Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Burri që lindi tre fëmijë heq mitrën Empty Burri që lindi tre fëmijë heq mitrën

Tue 1 Nov 2011 - 13:41
Burri që lindi tre fëmijë heq mitrën F.1101101901867_m

Thomas Beatie është burri i parë i cili mbeti shtatzënë dhe lindi fëmijë. Ai dhe bashkëshortja e tij u bënë të famshëm pas kësaj ngjarjeje, ndërsa tash ky burrë deklaroi se e ka ndërmend ta heqë mitrën, shkruajnë mediat amerikane.

Beatie është lindur si femër, por më 2002 iu nënshtrua një operacioni dhe ndryshoi gjininë duke u bërë burrë, megjithatë, mbajti edhe organet reproduktive femërore.

Fotografia e tij me mjekër dhe bashkëshortes së tij Nancy më 2007, duke u përqafuar derisa atij i shihet barku i fryrë, përshkoi tërë botën.Burri që lindi tre fëmijë heq mitrën 3551(1)

Hormonet mashkullore që ka nuk e lejuan të prodhojë qumësht, ndërsa fëmijët i ka ushqyer bashkëshortja e tij Nancy. Pasi mendon për heqjen e mitrës, ai më ndoshta nuk do të ketë mundësi më të mbetet shtatzënë.

Mjekët e këshilluan ta heqë mitrën për tu stabilizuar si burrë. Beatie dhe familja e tij u ballafaquan me kërcënime të shumta. Edhe biznesi i tyre dështoi për shkak të paragjykimeve të cilët njerëzit kishin ndaj çiftit dhe familjes së tyre.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi