Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

Zemra e gruas dhe e burrit Empty Zemra e gruas dhe e burrit

Tue 19 Apr 2011 - 16:12
Zemra e një gruaje sëmuret nga dashuria, ndërsa e një burri nga problemet e punës – vërtetojnë kardiologët italianë. Rezultatet e këtij kërkimi janë prezantuar në një kongres të mbajtur në Romë, muajin e kaluar. Ato pohojnë se stresi te meshkujt dhe femrat rrjedh nga burime të ndryshme. Armiqtë e zemrave të italianëve janë të njohur, por dallohimi është se kush është viktima, mashkulli apo femra. Sipas kardiologëve italianë, simptomat më të rënda të stresit për muskulin e zemrës së një mashkulli janë problemet në vendin e punës dhe në komunikacion, ndërsa tek femrat, stresi më i madh vjen nga familja dhe lidhjet e dashurisë. Te 43% e meshkujve, stres më të madh shkaktojnë problemet në vendin e punës, ndërsa 20% e tyre nervozohen gjersa janë pjesë e komunikacion të ngarkuar. Femrat reagojnë më ndryshe, kështu që 40% e tyre janë në stres si rezultat i familjes, ndërsa te 24% e italianeve, stresi vjen si pasojë e dashurisë dhe ndjenjës për partner
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi