Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Përse është mirë të keni një partner që është më i ri se ju?!  Empty Përse është mirë të keni një partner që është më i ri se ju?!

Thu 19 May 2011 - 21:14
Kur është dashuria në pyetje vitet nuk janë me rëndësi. Këtë më së miri e dinë Goldi Hon dhe Kurt Rasel, Demi Mur dhe Ashton Kacer, Melani Grifit dhe Antonio Banderas. Edhe pse shumica e njerëzve nuk kanë parapara një të ardhme të ndritur për këto cifte, ato kanë dëshmuar të kundërtën.


Përse është mirë të keni një partner që është më i ri se ju?!  15
Nëse ato mundin përse mos të ndjekin rrugën e njëjtë edhe të tjerët. Femrat në një moshe të pjekurisë më shpesh vendosin të hyjnë në një lidhje me meshkujt që janë më të rinj se ato. Ua shpalosim 10 arsye përse është mirë të keni një partner më të ri se ju.

Ju vlerësojnë

Meshkujt të cilët mendojnë se janë të pjekur të kenë një lidhje me një femër më të moshuar se vet ai, normalisht që do të vlerësojnë më shumë atë cka kanë fituar. Fascinohen nga mencuria juaj dhe faliminderohen për atë cka kanë për momentin.

Mund për shumë cka ti mësoni


Me këtë nuk nënkuptojmë që ai duhet ti përshtatet mënyrës së jetesës suaj, por meshkujt që janë në moshë më të re se ju janë të gatshëm të provojnë sfida të reja.

Janë më kompatibil

Femra fiton kulminacionin seksual kur mbush 35 vjet, ndërsa meshkujt shumë më herët. Bëni një përllogaritje të thejshtë përse kombinimi më i mirë është një femër më e vjetër dhe një mashkull më i ri!

Janë më pak të preokupuar më të kaluarën


Meshkujt që janë në vitet e 20-ta nuk kanë pas vetes një grua me të cilën kanë patur fëmijë, sepse nuk kanë patur shumë kohë për këtë. Më pak obligim nënkupton më pak dramë dh më shumë liri.

Nuk ndjehen keq për suksesin tuaj

Gjersa mashkulli që ka një moshë si ju me siguri se do të ndjehet i kompleksuar nga mossuksesi personal, ndërsa meshkujt më të ri do ti gëzojë fakti që kanë një femër të suksesshme.

Kanë më shumë energji


Nëse kërkoni avanturë, definitivihst duhet të dilni më meshuj më të ri se ju. Nëse doni të udhëtoni ap otë bëni dic tjetër argëtuese , bëhuni të sigurtë se të rinjtë kanë më shumë dëshirë, energji për gjithë ato fantazira në kokën tuaj.

Janë më emocional


Edhe pse presioni për tu bërë një burr akoma ekziston, gjeneratat më të reja janë shumë të vetëdijësuar për anën e tyre emocionale. Kjo është një plus i madh për femrat.

Janë në formë të mirë

Lëkura e tyre është më e butë, kanë më shumë flokë dhe një trup të fortë. E kush nuk do të dëshironte këtë?

J
u japin më shumë vetbesim

Meshkujt më të ri se ju do t'ju ofrojnë më shumë vetbesim në eksperiencën tuaj seksuale. Kur takoheni me ndonjë mashkull që ju shiqon si një princeshë, atëherë vetbesimi juaj to të rritet ndjeshëm.

Edhe ato janë meshkuj


Edhe pse shumica e femrave i karakterizojnë këto meshkuj si shumë të vegjël për to, dijeni se edhe ato janë meshuj potencil për të kaluar jetën.
Burimi: Poortail
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi