenderbeu me 10 000 ushtare si i'u kundervu agresorit, 2 000 000 turq te vdekur?

Jeni dhe polic mo Naki, mos jeni si ai qe me tha ne Prishtine se jam ne shtet te huaj?

Duhet t'ju skuqet pak faqja pas ketij leximi...

Une nuk do ta zgjasi si shume kete debat ngase nuk paskam me kend vetem po e permbylli me nje thenje.

1 njeri pa shkolle vlene 1 person

1 njeri me shkolle fillore vlene sa 10 persona

1 njeri me shkolle te mesme vlene 100 persona

1 njeri me fakulltet vlene 1000 persona

1 njeri i doktorruara vlene 10000 persona

Po qe se ai njeri (pa marr parasysh çfar shkollimi ka) nuk eshte njeri (shet trimeri vetem prapa monitorit, shitet patriot e ike jeton ne nje shtet tjeter, flet per UCK dhe kur ka pasur mundesin nuk ju ka bashkangjitur por e ka pare vetem ne TV, e veti tjera interesante te kohes) vlene aq sa te ja heqesh ate 1-she perpara zerove.

Per Alex dhe Angelic: keni te drejte per IP ju mbeshtes por Desha ti bej te ditur ketij zotriut se me permendi Skenderbeun dhe une I tregova se ne nuk kishim nje Skenderbe por kishim nje Adem Jashari dhe disa djem te UCK-se te cilet ju kundervuhen agresorit e ky isha kurioz te dija se mos po me thonte se ne cilen brigad te UCK ishte kur atedheu e kerkonte  Very Happy  por kur e mora vesh se po na tregonte historin nga nje shtet I cili cdo dite vret e ushtria e atij shteti ne cdo marsh ofendon shqipatret po e le fare se nuk ja vlen te diskutohet  Very Happy
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 10:45
Message reputation : 50% (2 votes)
AnGeLiC shkruajti:Postimet jashte teme dhe me te dhena personale te anetareve si ip etj u hodhen ne kosh nga une.Naki e kuptuam mllefin qe ke ndaj Shqiptareve por te pakten respekto rregulloren dhe mos abuzo me graden kunder anetareve !

E sakte verejtja juaj Alex!

E nderuar,
Postimet jashte teme edhe Brenda teme mund ti fshish por ki kujdes me fjalorin se une nuk kam mllef ndaj shqiptareve dhe kjo eshte turp per ty aman je ne vete cfar flet. Ku e shef ate mllef ti cka di ti cka eshte shqipatria cfar bere ti dhe ai miku yt per shqiptaret pfffffffffff.
Nuk me duhet posti as grada sepse edhe po deshe nuk ke force dhe njohuri te me ndalosh nese dua te kem mllef dhe te jem I keq. Po ta them publikisht nuk me duhet posti yt sepse ate e kam edhe pa dashjen tende po lere se tash mbarove gjysmen e punes ne forum..... dhe "kerceva lumen ta dhefsha kalin" eshte nje shprehje.
Kur dikush nuk eshte I zoti te mbron ate qe shkruan dhe e qet ne public per diskutim atehere mos te bej ngase me copy paste nga google e portale online nuk tregohet dituria vetem sa per te bere shkrime.
E sa I perket informacionit dhe IP te postueseve ne kete forum ta them nje gje edhe vizitori I thjesht mund ta di IP e cdo postimi sepse nuk eshte ne doren tende server por ti ketu paguna 18 euro ta shtosh nje .com prapa dhe dikush tjeter merr leke nga liket dhe viztita ne kete forum. Mos harro ky eshte forum falas dhe mos harro informacionin e cdo anetari cdonjeri mund ta gjej sikurse ta kete panelin. Nese nuk e dini si behet mund te ua deshmoj.
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 10:51
Message reputation : 50% (2 votes)
Po embylli diskutimin time ne kete teme me citation e Alex
Gjuha Turke nuk duhet te jete kurresesi gjuhe zyrtare ne Kosove, por meqe na qeverisin te tjere ngelet ta pranojme realitetin tragjik!
Kete e kam then qe ne repliken e pare por kur nuk e kuptuat dhe hyte me thell moret ate cfar duhej ta mirrnit. Dhe nuk I thashe kot "Ku ishte Shqiperia" qe la Kosoven nen Serbi (Jugosllavi) ?
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 10:59
Message reputation : 33% (3 votes)
Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë J5zhxd
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 18:46
Alex shkruajti:
Naki shkruajti:Hahahahahahahaaaaaa
Jo mua nuk me skuqet faqa ngase edhe une kam veshe uniformen e UCK-se dhe kam dal perball serbit ne lufte dhe kam te vrare nga familja ne luften e Kosoves.
Ti me thuaj ku je tani pasi cenke patriot  Very Happy  Very Happy
 Ose mos ma thuaj se e di ku je ore patriot ahahahahaha

Mesohu te ndiesh nje ere ose te mutit ose te lules  grrrr
IP e antareve nuk duhet te behet publike Naki...!
Persa i perket temes mendoj qe gjuha Turke nuk duhet te jete kurresesi gjuhe zyrtare ne Kosove, por meqe na qeverisin te tjere ngelet ta pranojme realitetin tragjik!Nuk ka problem vella i dashur, nderi dhe krenaria as nuk fshehen e as nuk tremben...
Por me rastin, moret vesh se kush e vrau Adem Jasharin...
Disa pisa qe i treguan serbit adresen per ta zene prite...


Edituar për herë të fundit nga Luan_Valikardi në Thu 3 Apr 2014 - 19:35, edituar 1 herë gjithsej


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 18:50
AnGeLiC shkruajti:Postimet jashte teme dhe me te dhena personale te anetareve si ip etj u hodhen ne kosh nga une.Naki e kuptuam mllefin qe ke ndaj Shqiptareve por te pakten respekto rregulloren dhe mos abuzo me graden kunder anetareve !

E sakte verejtja juaj Alex!


Skenderbeu edhe i vetem i luftonte turqit, por faleminderit per qendrimin tend te drejte...


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 19:08
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Naki shkruajti:Hahahahaha tek ne thone " Ma mbaj shoqe kopilin ti them sa nuk me ka thene ".
Ore I nderuar pasqyra eshte per ty se sa po shof asgje nuk paske ne tru ose e din por injoranca nuk ta lejon ta thuash te verteten.
Une po te them ku ishte Shqiperia qe Kosova mbeti nen Jugosllavi (Serbi) ?
Nese nuk din thuaj se di valla dhe te kuptojme. Ta them une shume shkurt e nese je I ditur do ta gjesh te verteten nese nuk di gje veq ke me ba bla bla bla  Very Happy 
Pse Kosova mbeti nen Serbi ? sepse :
Enveri “e mbante mire” me serbet kunder Kosoves. Hoxha “harroi” te ngrinte çeshtjen e trojeve shqiptare ne takimin me Titon ne vitin 1946. Enver Hoxha mohon Kosoven ne Koferencen e Paqes ne Paris.
E sa i perket gjuheve zyrtare ne Kosove momentalisht veje gishtin ne koke e mendo se dikush tjeter kerkoi keshtu dhe ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit pranadaj ata qe e ndihmuan Kosoven normal se kerkojne edhe te degjohen. Ishalla mbushesh pak mend dhe largoje injorancen.Nuk e di cila shoqe te ka mbajtur ti qe qesh pa grame trruri, por sic te thashe:

Shqiperia vijoi diktature per arritjen e thurrjes se nje ushtrie te forte qe te mund te c'liroje trojet e saj...

Ndersa per mbrojtjen e menjehershme te popullsise shqiptare ne trojet e pa-c'liruara, krijoi minoritetin fallco grek...

Deri ketu ke kuptuar apo po te mban shoqja si kopil?

Per mos shfarosjen e shqiptareve ne ish-Jugosllavine pushtuese Shqiperia formoi minoritet grek fallco per kunderpergjigjje ne rast se sllavet vepronin masaker kunder shqiptareve...

Deri ketu e kuptove cfare beri Shqiperia e copetuar per trojet dhe kombin e saj te pushtuar?

Pra, shqiptaret hanin buke thate dhe arriten krijimin e ushtrise me te forte mbrojtese ne bote per te mundesuar Shqiperine e Bashkuar...
Krijuan nje minoritet te huaj fallco brenda Shqiperise se copetuar per te siguruar popullsine shqiptare qe ndodhej ne shinjester te armikut dhe prej ketij minoriteti fallco Greqia sot ferkon duart...

Ndersa ju, qeshni se "ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit"...

Skenderbeu me 10 000 ushtare si i'u kundervu agresorit, 2 000 000 turq te vdekur?

Jeni dhe polic mo Naki, mos jeni si ai qe me tha ne Prishtine se jam ne shtet te huaj?

Duhet t'ju skuqet pak faqja pas ketij leximi...

Une nuk do ta zgjasi si shume kete debat ngase nuk paskam me kend vetem po e permbylli me nje thenje.

1 njeri pa shkolle vlene 1 person

1 njeri me shkolle fillore vlene sa 10 persona

1 njeri me shkolle te mesme vlene 100 persona

1 njeri me fakulltet vlene 1000 persona

1 njeri i doktorruara vlene 10000 persona

Po qe se ai njeri (pa marr parasysh çfar shkollimi ka) nuk eshte njeri (shet trimeri vetem prapa monitorit, shitet patriot e ike jeton ne nje shtet tjeter, flet per UCK dhe kur ka pasur mundesin nuk ju ka bashkangjitur por e ka pare vetem ne TV, e veti tjera interesante te kohes) vlene aq sa te ja heqesh ate 1-she perpara zerove.

Per Alex dhe Angelic: keni te drejte per IP ju mbeshtes por Desha ti bej te ditur ketij zotriut se me permendi Skenderbeun dhe une I tregova se ne nuk kishim nje Skenderbe por kishim nje Adem Jashari dhe disa djem te UCK-se te cilet ju kundervuhen agresorit e ky isha kurioz te dija se mos po me thonte se ne cilen brigad te UCK ishte kur atedheu e kerkonte  Very Happy  por kur e mora vesh se po na tregonte historin nga nje shtet I cili cdo dite vret e ushtria e atij shteti ne cdo marsh ofendon shqipatret po e le fare se nuk ja vlen te diskutohet  Very HappyAjo mbetej, qe serbi te zgjaste luften...  grrrr 

Ndersa per luften e clirimit te Kosoves nuk je njoftuar mire, se isha 14 vjec ne ate kohe dhe me kthyen pas per shkakun e moshes...

Kur thua qe "ju nuk kishit Skenderbe", u kuptuam mjaft mire se "ju" nuk jeni shqiptare...
Ndersa qe "ju" kishit Adem Jasharin, e morem vesh prej adreses time korrekte qe "ju" shfaqet ashtu si ata trradhetaret qe i treguan serbit se ku ndodhej Adem Jashari per ta zene prite...


"isha kurioz te dija se mos po me thonte se ne cilen brigad te UCK ishte kur atedheu e kerkonte"
-Atdheu na kerkon ne cdo kohe, nuk e di se me cilen llogjike mendoni "ju" qe thoni "e kerkonte"...
-"Ju" ku jeni kur Turqia ndalon gjuhen Shqipe, cila eshte pergjigjja qe ende s'keni dhene?

Te dhemb qe shqiptari edhe ne vend te huaj mendon per Shqiperine, kjo nuk vlen te diskutohet sipas teje?


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 19:46
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 21:55
Message reputation : 50% (2 votes)
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...
Sipas teje 98% e Kosovareve cenkan idiota apo nuk e kuptova mire ma spjego me shkurt Po apo Jo !?
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 21:59
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..
princo    edhe   ne  qytet   tende  gostivar    gjuha  turke    esht  zyrtare


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 22:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Sipas gjykimit tim del qe eshte nje veprim jo i mire,me plot prapashtesa!

Personalisht jam pro te se mesuarit,por pse pikerisht gjuha turke??

Jam i bind qe analfabetizmi do kete rritje nga ky vendim i marre.

Ne Prizren eshte emancipim te flasesh turqisht me thosh nje mike e imja virtuale e cila kish jetuar ne Prizren,por s'ish andej!

Ka ardh koha e turkofileve.

Shqiptari ,,,,,,,,im s'ka vetedije,edhe bashkim trojesh tu ngelet deshirave.

Festuan gje per ecurine e Erdogan??
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Thu 3 Apr 2014 - 22:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Albo e vertete eshte se Gjuha turke u fut si gjuhe zyrtare si gjuhe e trete ne Kosove nuk mund te genjejm ketu por cfar te bejme ne dihet situata e Kosoves nuk eshte vullneti i Shqiptareve por problemi  eshte diku tjeter ndoshta nje dite te afert do debatojme ne temen hiqet gjuha turke si gjuhe zyrtare...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sat 5 Apr 2014 - 18:57
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...
Sipas teje 98% e Kosovareve cenkan idiota apo nuk e kuptova mire ma spjego me shkurt Po apo Jo !?


Pse hyn ne vend te tjetrit per t'u pergjigjur, cfare ka anetari Princo mos i dhemb barku e eshte me barre?!

Pergjigju njehere ketu ti e leri dredhite...

Luan_Valikardi
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Naki shkruajti:Hahahahaha tek ne thone " Ma mbaj shoqe kopilin ti them sa nuk me ka thene ".
Ore I nderuar pasqyra eshte per ty se sa po shof asgje nuk paske ne tru ose e din por injoranca nuk ta lejon ta thuash te verteten.
Une po te them ku ishte Shqiperia qe Kosova mbeti nen Jugosllavi (Serbi) ?
Nese nuk din thuaj se di valla dhe te kuptojme. Ta them une shume shkurt e nese je I ditur do ta gjesh te verteten nese nuk di gje veq ke me ba bla bla bla  Very Happy 
Pse Kosova mbeti nen Serbi ? sepse : 
Enveri “e mbante mire” me serbet kunder Kosoves. Hoxha “harroi” te ngrinte çeshtjen e trojeve shqiptare ne takimin me Titon ne vitin 1946. Enver Hoxha mohon Kosoven ne Koferencen e Paqes ne Paris.
E sa i perket gjuheve zyrtare ne Kosove momentalisht veje gishtin ne koke e mendo se dikush tjeter kerkoi keshtu dhe ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit pranadaj ata qe e ndihmuan Kosoven normal se kerkojne edhe te degjohen. Ishalla mbushesh pak mend dhe largoje injorancen.Nuk e di cila shoqe te ka mbajtur ti qe qesh pa grame trruri, por sic te thashe:

Shqiperia vijoi diktature per arritjen e thurrjes se nje ushtrie te forte qe te mund te c'liroje trojet e saj...

Ndersa per mbrojtjen e menjehershme te popullsise shqiptare ne trojet e pa-c'liruara, krijoi minoritetin fallco grek...

Deri ketu ke kuptuar apo po te mban shoqja si kopil?

Per mos shfarosjen e shqiptareve ne ish-Jugosllavine pushtuese Shqiperia formoi minoritet grek fallco per kunderpergjigjje ne rast se sllavet vepronin masaker kunder shqiptareve...

Deri ketu e kuptove cfare beri Shqiperia e copetuar per trojet dhe kombin e saj te pushtuar?

Pra, shqiptaret hanin buke thate dhe arriten krijimin e ushtrise me te forte mbrojtese ne bote per te mundesuar Shqiperine e Bashkuar...
Krijuan nje minoritet te huaj fallco brenda Shqiperise se copetuar per te siguruar popullsine shqiptare qe ndodhej ne shinjester te armikut dhe prej ketij minoriteti fallco Greqia sot ferkon duart...

Ndersa ju, qeshni se "ne nuk kemi forcen as ushtarake as numerike ti kundervihemi agresorit"...

Skenderbeu me 10 000 ushtare si i'u kundervu agresorit, 2 000 000 turq te vdekur?

Jeni dhe polic mo Naki, mos jeni si ai qe me tha ne Prishtine se jam ne shtet te huaj?

Duhet t'ju skuqet pak faqja pas ketij leximi...

Une nuk do ta zgjasi si shume kete debat ngase nuk paskam me kend vetem po e permbylli me nje thenje.

1 njeri pa shkolle vlene 1 person

1 njeri me shkolle fillore vlene sa 10 persona

1 njeri me shkolle te mesme vlene 100 persona

1 njeri me fakulltet vlene 1000 persona

1 njeri i doktorruara vlene 10000 persona

Po qe se ai njeri (pa marr parasysh çfar shkollimi ka) nuk eshte njeri (shet trimeri vetem prapa monitorit, shitet patriot e ike jeton ne nje shtet tjeter, flet per UCK dhe kur ka pasur mundesin nuk ju ka bashkangjitur por e ka pare vetem ne TV, e veti tjera interesante te kohes) vlene aq sa te ja heqesh ate 1-she perpara zerove.

Per Alex dhe Angelic: keni te drejte per IP ju mbeshtes por Desha ti bej te ditur ketij zotriut se me permendi Skenderbeun dhe une I tregova se ne nuk kishim nje Skenderbe por kishim nje Adem Jashari dhe disa djem te UCK-se te cilet ju kundervuhen agresorit e ky isha kurioz te dija se mos po me thonte se ne cilen brigad te UCK ishte kur atedheu e kerkonte  Very Happy  por kur e mora vesh se po na tregonte historin nga nje shtet I cili cdo dite vret e ushtria e atij shteti ne cdo marsh ofendon shqipatret po e le fare se nuk ja vlen te diskutohet  Very HappyAjo mbetej, qe serbi te zgjaste luften...  grrrr 

Ndersa per luften e clirimit te Kosoves nuk je njoftuar mire, se isha 14 vjec ne ate kohe dhe me kthyen pas per shkakun e moshes...

Kur thua qe "ju nuk kishit Skenderbe", u kuptuam mjaft mire se "ju" nuk jeni shqiptare...
Ndersa qe "ju" kishit Adem Jasharin, e morem vesh prej adreses time korrekte qe "ju" shfaqet ashtu si ata trradhetaret qe i treguan serbit se ku ndodhej Adem Jashari per ta zene prite...


"isha kurioz te dija se mos po me thonte se ne cilen brigad te UCK ishte kur atedheu e kerkonte"
-Atdheu na kerkon ne cdo kohe, nuk e di se me cilen llogjike mendoni "ju" qe thoni "e kerkonte"...
-"Ju" ku jeni kur Turqia ndalon gjuhen Shqipe, cila eshte pergjigjja qe ende s'keni dhene?

Te dhemb qe shqiptari edhe ne vend te huaj mendon per Shqiperine, kjo nuk vlen te diskutohet sipas teje?


__________________________
Ndersa per citimin zevendesues qe anetari Princo e qepi se mbeti me barre...


Naki
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...
Sipas teje 98% e Kosovareve cenkan idiota apo nuk e kuptova mire ma spjego me shkurt Po apo Jo !?
Nuk eshte sipas meje jo, eshte sipas anetarit Princo qe e qepi se mbeti me barre...
Ai thoshte deri me dje se kombi shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam dhe tani tregonka "kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shum...problemi eshte INJORANCA"...
Siper e ke shkrimin e tij, nuk di te lexosh shqip?


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sat 5 Apr 2014 - 19:04
Princo shkruajti:
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...
Sipas teje 98% e Kosovareve cenkan idiota apo nuk e kuptova mire ma spjego me shkurt Po apo Jo !?
Sipas  Luanit. te gjith Shqiptaret me perkatsi Islame  duhet te ikin   ne arabi e ne turqi  ose te  maskarohen  e te vriten  te gjith  te njejetin mendim sikur  te Anton Kqyres  dhe te milloshevicit..


Te qartesohet dicka, keto qe po thurr jane sipas ty Princo, "sipas Luanit" vetem qe ke ngele me barr mund te te thote Luani ty se e paske qepe bukur qe s'te vjen pergjigjja ne citimin qe te kam bere...


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sat 5 Apr 2014 - 23:03
Message reputation : 0% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...
Sipas teje 98% e Kosovareve cenkan idiota apo nuk e kuptova mire ma spjego me shkurt Po apo Jo !?
Sipas  Luanit. te gjith Shqiptaret me perkatsi Islame  duhet te ikin   ne arabi e ne turqi  ose te  maskarohen  e te vriten  te gjith  te njejetin mendim sikur  te Anton Kqyres  dhe te milloshevicit..


Te qartesohet dicka, keto qe po thurr jane sipas ty Princo, "sipas Luanit" vetem qe ke ngele me barr mund te te thote Luani ty se e paske qepe bukur qe s'te vjen pergjigjja ne citimin qe te kam bere...
Shum e qart eshte  ber . me gjith kete mllef  dhe shprehjet e juaja kunder gjith Shqiptarve me p[erkasi Islame.. duke i shajt e duke i nencmuar dhe ofenduar edhe ate  ne petkun e "patriotizmit" te rejshem.. por nuk han buk ma keto  ika kuptuar populli keto gjera..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë J5zhxd
Naki
Naki
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 177
<b>Hobi</b> Hobi : Peshkimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Republika e Kosoves
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/02/2010
http://www.nasergashi.com

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sun 6 Apr 2014 - 2:17
Message reputation : 50% (2 votes)
Princo shkruajti: Shum e qart eshte  ber . me gjith kete mllef  dhe shprehjet e juaja kunder gjith Shqiptarve me p[erkasi Islame.. duke i shajt e duke i nencmuar dhe ofenduar edhe ate  ne petkun e "patriotizmit" te rejshem.. por nuk han buk ma keto  ika kuptuar populli keto gjera..
Pa koment te mbeshtes 100% e kam percjellur shume kohe nuk kam nderhyre kam heshtur kam pas nje vlersim te mire per kete djale e kam konsideruar nje intelktual sa aq shume e vlersova fillova te bej nje flash (Liber elektronik online) dhe ti veja poezit e tije qe lexuesit mund ti shfletonin. Kur fillova diskutimin me te dhe replikat e verejta injorancen e tije. Prap themndoshta nga mosdija dhe ka njerez te cilet nuk din por cka eshte me e keqja deshirojne me cdo kusht ta mbrojne mosdijen.
Te jemi edhe realista sot nuk ju besohet portaleve dhe mediave ngase edhe ato jane bere si forumet copy paste dhe ta marrim ndonje like apo klikim ndonje leke dhe harrohet. Historia e Popullit Shqiptar eshte nje nder me te lashtat e rajonit por fatkeqsisht jemi ku jemi. Feja nuk ka lidhje me kete gjendje.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sun 6 Apr 2014 - 11:35
Princo shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:
Naki shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Princo shkruajti:Ku ishin keto patriota dhe ato qe po i dalin Zot keto  "trima dhe patriota" kur ne Kosov  u jepet e drejta Serbeve  ma shum se sa  vet shqiptaret qe kan ne Kosove ..por problemi eshte diku tjeter ,,

INJORANCA..Ajo INJORANCA juaj a nuk pohonte deri me dje se populli shqiptar perbehet ne 98% nga besimi islam?

Kerkoje mire ate 98% se ku ishin ata "trima dhe patriota" kur ne Kosove u jepet e drejta Serbeve me shume, se 2% nuk kane edhe aq fuqi sa 98% IDIOTA...
Sipas teje 98% e Kosovareve cenkan idiota apo nuk e kuptova mire ma spjego me shkurt Po apo Jo !?
Sipas  Luanit. te gjith Shqiptaret me perkatsi Islame  duhet te ikin   ne arabi e ne turqi  ose te  maskarohen  e te vriten  te gjith  te njejetin mendim sikur  te Anton Kqyres  dhe te milloshevicit..


Te qartesohet dicka, keto qe po thurr jane sipas ty Princo, "sipas Luanit" vetem qe ke ngele me barr mund te te thote Luani ty se e paske qepe bukur qe s'te vjen pergjigjja ne citimin qe te kam bere...
Shum e qart eshte  ber . me gjith kete mllef  dhe shprehjet e juaja kunder gjith Shqiptarve me p[erkasi Islame.. duke i shajt e duke i nencmuar dhe ofenduar edhe ate  ne petkun e "patriotizmit" te rejshem.. por nuk han buk ma keto  ika kuptuar populli keto gjera..Shyqyr ju ka pushkatuar turrku e s'ju kam pushkatuar une, kjo mbetert t'i them popullit qe as mllefosa as kundershtova as shajta as nencmova as ofendova e as rrejta...

Kur do pjellesh nuk na the o Princo...


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

prej Sun 6 Apr 2014 - 12:22
Princo dhe Luan postimet me ofendime e duke cekur njeri tjetrin do shpien ne kosh dhe po te vazhdoni me kete ritem do perjashtoheni fare nga ky forum!


Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Gjuha :: Turqishtja, gjuhë zyrtare në Kosovë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi