Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Mashkulli vdes me mendjen te seksi Empty Mashkulli vdes me mendjen te seksi

Thu 15 Sep 2011 - 16:16
Mashkulli vdes me mendjen te seksi Burre%20shikon%20femer
Tani është provuar edhe statistikisht se burri është më jetëgjatë...

se gruaja, por duket po aq e sigurt se kanë edhe një jetë seksuale më të gjatë. Studimi i kryer në Universitetin e Çikagos nga Stacy Tessler Lindau dhe Natalia Gavrilova, tregon se mesatarisht burrat, 55 vjeçar, ende ndeshen me 15 vjet të aktivitetit seksual, por që mund të shton edhe 5 ose 7 në qoftë se ata gëzojnë shëndet të shkëlqyer.

Nga ana tjetër, gratë e moshës së njëjtë, mund të gëzojnë një jetë seksuale edhe për 11 vjet, të cilave mund t’u shtoni një maksimum prej 3-6 në qoftë se kanë shëndet të mirë. Studimi u krye në dy grupe të të rriturve, me 3.000 anëtarë secili. I pari u formua nga të intervistuar të moshës midis 25 dhe 74 vjet, dhe i dyti, nga moshat ndërmjet 57 dhe 85 vjet.

Të gjithë, sigurisht, ishin pyetur rreth një pyetësori mbi praktikat seksuale . Interesi më i madh për argumentin u tregua nga burrat; ishin ata që mendonin më shumë për seksin sesa koleget e tyre, dhe për këtë arsye u detyruan të zgjedhin shpesh gra më të reja.

Edhe në moshën e vjetër, sipas sondazhit burrat fokusoheshin vetëm mbi seksin. 72 për qind të universit mashkullor, midis 75 dhe 85 vjet, kishin një partnere, ndërsa më pak se 40 për qind të kolegeve të tyre kishin një shok, vetëm gjysma e grave të përfshira në këtë sondazh të kësaj moshe gjithashtu pohon se kishin një jetë të kënaqshme seksuale, dhe vetëm 11 për qind e tyre mendonin për seksin.

Rezultate të njëjta janë vërejtur për personat e moshës midis 57 dhe 85 vjet. Vetëm 11% e grave ishin të interesuara për marrëdhënie seksuale, krahasuar me 57% të burrave që nuk kishin një të dashur, është ende seksualisht aktiv dhe shumë i interesuar.

Postoje
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mashkulli vdes me mendjen te seksi Empty Re: Mashkulli vdes me mendjen te seksi

Thu 15 Sep 2011 - 16:18
He cte them....! Te them qe sesht e vertete.. kur eshte mese e vertet.. Mashkulli vdes me mendjen te seksi 721253
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Mashkulli vdes me mendjen te seksi Empty Re: Mashkulli vdes me mendjen te seksi

Thu 15 Sep 2011 - 16:19
eshte eshte
Sponsored content

Mashkulli vdes me mendjen te seksi Empty Re: Mashkulli vdes me mendjen te seksi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi