Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vajzat garipe Empty Vajzat garipe

Mon 22 Aug 2011 - 15:22
Shume eshte folur per keto lloj situatash shoqerore ketu ku banoj un. E kam llafin per femrat qe jo vec "bejn si te forta", por qe godasin vertet . Femrat, sidomos ato te nje grup moshe specifike qe perfshin 12-18 vjecaret kan qen objekt konstant per tv, gazeta e radio qe po mundohen te analizojn kete fenomen. Femrat, vajzat e vogla, kan zevendesuar neper shkolla ata djem qe dikur i ngrinin fustanin per ti tallur, e po te isha ne vendin e ktyre djemve tani, nuk do e beja me

Nejse, shoqeria ka evoluar dhe bashke me te kan evoluar dhe dy elementet qe e perbejn, femrat dhe meshkujt. Nuk mund te konsiderosh "evolimin" (qofte ky dhe ne drejtim te gabuar) te njerit pa konsideruar dhe tjetrin. Ja dy madhesi kostante qe varen nga njera tjetra. Shume mund te jete arsyet qe sjellin ne keto lloj veprimesh, por ne baze thuhet te jen menyra e jetes, influenca qe mediat dhe mbasmediat kan ne edukimin dhe rritjen e femijeve ne kohen tone (duke perfshir ketu dhe ato videogame-t qe i blihen kalamajve qe sapo len gjirin vec qe ti shofesh ne heshtur dhe pa levizur), dhe normalisht, shoqeria qe frekuentojn.

As para nje jave ne nje qytet ketu afer nje vajze 14 vjecare rrahu gati per vdekje nje shoke klase sepse ky e kish quajtur "komuniste" per nga menyra se si vishej, dhe kishte shar muziken qe ajo degjonte. Dhe nuk jan aspak te rralle keto raste, perkundrazi po rriten dita mbas dites. Te vjen vertet tmerr te mendosh qe femijet tane nje dite do rriten ne kete kaos.

Si shikohen ne syrin e shoqeris tone keto vajza...?




InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Vajzat garipe Empty Re: Vajzat garipe

Mon 22 Aug 2011 - 21:59
Vajzat garipe me pelqejn ne kuptimin qe jan te afta ti bejn perball problemeve te tyre pa i ren kujt ne qaf Very Happy Very Happy
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Vajzat garipe Empty Re: Vajzat garipe

Sat 22 Oct 2011 - 14:01
Edhe pse mund te jene te shtyra nga dicka e pahijshme per te qene te tilla, ato serish nuk mund te justifikohen per ate qendrim te marre.

Vajzat duhet te jene "trime" po, por "garipe" jo se i merr djalli.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vajzat garipe Empty Re: Vajzat garipe

Sat 22 Oct 2011 - 14:52
Vajzat garipe??Thjesht per tu dukur,per te rene ne sy,per te treguar nje ane qe imitojne mashkullin..Se di une jam pak demode ne karakteristikat e femres..Sdo dija me cfare kam te bej me nje femer apo nje mashkull...
Femra duhet te kete karakteristika qe ja ka bere natyre,fine e lirshme,e eqete e brishte,e zgjuar dhe e shkathet..Nuk shihet shkathtesia ne dhune,ne arrogance,por tek mprehtesia e te menduarit dhe zgjidhjes se gjerave me maturi....Faktikisht vajzat garipe sme pelqejne hic,ato jane pjese e shoqerise sic jane cunat e mamave,qe jane shume te urt te bute e qe skam asgje kunder tyre....Vajzat garipe sjane ato femra qe hyjne ne objektivin tim per tu shoqeruar,rolin e mashkullit ka kush e ben dhe madje kemi meshkuj me shumice,rolin e femres pak kush e ben edhe pse sot kush spo quhet ''femer''...


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vajzat garipe Empty Re: Vajzat garipe

Tue 12 Jun 2012 - 18:06
Une fjalen garipe e lidh me dike qe shan me keq se meshkujt, qe fillon me kercenime "a e din ti goca kujt jam une" , qe dhe qendrimin e kane plot gangsterllek....me nje llaf gocat e tipit "Grifsha OTR"--> adoleshente dhe qe s'jane pjek akoma.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Vajzat garipe Empty Re: Vajzat garipe

Tue 12 Jun 2012 - 18:18
me pelqejn menyra si vishen ketej ..

me kemishe te bardhe mbas trupit te lidhur tek beli nyje .. patallona kafe ...kepuce cauboj dhe kapele fantastike .. ne kale ose motorrVajzat garipe 568197611 Vajzat garipe 568197611
Sponsored content

Vajzat garipe Empty Re: Vajzat garipe

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi