Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 26 Jul 2011 - 0:18
Message reputation : 100% (1 vote)
Sofra Shkodrane ...mirsevini 1235407739_1092_FT140283_shkodra

mirsevini ne sofren tone .......Nji sofer me tradita dhe me kulture te vecante dhe me nji humor te mrekullueshem


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 26 Jul 2011 - 0:46
teshti po qi n' teme kam dale
po filloj kada- kadale
e s' po rri ma gem e gem,
se mu ba i fije verem...

ky forumi- shkume sapuni
vend i qete si breg lumi
paçka se pak virtual e kaba
po shoqnija brina s' ka

si me kene hajvan total
jam sjelle spital n' spital
me taku shokun Xhemal
me m'su rrimes si t' ja dal

e s' po di une hyç se ça po shkruj
veç shpresoj n' mirkuptimin tuj
rri mar mik e mos m' luj
se une ktu si shterg po vuj
s' po i nap xhevap kerkuj
m' mbolvi djersa e m' bani uj

teksa mbi tastjere klikoj
ja nji bjonde tek kaloi
edhe shpirtin peshe ma çoi

as dielli ma fort s' me dogj
zemra jeme krejt u poç

me shikim ajo me ndoq
e s' po di me thane ma troç
porsi lopa nen taroç
kish me vujte nen temin toç

m' tretet ftyra n' tym t' duhanit
si me kene hija e shejtanit
m' siellet miza e Deilanit
i ka pi gjak presor Shestanit
kur ky ulte tarabat e dyqanit
bash te shpija e Muho Asllanit


lene boll se na la mendja
tuj shkru bejta tkurr e mos lidh
ndoshta asht ikjo gjasendja
qi ma mban ne gjalle mem fryme

tesh me t' mira e ju paste axha
se po iku me hjedhe grepin
fjala jeme asht si rrajza
qi pickon edhe akrepin... Sofra Shkodrane ...mirsevini 721253


Sofra Shkodrane ...mirsevini Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 26 Jul 2011 - 0:53
ti moj naqe faleminers
qe n'kyt sofer bane shkels
dhe me solle mu nji bejte
asht e jotja apo e lenges
se tu pa une nji kto fjal
tham me vedi hajt per hajr
a thu naqa vjen ne shkoder
me e martu me naj hollkoder
me me su me na ba bejte
e me gatu krap ne leter?
Sofra Shkodrane ...mirsevini 113209097


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Wed 27 Jul 2011 - 23:19
Message reputation : 100% (1 vote)
sa me ka marre malli me ec ne rrugt e shkodres me bicikleten teme oh kjo rrugice afer shpis teme

Sofra Shkodrane ...mirsevini Shkodra-a19904363


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21327
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Wed 5 Oct 2011 - 20:51
Mbrekulli hrhr


Sofra Shkodrane ...mirsevini 6ds9w0
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Wed 5 Oct 2011 - 20:53
Selda shkruajti:sa me ka marre malli me ec ne rrugt e shkodres me bicikleten teme oh kjo rrugice afer shpis teme

Sofra Shkodrane ...mirsevini Shkodra-a19904363
shum me pelqen kjo rrug esht ne stillin evorpjaneCalypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 6 Oct 2011 - 8:25
mjesi shkodra jeme

Sofra Shkodrane ...mirsevini 8ad78_shkodra


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 9 Oct 2011 - 12:04
pak fjale per nji Shkodran te Nerum Ramiz Aline

Ramiz Alia
1925, 18 tetor - RAMIZ ALIA ka lindur në qytetin e Shkodrës qofte e lehte toka qe do e mbuloje .....ngushellime familjes

Sofra Shkodrane ...mirsevini Ramiz-alia


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 7 Oct 2012 - 8:07
te pershendes naqe me ket poezi \
Shkoder e dashur qyteti im
kam shume mall
larg teje ne mergim.
Sa here qe kthehem tek ti
veten e ndiej femije.
Aty lashe buzeqeshjen
sinqeritetin qe mbart nje femije
Rrugicave e rrugeve tuaja
degjoj zerin tim
Mallengjehem per vitet
qe ndava me ty
aty ku sa lot derdha
sa here nga lumturia u deha
e sa endrra thura
Per karriere
do behem keshtu e ashtu nje dite
ne bankat e shkolles tende mesova
Pjesen me te arte te jetes femijerine
ku cdo njeri enderron ta jetoj serish
ate une me ty e jetova
Tek ti rrenjet leshova
ndonese ne tjeter vend une po lulezoj
shpirti im s`do gjej qetesi
nese pluhuri i trupit
sdo prehet ne dheun tim
Ne te dashuren shkoder
ku jeta me celi
te prehet trupi im
Ne rrenjet e tij te kthehet serish
ne shkodren e para ardhesve te mije
ne token meme
ku hodha hapat e para
e shqiptova fjalen nene
Skoderlocja jone
jam bije e jotja
je identiteti im
Krenohem me ty.


Dy të dashuruar janë si qepallat e poshtme dhe të sipërme. Takohen shpesh sepse ju mungon njëra-tjetra dhe kur janë bashkë, nuk e shohin botën përreth...!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sun 7 Oct 2012 - 8:51
oh krist djali....me kenaqe me kyt poezi ...kjosh i nerum djal o zot kurr mos na e ban nafak me u largu pergjithmon prej venit ton


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:46
bujrum shkodrane kena sofron tone na......hajt njihere nrikullat e mija nji dore muhabet


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:47
U HAP SOFRA A CA KENA ME HANGER grrrr
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:48
bujrum

Sofra Shkodrane ...mirsevini Meze2by0


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:50
PLOT E PAQ GJITHMONE MAJ SHKODRANE PO I MARR NJA DY QIBAB kkk
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:51
po ti moj dur that me erdhe moj nrikulll.....? rrushhh


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:53
CA ME T PRU UN MAJ PA BJEJ NAJ BIRR SE GATU PRITOJ :N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:54
Sofra Shkodrane ...mirsevini Fancy_drinks_by_past1978-d3bbrsd
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 15:57
tash po....gjithmon plot kjosh mika......ka lezet


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:00
JA PO KUR E MUSH MIKA SI ME E MUSH SHEJTANI DEL grrrr
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:06
Mire se ju gjeta maj shkodranet e mia, erdhe edhe une ma ne fund Very Happy
Sofra Shkodrane ...mirsevini 2uz3ql0


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Sofra Shkodrane ...mirsevini Bar_glitter_crown_bar
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:09
oh ti na knaqe krejt naqe....mushe plot e tavolinen dhe zemren ton ...mirserdhe


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:13
Diçka me pyet a guxoj
çështë kjo sofër s´po e kuptoj
a është sofër me bukë Shkodrane
sa do e doja,prej dorës tënde
a është sofër ku e shtrojnë gocat
faqekuqet,të dhjamosurat
a është sofër e dashurisë
a është sofër e poezisë
sido sofra që të jetë
mua pranë do të më ketë
ashtu mua më ka hije
kur vijnë gocat,me gaz dashurie
edhe kur vijnë me poezi
pena ime,ju jep shkelqësi
unë qëndroj gjithë i paepur
pranë një gocë e mish të pjekur
jam i dashur,jam djalë Nane
më pëlqen,gjithçka Shkodrane.......
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:18
♥♥✿♪♫•*¨*• .¸¸❤✿❤**
─▄▄─▄▄▀▀▄▀▀▄ ☆¸.•°*”˜☆˜”*°•☆
███████───▄▀ ☆¸.•°*”˜☆˜”*°•☆
▀█████▀▀▄▀ ☆¸.•°*”˜...☆˜”*°•☆
──▀█▀ ☆ ♥ SHKODRA JEME MA E BUKRA ♥☆¸.•°*”˜..**
SHKODRA ♥ jeme loce,po shkruaj x ty
u bene muaj,vite qe s'te kam pa me sy. . :(
Bukurite e tua ne asnje vend s'i gjej
dhe x guret e malit mall ne zemer ndjej..
Ketu s'mungojne luksi,bukuria
Pallate malleshtore qe mahnisin cdo kend
Por me para nuk blihet dashuria
E ajo i falet vetem vendit tend !
Me mungon vendi ku u rrita
E ku i hodha hapat e pare
u largova x nje jete me te mire
Por zemra me mbeti gjithmone e vrare :(
Shkodra ime e dashur,s'ka fjale qe te pershkruan
Vlera te rradha brenda teje ruan
Djepi i kultures,simbol x bujari
Kryepra ngelesh ne mbare Shqiperi
Simbol i humorit, i besnikerise
Te Dua SHKODER,o perle e Shqiperise!!!
Sofra Shkodrane ...mirsevini 124bfv5


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Sofra Shkodrane ...mirsevini Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:21
Hajde bujrum tash ita ca na kan qellu, si e kena edhe na shprehjen tone...N'Shkoder buke e kryp e zemren e bardhe...Bujrum kush t'dojne n'sofren bujare Sofra Shkodrane ...mirsevini 93318


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Sofra Shkodrane ...mirsevini Bar_glitter_crown_bar
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:35
shaban cakoli shkruajti:Diçka me pyet a guxoj
çështë kjo sofër s´po e kuptoj
a është sofër me bukë Shkodrane
sa do e doja,prej dorës tënde
a është sofër ku e shtrojnë gocat
faqekuqet,të dhjamosurat
a është sofër e dashurisë
a është sofër e poezisë
sido sofra që të jetë
mua pranë do të më ketë
ashtu mua më ka hije
kur vijnë gocat,me gaz dashurie
edhe kur vijnë me poezi
pena ime,ju jep shkelqësi
unë qëndroj gjithë i paepur
pranë një gocë e mish të pjekur
jam i dashur,jam djalë Nane
më pëlqen,gjithçka Shkodrane.......

mirserdhe shaban.....bujrum


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:38
shaban cakoli shkruajti:Diçka me pyet a guxoj
çështë kjo sofër s´po e kuptoj
a është sofër me bukë Shkodrane
sa do e doja,prej dorës tënde
a është sofër ku e shtrojnë gocat
faqekuqet,të dhjamosurat
a është sofër e dashurisë
a është sofër e poezisë
sido sofra që të jetë
mua pranë do të më ketë
ashtu mua më ka hije
kur vijnë gocat,me gaz dashurie
edhe kur vijnë me poezi
pena ime,ju jep shkelqësi
unë qëndroj gjithë i paepur
pranë një gocë e mish të pjekur
jam i dashur,jam djalë Nane
më pëlqen,gjithçka Shkodrane.......
T'LUMTE PENA BACE SE E PASKE QENDIS...QOFSH FAQEBARDHE QE NA KE URDHNU...MAS E HARRO KET ZANAT!!! Sofra Shkodrane ...mirsevini 1286751612


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Sofra Shkodrane ...mirsevini Bar_glitter_crown_bar
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 24 Jan 2013 - 16:50
Pershendetje SHkodra, ça behet ketej mir ja kaloni Very Happy
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 29 Jan 2013 - 15:58
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Tue 29 Jan 2013 - 16:03avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Thu 31 Jan 2013 - 11:32
Karajfilat qi m'ka Shkodra
Medet sa t’bukur janë.
......Karajfilat qi m'ka Shkodra
......Medet sa t’bukur janë.
Ganxhe t’mdhaja, ganxhe t’vogla
Me erë mbushin’ dynjanë,
Aman, aman.
......Ganxhe t’mdhaja, ganxhe t’vogla
......Me erë mbushin’ dynjanë.


Drandofilja lypte hije
Medet-o për me çilë.
......Drandofilja lypte hije
......Medet-o për me çilë.
Gjeth’t i dalin fije, fije
Medet sa erë të mirë,
Aman, aman.
......Gjeth’t i dalin fije, fije
......Medet sa erë të mirë.


Marangjyli kaq i bukur
Medet por nuk ka erë.
......Marangjyli kaq i bukur
......Medet por nuk ka erë.
Me ia prek gjethin me pupul
I binë-o gjithë menjiherë,
Aman, aman.
......Me ia prek gjethin me pupul
......I binë-o gjithë menjiherë.

Sofra Shkodrane ...mirsevini 262666_532270793458131_1972234154_n
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 13:12
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 13:46
mikaaaaaaaaaaaaaaa me knaqe me kyt kange...te knoft zemra gjithmon


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 13:53
eh shkodrane ka lezet me i nigju kaiher kta kangt e vjetra :O
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 14:00
gjithmon i nigjoj mika......


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 14:07A je edhe per nji tjeter se kja me pelqen shume.. Very Happy
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 14:16
jo vec nji sa te dush me sjell


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 14:27
Mire se te gjeta Shkodrane.

Sofra Shkodrane ...mirsevini Liebe-Gruesse-rote-Rosen


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Sat 2 Feb 2013 - 14:33
Arian 123 shkruajti:Mire se te gjeta Shkodrane.

Sofra Shkodrane ...mirsevini Liebe-Gruesse-rote-Rosen

mirserdhe ujk


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
kristiboy
kristiboy
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 755
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : naxos
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/05/2012

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Mon 4 Feb 2013 - 17:32
Sofra Shkodrane ...mirsevini 3315013837_2a9d75e4b1
bukuria e shkodres edhe pse nuk jan ma ne kto qaste


Dy të dashuruar janë si qepallat e poshtme dhe të sipërme. Takohen shpesh sepse ju mungon njëra-tjetra dhe kur janë bashkë, nuk e shohin botën përreth...!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

prej Mon 4 Feb 2013 - 17:37
jeeeeeeeeeeeeeeeeee kush me ka ardh ...mirserdhe djal ggg


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Sofra Shkodrane ...mirsevini N
Sponsored content

default Re: Sofra Shkodrane ...mirsevini

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi