Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 14:21
Unë trevën nuk po e përmend, për të mos u bërë një përgojuese, por besoj nga përgjigjet që do të japin lexuesit do ta kuptoni se për cilën trevë bëhet fjalë.

Kam dëgjuar se ka disa treva shqiptare që nëse burri merr me vete një shok gruja e tij lërë që nuk i flet dorë për dore, por edhe nëse qëllon brenda ndoshta ia bënë një ”qysh je” të keqe. Ç’është edhe më e keqja, kam dëgjuar se në këtë trevë edhe nëse vëllai i shkon nuses, për ta vizituar motrën, as atij nuk i flet dorë për dore, se për kunatat tjera mos të flasim.

Unë e quaj primitivizëm. Po ju?

Ta luftojmë edhe këtë të metë.Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 14:27
hera e par qe e nigjoj kyt gja .....di qe ne disa zona kan disa zakone ..por kyt se kisha nigju naj here


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? N
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 16:45
Treven nuk e them, sepse do duket përgojim. Kjo është e vërtetë dhe besoj ndonjëri nga lexuesit do ta nxjerrë.
Të besoj se nuk e beson këtë, sepse as unë nuk e kam besuar këtë.
Por mos harro se po përhapet edhe në treva tjera avash avash!!pexha
pexha
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1673
<b>Hobi</b> Hobi : forumet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kamenic
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 16/01/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 16:59
kjo nuk ka te keqe po do njerz jo normal u ndalojn grave me folme burra te tjereSilvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:32
nrm qe i flet dhe doren ja jep shokut te burrit...mjafton mos te zgjatet shum muhabeti...themi gjithmon qe ska fje te keqe,ama un sdo duroj qe i dashuri im te ket nje sjell aq te afert me shoqen time...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? Image
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:38
Une kam degjuar edhe me keq se kjo...Ka zona ne Veri te Shqiperise, katunde, ku femrat nuk lejohen fare te takohen me miqte.


Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:43
ka sa te dush dihet ajo...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? Image
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:48
fanatizem........kot fare........


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:50
Nuk ka as nje te keqe,e kunderta eshte edhe me keq.Nje shok te tille nuk duhet me e lene mbrenda.Sejcili duhet te kete besi tek partneri/ja e tije,


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:52
kush u afrohet grave ne shqipri...kercet dajaku


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? Image
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:53
Silvi kane fillu dorezat e hekurit keto kohe...............


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:55
eh pra e kujt ja ma...edhe ketu ngelen ty hy mrena "budallejt" si zihen per romunet...qyqa,si shkon bota,vetem mrapsh...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? Image
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 21:58
Ne fakt eshte e kunderta.Nuk mbahet gruaja me force.Ketu kam pas nje Shqipetare qe edhe dritaret i kishte zene me gazeta.Po kur gruaja e ndau mendjen i iku.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Thu 18 Oct 2012 - 22:00
Shyqyr qe jane tu i ardh mendte ketyre gocave te sotme se ku do myteshin te shkretat.............


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Fri 19 Oct 2012 - 12:05
Varet kjo po jetove gjithkohen me ate hijen e dyshimit ndaj gruas , dhe te kesh problem pse u pershndet me nje shokun tend ne rruge e sduron ta shohesh duke fol me mirqt e tu me mir ndahje fare dhe vet bije rehat Very Happy


Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

prej Fri 19 Oct 2012 - 12:20
varet cfar shoku esht,nese esht shok femijerije,i besuar asgje ska te keqeNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën? 1t7y1w
Sponsored content

default Re: Çfarë të keqe ka nëse gruaja i flet shokut të burrit dhe i jep dorën?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi