Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

+19
Osi
Isida
Luna
pexha
Kushtrimi4
MeMories
Istogali
BeSaa
Unknown
Ermira_vlore
Ak-47
Shqiptare
Arian
Luan_Valikardi
Calypso
Alkimisti
Marin
InTeRiStI_vLoNjAt
Anabel
23 posters
Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Sun 19 Jun 2011 - 14:13
First topic message reminder :

Ne ditet ne te cilat jetojme shoqeria eshte zhvilluar duke tentuar te zbuse opinionet dhe mentalitet por fatkeqsisht ketu te na ende vazhdojnete jete dominuese dhe per motivet me banale. Nqs ben dicka per veten i bie te jete vetem pergjegjesia jote dhe nuk ka cfare tu interesoje te tjereve .... por e dime mire qe njerezit e kane "pasion" te mbajne te tjeret neper goje ... pse jo dhete shpifin gjera te paqena.

Po per ju ! A ndikojne ne humorin/gjendjen tuaj ato qe te tjeret (gojet e keqia) thone per ju ? Si do te ndiheshit , apo si do te reagonit psh nqs viheni ne dijeni ne dikush qe quani mik flet pas shpines suaj ?!

Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Wed 4 Jan 2012 - 10:54
o


Edituar për herë të fundit nga Ermira_vlore në Wed 4 Jan 2012 - 13:57, edituar 1 herë gjithsej
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Wed 4 Jan 2012 - 10:55
mundohem te shpjegohem deri ne fund, por se vras mendjen kur e kam ndergjegjen e paster1
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Wed 4 Jan 2012 - 10:59
krt
Artemis shkruajti:Uhu sa here ka ndodhur edhe do ndodh..Thjesht sic nuk jam vete e perkryer ashtu nuk pres nga askush te perkryeren por e pres gjithcka nga ata,keshtu qe pavaresisht si flet njeri apo tjetri per ty e emrin tend koha tregon me se miri se sa qendrojne ato qe jane perfolur rreth teje..thashetheme dhe ne mbahemi per njerez thashethemaxhinj,cfare te pres prej kesaj as besoj ne nje shoqeri kaq besnike e te forte..ajo lekundet me kohe..
ana sigurisht qe ska njerez perfekt prandaj eshte shpikur fjala " me fal " dhe pendimi........... ne shoqeri te vertet ska ego ... ta them un...
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Wed 4 Jan 2012 - 13:16
do te mundohem ta drejto nese mundem po i la kohes
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Wed 4 Jan 2012 - 13:31
Nje Person i tille nuk Quhet ''Mik/e''...Nuk do ndihesha mire, do humbiste e gjith ai resp,dhe dashamirsian ne ate miqesi.

MeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Wed 4 Jan 2012 - 13:56
Mendoj se kj teem duhet te mbartet tek temat shoqrore....
Isida
Isida
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
<b>Postime</b> Postime : 8887
<b>Hobi</b> Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku je t'i edhe unë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/04/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 12:30
S'do ma ndjen fare se cka thone per mua
Osi
Osi
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 32
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Italy
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2012

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 12:50
Nuk jam tip shum i qet por mundohem te permbahem te mos dal jasht kontrolli....ne rast se ndodh diqka e till....se pari pyes veten pse e konsiderova mik...gjej menyren me i tregu qe e kam kuptu se kush je dhe se miqsia merr fund nuk do te thot se kalon ne armiqsi .....
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 12:52
xxxxxxxx
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 19:53
Nuk e konsideroje MIK ose Mike , me ka ndodhur jo njehere por me mijera here.

Kam mbetur keq jo per shpalljet qe mund te vene per mua sepse kam nje Siguritet ne vetvete qe nuk me lejon perulje

thjeshte me vjen keq qe kam dhene rendesi disa personave qe me mire eshte ti humbesh se sa ti takosh.

Keto jane mesime jete.... thjeshte ju dhuroje indiferencen time sepse nuk arrije te luaj Aktoren si persona me 1000 fytyra.

Une kam 1 fytyre , 1 zemer dhe kur me prishet zemra me nje persone qofte shok apo shoqe nuk arrije ti besoje me lehte.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 20:14
Ermira_vlore shkruajti: krt
Artemis shkruajti:Uhu sa here ka ndodhur edhe do ndodh..Thjesht sic nuk jam vete e perkryer ashtu nuk pres nga askush te perkryeren por e pres gjithcka nga ata,keshtu qe pavaresisht si flet njeri apo tjetri per ty e emrin tend koha tregon me se miri se sa qendrojne ato qe jane perfolur rreth teje..thashetheme dhe ne mbahemi per njerez thashethemaxhinj,cfare te pres prej kesaj as besoj ne nje shoqeri kaq besnike e te forte..ajo lekundet me kohe..
ana sigurisht qe ska njerez perfekt prandaj eshte shpikur fjala " me fal " dhe pendimi........... ne shoqeri te vertet ska ego ... ta them un...

Me beso se askush nuk eshte aq i afte sa te thyej ego-ne e tij per dike tjeter,mik eshte kur dikush gezohet me gezimin tend e ndan dhembjen me ty ne hallet qe vuan..te till mik nuk ka e as une sarrij te jem e till drejt te tjereve sepse thjeshte njeri jam e lekundem si dhe gaboj...
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 22:22
[quote="Artemis"]
Ermira_vlore shkruajti: krt
Artemis shkruajti:Uhu sa here ka ndodhur edhe do ndodh..Thjesht sic nuk jam vete e perkryer ashtu nuk pres nga askush te perkryeren por e pres gjithcka nga ata,keshtu qe pavaresisht si flet njeri apo tjetri per ty e emrin tend koha tregon me se miri se sa qendrojne ato qe jane perfolur rreth teje..thashetheme dhe ne mbahemi per njerez thashethemaxhinj,cfare te pres prej kesaj as besoj ne nje shoqeri kaq besnike e te forte..ajo lekundet me kohe..
ana sigurisht qe ska njerez perfekt prandaj eshte shpikur fjala " me fal " dhe pendimi........... ne shoqeri te vertet ska ego ... ta them un...

Me beso se askush nuk eshte aq i afte sa te thyej ego-ne e tij per dike tjeter,mik eshte kur dikush gezohet me gezimin tend e ndan dhembjen me ty ne hallet qe vuan..te till mik nuk ka e as une sarrij te jem e till drejt te tjereve sepse thjeshte njeri jam e lekundem si dhe gaboj...[/quot
seshte fajo jot qe se ke njohr dike te till! por un po !e them sinqerisht....edhe vet jam e vedijshme qe eshte dicka e rrall dhe mos mendo se iluzjonoji se kam vite te tera qe e vertetoji ..... Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 1286751612
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 22:49
Specie ne zhdukje ose ( zhdukur) megjithate me vjen mire qe ke nje mike te tille
pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 5 Jan 2012 - 22:56
nuk di do te habitem se shume i zgjedhe miqet e mi do te largohem perej ti
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 2 Feb 2012 - 23:19
....ather ai / ajo ska qen KURR miku im!!
si do reagoja....sigurisht qe sdo u veja pas llafeve...se nuk sjellin gje
por do me shkaterrohej ajo "miqesi" me personin ne fjal......e do isha shum me mosbesuese ndaj pjeses tj te shoqeris
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Thu 2 Feb 2012 - 23:28
Koha njeh gjithcka.

Koha eshte e verteta qe s'mban hije.

Te marresh mundin edhe t'ia plasesh gjithmone ne fytyre kurre s'do e mirrja,edhe as e kam bere,por ne ditet ne vijim peson nje renie e ndjeshme e miqesise aq sa me duhet ti jap te kuptoje qe diku me ke devijuar,edhe s'ka gje,,,,,,,,,

Thjesht largohu,por asnjehere me fjale,por gjithmone duke i dhene te kuptoj(jam ndryshe)

Me ka rastis ne jete,edhe e kam bere.

Asnjehere s'marrin guximin te me shohin ne sy si dikur,,,,,

Superiorit i ngel kutia e shahut me duelin e fituar.

Ekuacioni e ka vete zgjidhjen!!!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Fri 3 Feb 2012 - 16:51
te flasin nji "mik " ka shume domethanje por prap do menosha jeta i ka kto gjana thjesht asht gja qe baj gjithmone as nuk do shkosha me i than ca asht than thjesht nuk e njoh ma e drejta e cdo njerit te bajne cte dojne ne jeten e vet
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Fri 3 Feb 2012 - 16:57
te flasin ama une jam aj si jam nuk do te bazohen cka dikush flet pas shpine
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Fri 3 Feb 2012 - 17:06
nje "mik" perpara njerzve te mbron dhe kur jeni vetem te qorton ate qe mendon per ty ta thote gjithmon ne sy dhe jo mbrapa shpine vetem ketij i thuhet mik te tjert te nuk jane miq jane vetem njerze qe skane qe te bejn edhe merren me keto pun.........
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Sat 4 Feb 2012 - 8:48
si gjithmone duke i thane menoju ca ke than se mik me kishe mu dhe jo dike tjeter ...por asnjihere nuk i kerkoj llogari pse sepse psene e din ma mire se une ...une thjehsht eci perpara ciao
Sponsored content

Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?  - Faqe 2 Empty Re: Si do të reagonit nëse një "mik" flet keq për ju pas shpine?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi