Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Nigeria fitoi miqësoren 4-1 me Argjentinën, FIFA e heton ndeshjen Empty Nigeria fitoi miqësoren 4-1 me Argjentinën, FIFA e heton ndeshjen

Sun 5 Jun 2011 - 14:58
BERNE—Reuters—FIFA ka vendosur të nisë një hetim të imtësishëm ndaj ndeshjes Argjentinë-Nigeri që përfundoi me humbjen e bardh e bluve me rezultatin 4-1. Ndeshja dyshohet se ka qenë e fiksuar më parë dhe tanimë gjithçka do të zbardhet nga trupa speciale e hetimit në FIFA. “FIFA mund të konfirmojë se ndeshja mes Nigerisë dhe Argjentinës është një prej atyre ndeshjeve ku është përqëndruar vëmendje dhe ndaj të cilës do të ndërmerret një hetim i gjërë”, thuhet në njoftimin e FIFA-s. Gjyqtari gjatë ndeshjes ka dhënë edhe dy penallti të debatueshme: të parën për Nigerinë që e shndërroi në gol V.Obinna dhe më pas një penallti në favor të Argjentinës që e shndërroi në gol nderi Boselli. FIFA dhe UEFA thonë se ndeshjet e fiksuara paraprakisht synojnë takimet e nivelit të ulët që nuk janë në qendër të vëmendjes dhe këtu përfshihen shumë herë miqësoret. Në ndeshjen e luajtur mes Nigerisë dhe Argjentinës kjo e fundit nxori në fushë ekipin e dytë ndërsa Nigeria lojtarët e saj më të mirë.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Nigeria fitoi miqësoren 4-1 me Argjentinën, FIFA e heton ndeshjen Empty Re: Nigeria fitoi miqësoren 4-1 me Argjentinën, FIFA e heton ndeshjen

Sun 5 Jun 2011 - 15:00
FIFA-s se nuk i pëlqen nuk e pyeti kush...

I lumtë Nigerisë për këtë fitore, se na u bënë skuadrat ''e mëdha'' si rregullore e pathyer...

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi