Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Është zyrtare, gratë në timon janë më të rrezikshme   Empty Është zyrtare, gratë në timon janë më të rrezikshme

Sun 10 Jul 2011 - 0:05
Është zyrtare, gratë në timon janë më të rrezikshme   Aksident1-300x225
Shkencëtarët amerikanë thonë se gratë në timon janë më të prirura për të bërë aksidentet. Ata kanë kërkuar mbi 6.5 milion aksidente makinash dhe kanë zbuluar se femrat bëjnë më shumë aksidente. Por befasuese në këtë studim është se femrat përplasen më shpesh me femrat e tjera në timon. Ata kishin menduar se kjo shifër ishte e ulët, por 20.5 përqind e aksidenteve përfshijnë dy femra. Sipas të dhënave, meshkujt i japin makinës 60 përqind të kohës, femrat 40. Po ashtu, studimi tregon se femrat bëjnë më shpesh aksidente në kryqëzime, duke u kthyer majtas ose djathtas.


Burimi : Tema.



Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

Është zyrtare, gratë në timon janë më të rrezikshme   Empty Re: Është zyrtare, gratë në timon janë më të rrezikshme

Sun 10 Jul 2011 - 0:44
Artemis shkruajti:Është zyrtare, gratë në timon janë më të rrezikshme   Aksident1-300x225
Shkencëtarët amerikanë thonë se gratë në timon janë më të prirura për të bërë aksidentet. Ata kanë kërkuar mbi 6.5 milion aksidente makinash dhe kanë zbuluar se femrat bëjnë më shumë aksidente. Por befasuese në këtë studim është se femrat përplasen më shpesh me femrat e tjera në timon. Ata kishin menduar se kjo shifër ishte e ulët, por 20.5 përqind e aksidenteve përfshijnë dy femra. Sipas të dhënave, meshkujt i japin makinës 60 përqind të kohës, femrat 40. Po ashtu, studimi tregon se femrat bëjnë më shpesh aksidente në kryqëzime, duke u kthyer majtas ose djathtas.


Burimi : Tema.





yhyyyyyyyyyyy tash paskan zbukue aaaaaaa
ne kosove ekan zbulue ket qe moti yha qesa se pergjdodit bejn ndeshje femrat
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi