Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Terapitë dhe trajtimet natyrale kundër plakjes Empty Terapitë dhe trajtimet natyrale kundër plakjes

Mon 7 Nov 2011 - 18:44
Ëndra e çdo femre është të duket bukur dhe të këtë trup të mirë. Megjithatë zgjidhje të mënjëhershme nuk ka .Gjithashtu edhe botoksi me siguri nuk do të ju zgjidh shqetësimin tuaj.Megjithatë disa gjëra të imta të cilat i mbani dhe nëse i bëni gjatë përditshmërisë mund të ju japin rezultate positive dhe ndryshime të mëdha.Të mbajturit sytjena apo të brendshme natën duke flejtur edhe pse mund të ju duket e bezdisshme por mund të ju ndihmojë edhe pse ju duket s enuk do jeni rehat me to.Shalqiri është pema më e mirë për ti mbuluar shenjat e mplakjes sepse përmban anti oksidante dhe vitamina që ndihmon në përtëritjen e lëkurës .I ashtuquajturi mishi i shalqinit përmban vitamina A dhe C të cilët kanë rol të rëndësishmë për lëkurën dhe tenin e fytyrës.Sporti padyshim është i mirë për trupin dhe krejt organizmin. Trupi gjatë aktiviteteve sportive duket më i mirë dhe më i fortë , ushtrimet poashtu ndikojnë pozitivisht tek disponimi dhe tek buzëqeshja në fytyrë.

Njohësit e sportit preferojnë pilates , jogën dhe notimin. Këto sporte janë relaksuese për trupindhe I forcojnë muskujt.

Lufta ndaj stresit është veçori mjaft themelore. Stresi vërtetë na shkatëron çdo ditë e më shumë . Ajo na mplak dhe ndikon negativisht tek ne , prandaj njerëzit që nuk i kushtojnë vetes kohë dhe angazhim janë më të rezikuarit . Kushtoni pak kohë vetes, bëni kompromis me vetveten , dëgjoni një muzikë të mirë, bëni një dush të ngrohtë.

Veshjet e erëta ndikojnë negativisht tek të tjerët por edhe tek vetvetja , prandaj nxirni rrobat e errëta dhe vishuni me ngjyra më të çelura. Studjuesit tregojnë se veshjet e çelura apo të qarta mund të përmirësojnë pozitivisht imagjinatën dhe disponimin tonë.

Vaj Jojoba i cili mund të jëtë i shtrenjtë , mirëpo mund të gjindet tek preparatet kozmetike si tek sapuni dhe tek kremat për fytyrë. Për të pasur ten dhe lëkurë të mirë nuk duhet të përdoren krejt preparatet , mjafton të kërkoni vetëm sapun prej Jojobe dhe lëkura juaj do jetë më e butë dhe më e freskët.

Alkooli është mjeti që than lëkurën dhe dehidron organizmin.Gjithsesi duhet të këmi kujdes me sasinë të cilën e futim në lëkurë, dhe normal duhet të konsumojmë më shumë ujë për të kompensuar mungesën e lëngjeve.

Ndërrimi i parfumit mund të jetë pozitiv në vetbesim dhe sigurinë e ndjenjës së rinisë. E këshillueshme është të përdorni parfume me aromë të freskët të cilat përmbajnë notu citrusa apo agrume .
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi