Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Vesa akuzohet për tradhti kontraktuale Empty Vesa akuzohet për tradhti kontraktuale

Fri 8 Jul 2011 - 11:41
Vesa Luma, është duke u akuzuar për tradhti kontraktuale nga Besfort Hasanaj, të cilit është duke iu rrezikuar ‘accounti’ në YouTube, me mbi 2000 video ku përfshihen dhe këngë të këngëtarëve tonë të mirënjohur.Me anë të një komunikatë, Besfort Hasanaj ka ofruar faktet e tij për atë që ai e quan tradhtinë e Vesa Lumës ndaj tij. Hasanaj pohon se Vesa Luma ka thyer kontratën e nënshkruar në janar të këtij viti, për publikimin dhe distribuimin e klipeve të saj në YouTube.Megjithatë, Vesa ka ndërruar kahje dhe ka nënshkruar kontratë tjetër të ‘fshehtë’ sipas Hasanajt me Aldor Ninin, e kompanisë Easycom. Besforti pohon se Vesa Luma së bashku me Aldor Ninin kanë tentuar ta suspendojnë nga YouTube ‘accountin’ e tij duke fshirë tri video të këngëtares, gjë që e detyron rrjetin social të videove ta suspendojë atë ‘account’.Kohë më parë sipas Hasanajt, kompania Easycom ka arritur që me ndihmë të këngëtareve që ai i quan ‘sh********ha’ G.K dhe L.J. ta suspendojnë ‘accountin’ tjetër të Besfortit dhe atë kryesorin për tregun evropian.Për më shumë rreth këtij skandali klikoni këtu, ndërsa më poshtë (pasi ta keni shtypur linkun) autori (Besnik Hasanj) ka publikuar disa foto të bisedave të Vesa Lumës me Besfort Hasanajn.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi