Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Arian Çani ikën nga emisioni “Shqip”: Më kërcënuan familjen me vendosje bombe Empty Arian Çani ikën nga emisioni “Shqip”: Më kërcënuan familjen me vendosje bombe

Tue 3 May 2011 - 5:09
Tirane - Lajmifundit - Gazetari Arian Çani denoncoi sot në mbrëmje ato që i konsideroi kërcënime në adresë të familjes së tij. drejtuesi i emisionit “Zone e

Lire” i cili ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në një emision debati politik në Top Channel, të drejtuar nga Rudina Xhunga, ka pohuar se është larguar nga ai emision në mënyrë të detyruar.
Arian Çani deklaroi pak çaste më parë se ndërsa ndodhej në studion e televizionit Top Channel nga të afërmit e tij ishte njoftuar në telefon se familja e tij ishte kërcënuar me vendosje bombe.
“Unë isha në emision dhe ndërsa po flisja, mora një mesazh në celular. Më thanë se familjen time e kishin marrë në telefon dhe u kishin thënë do t`ju vendosim bombë në shtëpi për ato që po thotë djali juaj në ekran”, tha gazetari Arian Çani.
Pas largimit nga emisioni në Top Channel dhe pasi ka marrë kontakt me të afërmit e tij, Arian Çani e bëri këtë deklaratë për median në studion e Abc Nevvs.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi