Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Modelja myslimane pozon për "Playboy" Empty Modelja myslimane pozon për "Playboy"

Wed 20 Apr 2011 - 17:17
Modelja myslimane pozon për "Playboy" Sila%20shahin%202Dalja e modeles dhe aktores 25-vjeçare gjermano- turke, Sila Shahin, në kopertinën e revistës gjermane "Playboy" shokoi jo vetëm familjen e saj, por të gjithë komunitetin mysliman në Gjermani.


Shahin, së fundi, u paraqit në kopertinën e revistës gjermane "Playboy" me njërin gji të ekspozuar duke i dërguar një mesazh të qartë dhe të fortë familjes së saj konservatore.
"E bëra pasi dua të jem e lirë, - tha ajo. - Këto fotografi janë një çlirim nga kufizimet e fëmijërisë sime".


Familja e saj u ndodh në befasi, ndërsa reaguan shumë keq duke ndërprerë të gjitha marrëdhëniet me të.
"Nëna ime është e zemëruar, por më e vështirë ishte për gjyshërit, hallat dhe xhaxhallarët e mi", tha Sila.
Sila Shahin, 25 vjeç, një gjermano-turke që jeton në Berlin, deri tani konsiderohej si një shembull e një model i vajzës moderne myslimane dhe e mënyrës se si një vazjë e tillë duhet të sillet në një shoqëri multikulturore.


Një aktore e suksesshme me pjesëmarrjet e saj në disa seriale televizive në Gjermani, ajo i ka kënaqur dashamirësit e saj të shumtë dhe ka bërë krenare familjen e saj turke. Por me lëvizjen e saj të fundit, shokoi disa nga fansat dhe tërboi të afërmit e vet.


Sipas Silës, qëllimi i saj është që t'u bëjë një thirrje për veprim të gjitha vajzave të tjera myslimane që vuajnë pasojat e prejardhjes dhe që zgjedhjet e tyre i kanë shumë të kufizuara.
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Modelja myslimane pozon për "Playboy" Empty Re: Modelja myslimane pozon për "Playboy"

Fri 22 Apr 2011 - 20:50
E po tash kjo eshte ajo qe i thone te hysh ne evrope e merr kulturen ku jeton jo kulturen e te pareve e te familjes qe thone ne Kosove te paret:
ME KE TE RRISH ASHTU BEHESH.....

Po edhe une pajtohem me faktin se ne cilin rreth jeton ashtut behesh....
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Modelja myslimane pozon për "Playboy" Empty Re: Modelja myslimane pozon për "Playboy"

Fri 22 Apr 2011 - 21:43
Shpejtimi shkruajti:E po tash kjo eshte ajo qe i thone te hysh ne evrope e merr kulturen ku jeton jo kulturen e te pareve e te familjes qe thone ne Kosove te paret:
ME KE TE RRISH ASHTU BEHESH.....

Po edhe une pajtohem me faktin se ne cilin rreth jeton ashtut behesh....

Jo shpejtim e ke gabim dhe te madhe bilem , jeta ne evrop si thua ti nuk eshte keshtu eshte me se normale dhe me shum kultur se sa ne kosove shqipri e ku ta di un , cdo gje varet nga x personat por gabimi me i madhe ketu eshte kur prindrit i dyterojn vajzat qe te mbulohen qysh ne moshen 4-5 vjeqe pa e dit endrren e femis pse ja prishin ato cdo gje shkon me deshir dhe asgje me dyterim, n.q.s ja imponon eshte me se normale qe nje dit do te plasi dhe ta marrin rrugen qe do vet, duhet qen musliman me zemer e deshir dhe jo me emer e mbulesa .
Timi
Timi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 6346
<b>Hobi</b> Hobi : internet
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Modelja myslimane pozon për "Playboy" Empty Re: Modelja myslimane pozon për "Playboy"

Fri 22 Apr 2011 - 22:04
Ke te drejt Vila mikesha ime pajtona me mendimin tend ama gjithcka qka imponohet dikur sa do vone shperthen edhe del vet vetja edhe triumfn nga imponimi edhe e ben ate qe ti do oase ai ose ajo qe do ben gjerat qe shpirti ja do ben ato gjera qe i duken e drejta e vet personale ben ate qe i duket e mire per veten e saj si shembull konkret kjo e beri ate qe ashtut e ndjente vet veten se aty e ka gjet veten e saj sa do qe te fyhet nga familja edhe rrethi i saj ajo ben ate qe do vet (nuk jam fanatik edhe une perkahi vullnetin e saj
edhe guximin e saj qe ben ate qe e ndjen ne shpirt bravo i qoft ben ate
qe ka ne shpirt)
ene une jam kunder imponimit duhet bere ate njeriu qe ndjen duhet te jet i lire ne jeten e tij....ne rregull po prap se prap duhet vepruar ate gje te cilen ai veprim te sjell nje te ardhme jo te besh diqka momentale ne jeten e saj sepse kete qe ka bere per nje kohe te shkurter eshte ne qender te vemendjes ama pas disa kohe harrohet edhe jeta vazhdon koha mbyt gjithqka me kalimin e kohes zbehet gjithqka sa do e keqe te jet ai veprim mbet nje imazh ne kujtimet e disa personave po thjesht mbet kujtim i se kaluares ama ne jete duhet bere ato gjera qe zgjasin pergjithmone ne jete e qe te bejne te lumtur gjithe jeten....duhet te jet ai veprim qe mos ti perket te se kaluares po te jet aktual gjat gjithe jetes tende te te ndjek pas me lumturi....
Sponsored content

Modelja myslimane pozon për "Playboy" Empty Re: Modelja myslimane pozon për "Playboy"

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi