Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Robert Bruce Merrifield

prej Fri 13 May 2011 - 5:59
Robert Bruce Merrifield lindi më 15 korrik të vitit 1921 në Fort Worth Texas, ShBA dhe vdiq më 14 maj të vitit 2006 në Cresskill, New Jersey. Ishte kimist amerikan që në vitin 1984 mori çmimin Nobel në lëmin e Kimisë.


Robert Bruce Merrifield 6ds9w0
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi