Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
jeta.17
jeta.17
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 400
<b>Hobi</b> Hobi : lEXIMI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : KOSOV
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2011

default Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë

prej Sat 26 Nov 2011 - 1:45
Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë Bangladesh Që një nënë dhe vajza e saj të bëjnë seks më të njëjtin burrë, duket pak e shëmtuar, por për një familje në Bangladesh është më se e nevojshme.
Orola Dalbot, mbeti jetime kur shumë vite më parë babai i saj u nda nga jeta. Nëna u martua sërish. Burri i saj i dytë, quhet Noten dhe ai ka një buzëqeshje të këndshme.
”Unë mendova se nëna ime ishte më fat dhe shpresoja shumë të gjeja një burrë si ai”, thotë Orola, por, në familjen e saj respektohet tradita e tribusë Mandi, në Bangladesh. Kësisoj, pas martesës së nënës së saj edhe Orola, në atë kohë vetëm 3 vjeç kishte një burrë dhe ky ishte burri i nënës.
Orola pohon se në atë kohë e përjetoi keq vendimin, por nëna e saj, sot 50 vjeçare Mittamoni, i tha se duhet ta pranonte vendimin dhe zakonet e vendit të saj. Në këtë zonë, një vejushë e cila do të martohet sërish, mund të zgjedhë një burrë nga i njëjti fis i ish bashkëshortit të ndjerë. Por, shpesh, të vetmit meshkuj beqarë janë shumë më të rinj. Dhe kështu, zakoni e do që vejusha pasi të martohet duhet t`i ofrojë “burrit të ri” një prej vajzave, si grua të dytë.
Tani më, Orola që ka kaluar të 20-tat, pohon se kalon më shumë kohën me burrin e përbashkët, ndërsa nëna e saj kujdeset më shumë për mirëmbajtjen e shtëpisë.Mos e krahaso personalitetin tim me sjelljen time sepse personaliteti im jam un ndersa sjellja ime varet nga ti!!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë

prej Sat 26 Nov 2011 - 1:55
në atë kohë vetëm 3 vjeç kishte një burrë dhe ky ishte burri i nënës.

Qe tre vjec esht ditur se do behet gruaja e ardhshme e ketij apo eshte bere grua aktuale me te gjitha detyrat qe i perkasin...mossssss Laughing


Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë

prej Sat 26 Nov 2011 - 11:48
Pika Zotit qe u besojne!


Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë 6ds9w0
Sponsored content

default Re: Nëna dhe vajza të martuara me të njëjtin burrë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi